امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


يونسي، در جلسه كارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي استان، عنوان كرد:
کد مطلب : ۱۵۸۶۲  / گروه : اخبار /  / ۱۷ مهر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۲۰۱
اختصاص 1 ميليارد و 200 ميليون تومان براي مقابله با آسيب هاي اجتماعي در مازندران از سوي دولت تدبير و اميد معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران در اين جلسه با اشاره به اين كه بحمدالله مجموعه برنامه ها و اقدامات استان در حوزه كاهش و كنترل طلاق به نتيجه ي مطلوبي رسيده است، ياد آور شد: دولت تدبير و اميد 1 ميليارد و 200 ميليون تومان براي مقابله با آسيب هاي اجتماعي در مازندران اختصاص داده است.

 به گزارش روابط عمومي استانداري، عليرضا يونسي رستمي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران در جلسه كارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي مديريت و ساماندهي آسيب هاي اجتماعي استان، ضمن تبريك هفته نيروي انتظامي به تلاشگران اين عرصه، استقرار نظم و امنيت اجتماعي را از دستاوردهاي ارزشمند اين نيروي زحمتكش و خدوم دانست و عنوان داشت: در مازندران نيز نيروي پر تلاش انتظامي خدمات شايان توجهي داشته و در كاهش بسياري از جرايم نقش ارزنده اي ايفا نموده است.

يونسي با اشاره به اين كه بحمدالله مجموعه برنامه ها و اقدامات استان در حوزه كاهش و كنترل طلاق به نتيجه ي مطلوبي رسيده است، ياد آور شد: دولت تدبير و اميد 1 ميليارد و 200 ميليون تومان براي مقابله با آسيب هاي اجتماعي در مازندران در نظر گرفته است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار با بيان اين كه از سال 1370 لغايت 1394 شاهد رشد فزاينده و شتابنده طلاق در استان بوده ايم و نرخ متوسط طلاق در كشور 2.3 درصد در هزار نفر جمعيت و نرخ متوسط طلاق در مازندران 2.5 درصد در هزار نفر جمعيت در اين مدت بوده است، گفت: اين در حالي است كه نرخ متوسط طلاق در شش ماهه نخست سال 96 در استان به 1.9 درصد در هزار نفر جمعيت رسيده است و اكنون طلاق در 21 شهرستان مازندران كاهش يافته و در يك شهرستان نيز افزايشي نداشته است.

معاون استاندار، كمبود نشاط و سرور فاخر اجتماعي و عدم بهره گيري هدفمند از آن را از جمله مشكلات پيش رو در اين حوزه برشمرد و ياد آور شد: براي تحقق اين مهم در استان، اجراي طرح هفته فرهنگي كه از سوي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي تهيه و با مشاركت دستگاه هاي عضو كارگروه در شهرستان ها به اجرا در خواهد آمد، تدارك ديده شده است.

وي با اشاره به اين كه طرح هفته فرهنگي بسياري از حوزه هاي جمعيتي، سني، جغرافيايي، جنسيتي و طبقات اجتماعي را در برمي گيرد، خاطر نشان ساخت: سخنراني مشاهير فرهنگي، شعر و سخنراني، بازي هاي محلي، افتتاح نمايشگاه هاي فرهنگي، رسوم آييني، معرفي هنرهاي بومي استان و شهرستان، نشست تخصصي براي معرفي مشاهير شهرستان، اجراي جُنگ شادي، برگزاري مسابقات ورزشي و فرهنگي و ... برخي از برنامه هايي است كه در هفته فرهنگي به اجرا در مي آيد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران، با بيان اين كه جامعه با نشاط، پويا مي شود و شهرِ با نشاط، زمينه سرور اجتماعي شهروندان را فراهم مي آورد، گفت: شهرداران به مساله تقويت سرور اجتماعي در فضا و مبلمان شهري و چشم انداز خيابان ها و مسايل فرهنگي و اجتماعي توجه ويژه نمايند.

يونسي، اجراي طرح هايي چون المپياد ورزشي درون مدرسه اي و هفته فرهنگي در مازندران را برنامه هايي ارزشمند در راستاي تقويت نشاط و سرور فاخر اجتماعي در فضاي استان ارزيابي نمود و افزود: اجراي طرح المپياد ورزشي درون مدرسه اي از سوي اداره كل آموزش و پرورش استان، زمينه مناسب براي پرورش استعدادها، پهلوانان و قهرمانان آينده به حساب مي آيد.

معاون استاندار، افزود: استانداري ضمن حمايت كامل از اجراي طرح هاي مناسب و موثر در حوزه هاي اجتماعي و فرهنگي، اعتباراتي را نيز به طرح هاي ياد شده اختصاص داده است.

در آغاز اين جلسه قاسمي طوسي، مدير كل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري، گزارشي از اقدامات و برنامه هاي اين حوزه را ارايه نمود و اعرابي و ساداتي، معاونين علوم پزشكي و اداره كل آموزش و پرورش استان، به تبيين طرح هاي آموزش هاي پيش از ازدواج و المپياد ورزشي درون مدرسه اي براي اعضا پرداختند.اختصاص 1 ميليارد و 200 ميليون تومان براي مقابله با آسيب هاي اجتماعي در مازندران از سوي دولت تدبير و اميد
اختصاص 1 ميليارد و 200 ميليون تومان براي مقابله با آسيب هاي اجتماعي در مازندران از سوي دولت تدبير و اميد
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز19916
مجموع44853261

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری