امروز یکشنبه, 06 اسفند 1396


يونسي، در جلسه ستاد راهیان نور استان، عنوان كرد:
کد مطلب : ۱۵۵۷۰  / گروه : اخبار /  / ۱۸ مرداد ۱۳۹۶  /  بازدید : ۲۴۸
سهميه 36 هزار نفري مازندران براي اعزام كاروان راهيان نور در سال 96 / راهيان نور، نسل هاي مختلف انقلاب را با هم پيوند مي دهد معاون سیاسی٬ امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در اين جلسه گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور٬ اقدامی بسیار موثر برای معرفی عظمت و زنده نگهداشتن جان فشانی شهدا و رزمندگان است.

 به گزارش روابط عمومی استانداری٬ علیرضا یونسی رستمی٬ معاون سیاسی٬ امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در جلسه ستاد راهیان نور استان با اشاره به این که الگوگیری از سیره شهدا باید سرلوحه جوانان ما قرار گیرد٬ گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور٬ اقدامی بسیار موثر برای معرفی عظمت و زنده نگهداشتن جان فشانی شهدا و رزمندگان است.

معاون استاندار سهمیه استان مازندران برای اعزام كاروان به مناطق جنگی در سال ۹۶ را ۳۶ هزار نفر اعلام کرد و افزود: مازندران در سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد سهمیه تخصیصی خود را به مناطق جنگی اعزام نمود.

وی با اشاره به این که انقلاب اسلامی٬ انقلابی فر هنگی و بر پایه اندیشه های دینی بود که در سایه رهبری حکیمانه امام راحل به تحقق حماسه ای جاودان در تاریخ انقلابات جهان منجر شد٬ و طاغوت را سرنگون نمود، تصریح کرد: دشمنان با همه قوا به مقابله با انقلاب اسلامي برآمدند كه از جمله ي اين نيرنگها، تحميل جنگ به ملت ايران بود، ليكن با جان فشاني رزمندگان و شهدا طرفي از اين توطئه نبستند و فرهنگ والاي ايثار و شهادت براي ملت مومن و انقلابي ايران اسلامي در سايه جان فشاني شهدا به ميراث ماند.

يونسي با بيان اين كه ميراث ايثار و شهادت و مكان هاي مقدس دفاع جانانه رزمندگان بايد تاثيري عميق و فرهنگي بر جوانان و مخاطبان بگذارد، خاطر نشان ساخت: راويان دفاع مقدس بايد با ادبيات عالي و درك درست از روحيات و ويژگي هاي روحي و رواني مخاطبان خصوصا نسل هاي جوان، حماسه هاي آن روزها را روايت نمايند.

معاون سیاسی٬ امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به اين كه در دولت تدبير و اميد، اعتبارات مرتبط با حوزه هاي فرهنگي از جمله حوزه دفاع مقدس و اقدامات در اين راستا افزايش چشمگيري داشته است، گفت: فرمانداران، ستاد شهرستاني راهيان نور را تشكيل دهند و از ظرفيت شهرداري ها، بخشداري ها و دهياري ها در اين راستا بدرستي بهره گيري نمايند.

وي بر مردمي كردن بيش از پيش راهيان نور و استفاده از سرمايه اجتماعي در اين راستا تاكيد كرد و اظهار داشت: بايد جوانان را با جان فشاني هاي رزمندگان و نيروهاي مردمي در مبارزه با منافقين در برخي مناطق استان آشنا نمود.

معاون استاندار با بيان اين كه راهيان نور، اقدام مهمي است كه نسل هاي مختلف انقلاب را با هم پيوند مي دهد، افزود: نسل هاي حاضر بايد به حريت و شجاعت نسل هاي پيش از خود در حراست از كيان اسلام، نظام و كشور افتخار نمايند و آنان را بيرق ايثار، فداكاري و جان فشاني براي آرمان هاي انقلاب تلقي كنند.

يونسي بازگويي بزرگي ها و فضيلت هاي شهدا را براي جوانان، عاملي موثر در كاهش آسيب هاي اجتماعي برشمرد و گفت: حضور رزمندگان مازندراني در جبهه هاي غرب كشور بسيار پر رنگ بوده است و اعزام به اين مناطق نيز بايد با جديت در دستور كار ستادباشد.

 در این جلسه سرهنگ پاسدار جواد بخشی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ده هزار و چهارصد شهید استان مازندران علی الخصوص شهیدان بلباسی و کابلی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: دفاع مقدس گنجی است که بایستی مدبرانه و هنرمندانه ؛ هنرهای ذی قیمت آن استخراج شود و در جهت رشد و تعالی انسان ها استفاده شود و راهیان نور یک بستری است که ما بتوانیم این گنج را بدرستی استخراج کنیم

معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا افزود : هرساله بیش از ۴۰.۰۰۰ زائر مازندرانی به مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور اعزام می شوند که ترابری ، اسکان، تغذیه؛ در صحت و سلامت و ایمنی کامل این تعداد کار سخت و دشواری است که همت همگان را میطلبد

بخشی راهیان نور را یک حرکت پویا مستمر و سالیانه دانست و افزود: با همکاری مجدانه و بسیار خوب مدیر کل محترم آموزش و پروش استان و سپاه کربلا در سال گذشته قریب به ۱۶۰۰۰ دانش آموز مازندرانی باهدف آشنا نمودن نسل جوان با رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و هم چنین تقویت روحیه باورپذیری و مسئولیت پذیری دانش اموزان به مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور اعزام شدند

وی افزود :بحث ایمنی ؛ اسکان و تغذیه مناسب علی رقم برنامه های فرهنگی ای که تدارک دیده شده است از دغدغه های ماست و به همین منظور کمیته های ۹ گانه در سپاه کربلا تشکیل شده است و سعی بر این است که تمامی دغدغه های ما و خانواده ها چه در حوزه دانش آموزی و چه در دانشجویی و محلات بدرستی تدبیر شود.

مسئول ستاد راهیان نور سپاه کربلا در ادامه با بیان اهمیت بخش روایتگری ضمن تقدیر و تشکر از زحمات خالصانه سردار ملکی " مدیر کل حفظ و اثار و ارزش های دفاع مقدس مازندران که انسجام بسیار خوبی را در بین رزمندگان از غرب تا شرق استان ایجاد نمودند ؛ گفت: دلگویه ها و دغدغه های رزمندگان عزیز بررسی شد تا ان شاالله بتوانیم از این سفر بدرستی بهره لازم را ببریم. بخشی گفت: بیش از ۲۰۰۰ شهید مازندرانی در شمالغرب و غرب کشور داریم که ۱۲۰۰ شهید آن مختص کردستان است. وی عنوان کرد: نسبت به سهمیه ابلاغی استان مازندران بیش از ۱۰۰درصد اعزام داشته است که با توجه به استقبال گسترده مردم نیازمند به برنامه ریزی و پاسخگویی است. معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا با اشاره به نیاز بیش از ۸۲۰ دستگاه اتوبوس و قطع بودجه راهیان نور دانش آموزی توسط وزارت آموزش و پرورش گفت: با همکاری دانش آموزان و سپاه این هزینه تامین می گردد که حمایت همه دستگاه های فرهنگی و اجرایی را می طلبد. لازم به ذکر است ، زائرین مازندرانی از ۱۴ یادمان استان کرمانشاه از جمله یادمان های بازی دراز ، شهید شیرودی ، سرپل ذهاب ، شهدای قصر شیرین ، پاوه و ... بازدید بعمل می آورند.


سهميه 36 هزار نفري مازندران براي اعزام كاروان راهيان نور در سال 96 / راهيان نور، نسل هاي مختلف انقلاب را با هم پيوند مي دهد
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز7904
مجموع44946819

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری