امروز یکشنبه, 06 اسفند 1396


يونسي، در نشست احزاب و گروه هاي سياسي مازندران؛
کد مطلب : ۱۵۵۷۴  / گروه : اخبار /  / ۱۹ مرداد ۱۳۹۶  /  بازدید : ۲۲۸
احزاب مي توانند در افزايش ضريب امنيت ملي نقش داشته باشند / تاسيس 11 دفتر نمايندگي احزاب در مازندران در دولت تدبير و اميد معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران در اين نشست، ياد آور شد: احزاب مي توانند با تاثير گذاري بر شكل دهي و تبيين مصالح ملي، ضريب امنيت ملي را افزايش دهند / 11 دفتر نمايندگي در دولت تدبير و اميد به دفاتر نمايندگي احزاب در استان اضافه شد.

 به گزارش روابط عمومي استانداري ، علیرضا يونسي رستمي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران در نشست احزاب و گروه هاي سياسي مازندران كه به مناسبت افتتاح دفتر نمایندگی خانه احزاب استان برگزار شد، با بيان اين كه قانون فعاليت احزاب در دولت تدبير و اميد باز نگري و شكوفايي احزاب پس از استقرار دولت يازدهم آغاز شد، گفت: احزاب سياسي با كاركرد هاي مختلف نظير گسترش فعاليت سياسي، مشروعيت سياسي، يكپارچگي ملي، مديريت منازعات و جامعه پذيري سياسي مي توانند  تاثير بسزايي در زندگي عمومي و سياسي شهروندان جامعه برجاي بگذارند.

 

يونسي با اشاره به اين كه احزاب با توسعه سياسي مردم، آن ها را به سمت نگرش انتقادي همراه با مشاركت، همبستگي و فعاليت جمعي در امور جامعه سوق مي دهند، افزود: احزاب هم چنين مي توانند با تاثير گذاري بر شكل دهي و تبيين مصالح ملي، ضريب امنيت ملي را افزايش دهند.

معاون استاندار با بيان اين كه جامعه در حال گذار ايران در شرايط خاص سياسي خود نياز مبرم به توسعه سياسي و اقتصادي دارد كه بايد موانع پيش رو در اين راستا را با فعاليت احزاب، همراهي مردم، سياست هاي دولت و رهنمودهاي مقام معظم رهبري از پيش رو بردارد، اظهار داشت: توسعه سياسي و اقتصادي و كنترل و تعديل قدرت، نيازمند فعاليت احزاب قدرتمند است و امروزه متفكران سياسي، لازمه تبديل مشاركت توده اي به مشاركت فعال را در تاسيس احزاب ميسر مي دانند.

وي با اشاره به اين كه مازندران از جمله استان هاي كم نظير كشور است كه مردم مومن و انقلابي آن همواره مشاركت حداكثري در تعيين سرنوشت خود داشتند، بيان كرد: استان مازندران با مشاركت 91 درصدي مردم پس از استان يزد بالاترين ميزان مشاركت ملي را در انتخابات 29 ارديبهشت ماه 96 از آن خود نمود، يك شهرستان مازندران به لحاظ ميزان مشاركت در صدر شهرستان هاي كشور قرار گرفت و 99 درصد واجدين شرايط راي دادن در روستاهاي استان در اين انتخابات پاي صندوق هاي راي حاضر شدند كه از شگفتي هاي حماسه حضور بود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، با اشاره به اين كه مازندران با دارا بودن 40 دفتر نمايندگي احزاب قانوني كشور از جمله استان هاي فعال در حوزه سياسي به شمار مي رود و تعامل خوبي بين دولت و احزاب در اين استان وجود دارد، تصريح نمود: 29 دفتر تا پيش از آغاز به كار دولت يازدهم در مازندران راه اندازي شد و 11 دفتر نمايندگي در دولت تدبير و اميد به دفاتر نمايندگي احزاب در استان اضافه گرديد.

يونسي با بيان اين كه در دولت يازدهم 100 نشست استاني و 260 نشست و همايش شهرستاني در مازندران برگزار شد، گفت: مازندران داراي 50 تشكل دانشجويي است و پس از تهران در رتبه دوم قرار دارد.

معاون استاندار با اشاره به اين كه مازندران ششمين استاني است كه دفتر نمايندگي احزاب در آن افتتاح شد، افزود: احزاب حلقه واسط مردم و دولت هستند و بايد صداي مردم را به گوش مسئولان برسانند.

 


احزاب مي توانند در افزايش ضريب امنيت ملي نقش داشته باشند / تاسيس 11 دفتر نمايندگي احزاب در مازندران در دولت تدبير و اميد
احزاب مي توانند در افزايش ضريب امنيت ملي نقش داشته باشند / تاسيس 11 دفتر نمايندگي احزاب در مازندران در دولت تدبير و اميد
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز7864
مجموع44946779

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری