امروز سه شنبه, 26 دی 1396


کد مطلب : ۳۵۴  / گروه : مازندران شناسي / صنعت و معدن  /  بازدید : ۵۶۵۳
صنعت و معدن بر اساس آمار سال ۱۳۸۳ مرکز آمار ایران ، استان مازندران دارای ۴۹۳ واحد کارگاه صنعتی بزرگ با ده نفر کارکن و بیشتر بوده است .
بر اساس آمار سال ۱۳۸۳ مرکز آمار ایران ، استان مازندران دارای ۴۹۳ واحد کارگاه صنعتی بزرگ با ده نفر کارکن و بیشتر بوده است . صنعت و معدن
بر اساس آمار سال ۱۳۸۳ مرکز آمار ایران ، استان مازندران دارای ۴۹۳ واحد کارگاه صنعتی بزرگ با ده نفر کارکن و بیشتر بوده است . از این تعداد ، ۴۷۰ واحد ( ۳/۹۵ درصد ) در مالکیت بخش خصوصی و ۲۳ واحد ( ۷/۴ درصد ) در مالکیت بخش عمومی بوده است . در این کارگاهها حدود ۳۲۶۸۴ نفر مشغول به کار بوده اند که از این تعداد ۲۹۹۴۰ نفر ( ۶/۹۱ درصد ) مرد و ۲۷۴۴ نفر ( ۴/۸ درصد ) زن بوده اند . بيشترين تعداد شاغلان در صنایع غذایی و آشامیدنی و پس از آن در گروه صنایع نساجی قرار داشتند .
مجموع ارزش افزوده فعاليت هاي صنعتي كارگاههاي صنعتي ده نفر کارکن و بیشتر استان در سال ۱۳۸۳ مبلغ ۶/۲۸۹۶ ميليارد ريال ، ارزش ستانده ۱۰۰۸۹ میلیارد ریال و ارزش سرمايه گذاري انجام شده طي سال ۱۳۸۳ در كارگاههاي صنعتي استان مازندران مبلغ ۹۶/۴۰۸ ميليارد ريال بوده است . از مجموع سرمایه گذاری صنعتی ۲/۲۵ درصد در واحدهای صنعتی با ۴۹-۱۰کارکن  ، ۲/ ۷ درصد  در واحدهای صنعتی با ۹۹-۵۰ کارکن  و ۶/۶۷ درصد در واحدهای صنعتی با ۱۰۰ نفر کارکن و بیشتر انجام گرفته است .
در سال ۱۳۸۲ تعداد ۳۱۲۵ معدن در حال بهره برداری در سطح کشور وجود داشته که از این تعداد ۱۲۸ معدن ( ۱/۴ درصد ) در استان مازندران واقع شده اند . کل شاغلان معادن در حال بهره برداری استان ۳۵۹۳ نفر و متوسط اشتغال در معادن استان ۱/۲۸ نفر بوده است . ارزش تولیدات معادن در حال بهره برداری استان ۲۸۶۵۳۰ میلیون ریال و سهم ارزش تولیدات استان ۶/۳ درصد از کل کشور می باشد .

صنعت و معدن
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز6997
مجموع44186998

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری