امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


يونسي در نشست صميمي با بانوان شاغل در ستاد استانداري، به مناسبت روز ملي عفاف و حجاب؛
کد مطلب : ۱۵۴۳۹  / گروه : اخبار /  / ۲۲ تیر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۳۷۵
مباني عفاف و حجاب برخاسته از حقايق دين مبين اسلام است مراسم گرامي داشت روز ملي عفاف و حجاب با حضور معاون سياسي، امنيتي استاندار، مديران كل ستادي استانداري و دستگاه هاي اجرايي و بانوان شاغل در ستاد استانداري برگزار شد.

 مراسم گرامي داشت روز ملي عفاف و حجاب با حضور معاون سياسي، امنيتي استاندار، مديران كل استانداري و دستگاه هاي اجرايي و بانوان شاغل ستادي استانداري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي استانداري، عليرضا يونسي رستمي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران در نشست صميمي با بانوان شاغل در ستاد استانداري كه به مناسبت سالروز واقعه 21 تير ماه سال 1314 و روز ملي عفاف و حجاب برگزار شد، به حمله رژيم سفاك رضا خاني به معترضين كشف حجاب در مسجد گوهر شاد مشهد اشاره كرد و خاطر نشان ساخت: دستور العمل اجرايي هفته عفاف و حجاب سال نود و شش، 17 لغايت  23 تير ماه با شعار حجاب، نداي فطرت و تعالي اجتماعي براي كاركنان ادارات و خانواده هاي آنان و عموم مردم به اين مناسبت تاريخي، سوم تير ماه براي دستگاه هاي اجرايي ارسال شده است.

معاون استاندار، با اشاره به اين كه مباني و ريشه هاي حقيقت عفاف و حجاب را مي توان از بطن قرآن و روايت هاي اصيل اسلامي به دست آورد، افزود: مباني عفاف و حجاب که برخاسته از حقايق دين مبين اسلام است، در عصر فاقد ارزش هاي ديني، انساني و اخلاقي در جهان معاصر، چشمه سار زلال براي سيراب نمودن نيازهاي دروني انسان و بازگشت به گرايش هاي فطري جامعه انساني است که سلامت، امنيت، معنويت و کمال را در خانواده و اجتماع ميسر مي سازد.

 يونسي، تاكيد كرد: ترويج فرهنگ والاي عفاف و حجاب به عنوان قوام دهنده به ارتباطات اجتماعي و تحكيم كننده بنيان خانواده بايد بيش از پيش در دستور كار قرار گيرد تا در جامعه نهادينه شود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران با اشاره به تلاش استعمار جهاني در تخريب باورهاي ديني، انساني و اخلاقي جوانان ايران اسلامي و تحميل فرهنگ وارداتي خود به نسل امروز، ياد آور شد: با توجه به اهداف دشمنان و لزوم مقابله با جنگ نرم آنان در اين راستا و نقش و جایگاه سازنده و تاثیرگذار عفاف و حجاب در رفتارهای فردی و اجتماعی، نگرش علمی و توجه به همه ابعاد مسئله و تعیین ساختار و قالبی هدفمند در این خصوص ضروری است.

وي با بيان اين كه هدف از ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در وهله نخست فرهنگ سازي است و حجاب و عفاف پديده ي ارزشي مهمي در تعاليم اسلامي است، گفت: توجه به زمينه هاي فرهنگي و اجتماعي به عنوان بستر آن بسيار لازم بوده و اشاعه و تعميق آن نيازمند آموزش هاي بنيادين و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع مي باشد.

معاون استاندار، اظهار داشت: بديهي است در كنار شرايط مساعد اجتماعي، الگو پذيري اين فرهنگ نيازمند نهادينه شدن آن در وجود افراد و تحقق اين هدف، نيازمند مشاركت و توجه جدي همه نهادها و دستگاهها به صورت مستمر و هدفمند مي باشد. 

وي عفاف و پاكدامني را ضرورتي ديني و اخلاقي براي مردان وزنان دانست و ابراز نمود: بايد متناسب با ذائقه و بر اساس دلايل عقلي قابل فهم براي جوانان و نوجوانان معرفت و آگاهي نسبت به فلسفه عفاف و حجاب ايجاد نمود.

در پايان اين نشست صميمي، كه مديران كل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي و بانوان و خانواده استانداري و مدير كل نهاد كتابخانه هاي عمومي استان و معاون اداره كل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري نيز در آن حضور داشتند، بانوان حاضر در جلسه به طرح نظرات و ديدگاه هاي خود پرداختند.

 


مباني عفاف و حجاب برخاسته از حقايق دين مبين اسلام است
مباني عفاف و حجاب برخاسته از حقايق دين مبين اسلام است
مباني عفاف و حجاب برخاسته از حقايق دين مبين اسلام است
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز19747
مجموع44853092

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری