امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


استاندار مازندران
کد مطلب : ۱۶۱۱۸  / گروه : اخبار /  / ۰۹ آذر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۳۱۵
مازندران سرشار از ذخاير است و نبايد در اين استان شاهد مظاهر فقر باشيم مقام عالي دولت در مازندران، با اشاره به اين كه معضل بزرگ استان در حوزه محيط زيست زباله است، خاطر نشان ساخت: ميليون ها تن زباله، سال هاست كه در مازندران انباشته شده كه هيچ فكر اصولي براي ساماندهي آن نشده است.

به گزارش روابط عمومي استانداري، محمد اسلامي، استاندار مازندران در نشست صميمي با علماء، ائمه جمعه، مسئولين و مديران روحاني نهادهاي رهبري و حوزه هاي علميه استان، ضمن تبريك ايام پيش روي ميلاد خجسته پيامبر رحمت و آشتي، حضرت محمد (ص) و حضرت  امام جعفر صادق (ع)، ياد آور شد: از درگاه خداوند متعال تقاضا داريم ما را به درك بهتر و عميق تر فضايل نبي مكرم اسلام (ص) و ائمه اطهار ( عليهم السلام ) نائل گرداند.
مقام عالي دولت در مازندران، گفت: اين ايام هم چنين مصادف با پيروزي بزرگ و ماندگار حق بر باطل است كه توسط جبهه مقاومت حاصل و با هدايت حكيمانه مقام معظم رهبري اين توطئه بزرگ مهار شد.
استاندار با بيان اين كه خداوند بزرگ را بخاطر خدمت در ديار علويان و خدمت گزاري به مردم شريف مازندران شكر مي نمايم، تصريح كرد: امروز مشكل بيكاري، معيشت، مسايل محيط زيست، عرضه محصولات مازاد و توقف واحدهاي توليدي و صنعتي از دغدغه هاي جدي استان است.
اسلامي با اشاره به اين كه بايد شيوه ها و روندها را بازخواني كنيم و آن چه را كه خلاف مصلحت استان است را دنبال ننماييم و در اين راستا متحد شويم و ميثاق ببنديم، اظهار داشت: دست اندازي به منابع طبيعي، تغيير كاربري اراضي باغي و كشاورزي و تخلفات شهرسازي مسيرهايي است كه ما را از توسعه منحرف و دور مي كند.
وي با بيان اين كه در هيچ استاني عرصه هايي مثل مازندران نداريم و اگر اين ها را از دست بدهيم نمي توانيم جايگزين كنيم، گفت: اگر به احياء و زنده نگهداشتن جنگل اقدام نكنيم قادر به حفظ آن نخواهيم بود و با برخوردهاي سليقه اي و محلي به آن ها آسيب خواهيم زد.
مقام عالي دولت در مازندران، با اشاره به اين كه معضل بزرگ استان در حوزه محيط زيست زباله است، خاطر نشان ساخت: ميليون ها تن زباله، سال هاست كه در مازندران انباشته شده كه هيچ فكر اصولي براي ساماندهي آن نشده است.
اسلامي با اشاره به اين كه ورود شيرابه ها به چشمه سارها، رودخانه ها و دريا موجب آسيب محيط زيست شده است، گفت: امروز ذخاير ماهيان خاوياري استان از 16 هزار تن به چند تن كاهش يافته است.
استاندار، تصريح نمود: مازندران سرشار از ذخاير است و نبايد در اين استان شاهد مظاهر فقر باشيم.
وي با بيان اين كه در حوزه فاضلاب تنها 7.9 درصد پيشرفت كار داشته ايم كه با رقم كشور فاصله قابل توجهي دارد، افزود: گردشگري بعنوان يك ظرفيت در مازندران مورد بهره برداري درست قرار نگرفته، چرا كه بصورت مديريت شده اتفاق نيفتاده و عوايد اقتصادي در خوري از اين محل براي توانمند سازي اقتصاد و رونق اشتغال استان بدست نمي آيد.
استاندار با اشاره به اين كه در حوزه كشاورزي، توليدات باغي، دام و طيور و صنايع تبديلي ظرفيت هاي خوبي در مازندران وجود دارد، اظهار داشت: در مازندران با مازاد توليد محصولات مختلف روبرو هستيم و بايد براي رونق بازار ظرفيت سازي كنيم تا محصولات استان بدون دخالت دلالان و سودجويان آبرومندانه عرضه و عوايد آن نصيب توليد كنندگان استان شود.
وي، تاكيد كرد: بايد فرهنگ سازي لازم صورت گيرد تا توليد كنندگان و مردم تحت تاثير جوسازي هاي عده اي سود جو در بازار قرار نگيرند.
نماينده عالي دولت با تاكيد بر اين كه بايد در سايه برنامه يي اصولي و دراز مدت، صادرات پايدار محصولات مازندران را توسعه ببخشيم، گفت: بازار نيازمند محصولات پايدار است تا به محصول و برند مشخصي اعتماد كند كه تحقق اين مهم در گرو مديريت صحيح كسب و كار و توليد است.
استاندار با بيان اين كه براي توسعه استان بايد از واگرايي و شهرگرايي پرهيز نماييم، افزود: رشد و اعتلاي مازندران نيازمند هم گرايي، نگاه متوازن و يكپارچه به برنامه هاي توسعه اي است.
وي سرمايه گذاري را نيازمند امنيت خاطر، آرامش سياسي، اجتماعي و وحدت و همگرايي دانست و ياد آور شد: بايد حلقه هاي مفقوده توسعه كسب و كار و اعتلاي مازندران در بخش هاي مختلف را شناسايي و رفع نماييم و از جمله اينها يافتن بازار مناسب براي توليدات مازاد مصرف استان است كه در سايه توسعه صادرات حل شود.
استاندار، گفت: تقاضا ايجاد كردن، استاندارد كردن و انطباق دادن محصولات با ذائقه بازار، مسايل مهمي است كه بايد تحقق يابد.
اسلامي گفتگو با صندوق هاي بزرگ براي سرمايه گذاري در صنايع شهرهاي بزرگ را از ديگر برنامه هاي در دست اقدام در استان برشمرد و تصريح كرد: مدل هاي مديريت توليد و صنعت بايد متحول شود.
استاندار با تاكيد بر اين كه بايد اولويت ها را در استان شناسايي كنيم، خاطر نشان ساخت: قدرت توليد و بهره وري در مازندران بايد افزايش يابد.
اسلامي با اعلام اين كه 87 درصد آب مازندران در حوزه كشاورزي به مصرف مي رسد، افزود: بايد روي الگوي مصرف بهينه آب كار كنيم و طرح هاي فاضلاب را به منظور تامين سلامت آب استان عملياتي نماييم.
وي با اشاره به اين كه به فرمانداران اختيار داديم تا بخشداري ها روستا به روستا در ميدان عمل، برنامه تقويت اشتغال و توليد مولد را براي تثبيت جمعيت روستايي دنبال نمايند، افزود: زمينه راه اندازي نهضت رسيدگي به روستا را فراهم كرديم تا روستاييان با اخذ تسهيلات ارزان قيمت كه دولت تدبير و اميد تصويب نموده در جهت رونق اشتغال خانواده خود اقدام كنند.
استاندار گسترش بيمه اجتماعي روستاييان، كشاورزان و عشاير را برنامه مهم استان در حوزه روستاها دانست و ياد آور شد: از متوليان امر خواستيم تا با مراجعه به روستاها زمينه استقبال روستاييان از اين امر مهم را فراهم آورند و منتظر مراجعه روستاييان نباشند و به استقبال روستاييان بروند.
مقام عالي دولت در استان، با بيان اين كه ارتباطات بين المللي را در نخستين قدم در ديدار و گفتگو با سفير كره جنوبي آغاز كرديم، گفت: در اين ديدار از سفير كره جنوبي سه كار مهم خريد محصول مازندران و منطبق كردن آن با ذائقه بازار كره، توسعه صنايع موجود در استان و برند سازي محصولات نظير خودروسازي، كشتي سازي، لوازم خانگي و توسعه گردشگري و سرمايه گذاري در دو منطقه ويژه اقتصادي اميرآباد و نوشهر را خواستار شديم كه ايشان پس از بازديد از ظرفيت هاي مازندران براي سرعت بخشيدن به تعاملات في مابين بسيار اظهار علاقه نمود.    
اسلامي با اشاره به اين كه مسايل استان را به ائمه جمعه اطلاع رساني خواهيم نمود و انتظار داريم مسايل مورد نظر را انتقال دهند و كمك نمايند تا يك فرهنگ منضبط فكري و رفتاري در مسير اعتلاي مازندران ايجاد شود، ابراز كرد: يك كميسيون ارزيابي تشكيل داديم تا با پايش و ارزيابي مديران و كاركنان استانداري و فرمانداري ها از صدر تا ذيل شاهد مديريتي كارآمد باشيم و نقشي واحد در راستاي رشد استان ايفا نماييم تا شاهد تحقق برنامه ها و سياست هاي دولت نظام جمهوري اسلامي باشيم.


مازندران سرشار از ذخاير است و نبايد در اين استان شاهد مظاهر فقر باشيم
مازندران سرشار از ذخاير است و نبايد در اين استان شاهد مظاهر فقر باشيم
مازندران سرشار از ذخاير است و نبايد در اين استان شاهد مظاهر فقر باشيم
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز20225
مجموع44853570

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری