امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


يادداشتي از معاون سياسي، امنيتي استاندار؛
کد مطلب : ۱۵۸۷۰  / گروه : اخبار /  / ۱۹ مهر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۲۳۴
نيروي انتظامي سروقامتان حريم امنيت در بخشي از اين يادداشت جديد از عليرضا يونسي رستمي آمده است: مي توان گفت فرماندهان و کارکنان نیروهای انتظامی در سایه مردم ‌داری، قانون‌مداری، حرفه گرایی، روزآمدی و با رویکردی تکلیف‌مدارانه و نگاهی واقع‌بینانه به مسائل جامعه، امنیت و اقتدار را تقویت و در تمامی عرصه‌های اجتماعی، نقش خود را به عنوان یک سازمان مقتدر، موفق و تعیین کننده…
 متن كامل يادداشت عليرضا يونسي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندرا مازندران به مناسبت گرامي داشت هفته نيروي انتظامي:

بسمه تعالي

نيروي انتظامي سروقامتان حريم امنيت

بدون شك يكي از نيازهاي  اوليه  و اساسي  هر جامعه  و سنگ زير بناي  موجوديت آن مقوله  امنيت مي باشد و اين مهم از شروط اصلي توسعه و رشد و ارتقاي مادي  و معنوي آن محسوب گرديده و وجود آن براي تداوم حيات يك جامعه همانند اكسيژن براي بدن ضروري است؛ از اين رو در طي اعصار مختلف اولين  انتظار انسانها  از حكومت و همچنين عامل اصلي  تشكيل دولت در جوامع انساني تأمين امنيت  در معناي گسترده آن بوده است .

 در نظام مقدس جمهوري اسلامي ارگان ها و سازمان هاي مختلفي  عهده دار ايجاد نظم و امنيت در داخل  كشور مي باشند  كه  از جمله مهمترين  آنها نيروي انتظامي مي باشد . به طوري كه هدف و ماموريت  اصلي اين نيروي خدوم حفظ نظم و امنيت عمومي  در  اقصي نقاط  كشور مي باشد. نیروی انتظامی به مصداق بیان مقام معظم رهبری ( مد ظله العالي ) از حیث تنوع وگستردگی ماموریت و فراوانی خدماتی که به جامعه ارائه می دهد، سازمان بی نظیری است.  فرماندهی کل قوا، در سخنانی درباره نیروی انتظامی فرموده اند: نیروی انتظامی، آن سازمان رشید، آن بازوان توانا، آن شانه های پرتحمّلی است که می تواند و می خواهد این بار سنگین را بر دوش بگیرد واین خدمت بزرگ را برای مردم انجام دهد. جناب آقاي دكتر روحاني رياست محترم جمهوري نيز بيان داشتند: امروز پلیس جایگاه و منزلت خوبی دارد و بار سنگینی را بر دوش دارد. مردم ما قدردان و قدرشناس شما هستند و دولت هم در حد توانش هر چه بتواند کمک می کند.

 باتوجه به بيانات فوق و عملكرد ارزشمند و رضايت بخش نيروي مردمي، انقلابي و مقتدر انتظامي به جرات مي توان گفت فرماندهان و کارکنان نیروهای انتظامی در سایه مردم ‌داری، قانون‌مداری، حرفه گرایی، روزآمدی و با رویکردی تکلیف‌مدارانه و نگاهی واقع‌بینانه به مسائل جامعه، امنیت و اقتدار را تقویت و در تمامی عرصه‌های اجتماعی، نقش خود را به عنوان یک سازمان مقتدر، موفق و تعیین کننده در راستای تامين، تثبيت و گسترش امنیت و نظم عمومی به خوبی ایفا مي نمايند. امروزه روحیه ایثار، جهاد، شهادت و تمسک به سیره و منش شهدا، در بدنه و کالبد نیروی انتظامی جاری و ساری است  و اهداي  هزاران شهید و جانباز نیروی انتظامی در مسیر نورانی پیروزی انقلاب، سال های دفاع مقدس و در صیانت از نظام اسلامی، بیانگر ترویج روحیه ایثارگری و ولایتمداری در نیروی انتظامی همیشه بیدار است كه تقديم بيش از 13000 شهيد سرافراز مويد روشن اين ادعاست.

برنامه‌ریزی و بهره‌مندی متناسب از توان و ظرفیت‌های موجود کشور در راستای برقراری نظم و امنیت عمومی در سطح کشور از طریق اجرای طرح‌های گسترده علمي و مناسب با رویکرد پیشگیرانه از اولویت های همیشگی نیروی انتظامی است. در استان مازندران نيز استقرار نظم و امنیت و تامین آسایش عمومی و فردی‌ مردم شريف استان، اجراي طرح هاي مختلف از جمله طرح ظفر براي مقابله با مواد مخدر و اراذل و اوباش،  همكاري در اجراي طرح سالم سازي دريا ، همكاري در اجراي طرح بازسازي و بهسازي محلات آسيب پذير، تامين امنيت انتخابات در سطح استان با كمك نيروهاي كمكي سپاه و بسيج ، جمع آوری سلاح و مهمات غیر مجاز، مقابله با سرقت و كاهش تصادفات جاده اي وايفاي وظايف واگذاري در حوزه مرز در يايي و در ياباني  و .. . اقدامات در خور ستايش و ارزنده اي را انجام داده است.

رجا واثق است شكوه ، عظمت ، قدرت و اقتدار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران برگرفته  از تلاش و دلاورمردی های بزرگ مردانی همچون سبز قامتان نيروي انتظامي است که خالصانه و مخلصانه از امنیت ايران اسلامي حراست و محافظت می نمايند و با اراده ی آهنين و بر اساس دين داری و اخلاق مداری، در جهت اقتدار و بالندگی ايران اسلامی با حماسه آفرينی و سلحشوری مدافع راستين نظام ولايی جمهوری اسلامی همت مي گمارند.

خدا را شاكريم كه نیروی انتظامی با تأسی از آموزه‌های اسلامی، رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ( مد ظله العالي ) و با جلب رضایت مندی مردمی، در تراز یک الگوی موفق اسلامي در فراسوی مرزهای کشور معرفی گرديده است .ضمن عرض تبریک هفته نیروی انتظامی به فرماندهان و کارکنان مومن و متعهد اين نيروي خدوم  از ايزد منان موفقيت های روز افزون آنان را در راستای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران تحت زعامت فرماندهی معظم کل قوا حضرت آيت ا...  خامنه ای ( مد ظله العالی ) را مسئلت مي نمايم. 


نيروي انتظامي سروقامتان حريم امنيت
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز19895
مجموع44853240

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری