امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


استاندار، در جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان، عنوان كرد:
کد مطلب : ۱۵۸۶۸  / گروه : اخبار /  / ۱۸ مهر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۲۲۵
كاهش نرخ بيكاري و رشد نرخ مشاركت اقتصادي استان در تابستان سال جاري /  صادرات در سايه برنامه ريزي محقق مي شود ربيع فلاح جلودار در اين جلسه با اشاره به اين كه بر اساس اعلام مركز آمار ايران، نرخ بيكاري مازندران در تابستان95، 10.8 درصد بوده و در تابستان 96 به 9.5 درصد رسيده است، گفت: مازندران در شمار 5 استان برتر كشور قرار دارد كه نرخ بيكاري آن در تابستان امسال نسبت به سال گذشته به ميزان 1.3 درصد كاهش…

 استاندار مازندران، گفت: بر اساس اعلام مركز آمار ايران، استان مازندران در شمار 5 استان كشور قرار دارد كه نرخ بيكاري آن در سال جاري نسبت به سال قبل كاهش داشته است.

 به گزارش روابط عمومي استانداري، ربيع فلاح جلودار در جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان با اشاره به اين كه بر اساس اعلام مركز آمار ايران، نرخ بيكاري مازندران در تابستان95، 10.8 درصد بوده و در تابستان 96 به 9.5 درصد رسيده است، گفت: مازندران در شمار 5 استان كشور برتر قرار دارد كه نرخ بيكاري آن در تابستان امسال نسبت به سال گذشته به ميزان 1.3 درصد كاهش يافته است.

مقام عالي دولت در مازندران، افزود: بر اساس نتايج مركز آمار ايران نرخ مشاركت اقتصادي استان كه در سال گذشته 41.6 درصد بوده در سال جاري به 41.7 درصد ارتقا يافته است.

ربيع فلاح در ادامه با اشاره به اهميت صادرات محصولات مختلف استان در توسعه و تقويت توليد و اشتغال، بر برآورد دقيق از ميزان توليد مركبات در سال جاري در استان تاكيد كرد و خاطر نشان ساخت: صادرات در سايه برنامه ريزي واقع بينانه و عملياتي محقق مي شود .

وي با اشاره به اين كه مديران و متوليان استان در حوزه صادرات بايد به اين بخش نگاهي مثبت و تحولي داشته باشند و دستگاه هاي اجرايي بايد دست اندركاران اين بخش را ياري رسانند، گفت: ظرفيت ها، توانمندي ها، مشوق ها، يارانه ها و تسهيلات ارزان قيمت براي تقويت صادرات در كنار هم بدرستي ديده شود و بايد با اطلاعات درست و پيگيري هاي مجدانه، اعتبارات اين بخش به نحو مطلوب به استان اختصاص يابد.

استاندار با بيان اين كه بايد از ظرفيت هاي استاني و ملي در جهت توسعه صادرات استان بهره گيري شود، اظهار داشت: ميزان تسهيلات درخواستي براي صادرات مركبات و كيوي برآورد و اعلام شود.

در اين جلسه كه معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري نيز حضور داشت، مهاجر، رييس اتاق بازرگاني، صنايع و معادن استان، ظرفيت ها و موانع پيش روي صادرات مركبات استان را بيان كرد و پس از بحث و تبادل نظر با حضور استاندار تصميمات لازم اتخاذ گرديد.

 


كاهش نرخ بيكاري و رشد نرخ مشاركت اقتصادي استان در تابستان سال جاري /  صادرات در سايه برنامه ريزي محقق مي شود
كاهش نرخ بيكاري و رشد نرخ مشاركت اقتصادي استان در تابستان سال جاري /  صادرات در سايه برنامه ريزي محقق مي شود
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز19922
مجموع44853267

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری