امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


استاندار مازندران در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان؛
کد مطلب : ۱۶۱۲۱  / گروه : اخبار /  / ۱۱ آذر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۲۱۸
نظام اقتصاد مردم محور بايد توسعه يابد / حوزه بازرگاني نيازمند تحول و اقدامات جدي است مقام عالي دولت در مازندران، در اين جلسهبا اشاره به اين كه در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي بايد نظام اقتصاد مردم محور را توسعه دهيم و منابع خفته را به ميدان فعاليت هاي اقتصادي بياوريم، گفت: حوزه بازرگاني نيازمند تحول و اقدامات جدي است.

 به گزارش روابط عمومي استانداري، محمد اسلامي، استاندار مازندران در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان با اشاره به اين كه فقدان يك سيستم بازرگاني كارآمد موجب شده كه محصولات توليدي روي دست توليد كنندگان بماند، تصريح كرد: حلقه هاي مفقوده كسب و كار و عدم فعال بودن بودن موتور بازرگاني كشور و فرصت سوزي هايي كه از سوي برخي فعالان نااهل اقتصادي صورت مي گيرد، باعث توقف اقتصادي، توليدي و صادرات شده است.

استاندار با بيان اين كه محصولات متنوع و با ارزشي در استان توليد مي شود كه با استانداردهاي جهاني و ذائقه بازار تطابق دارد، گفت: ساز و كار و روش ها بايد بگونه اي باشد كه عيوب اين بخش برطرف شود.

اسلامي با اشاره به اين در اوج توليد برنج مرغوب و باكيفيت استان با بازرگانان سودجويي روبرو هستيم كه انبارها را مملو از برنج وارداتي مي نمايند، افزود: كساني كه بدون اهليت كارت بازرگاني دريافت و فعاليت مي نمايند بازار را لكه دار مي كنند و مردم را تحت فشار قرار مي دهند.

فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتي استان، با تاكيد بر اين كه اتاق بازرگاني، بهترين و مطمئن ثروت براي قابليت سازي در جهت توسعه بازرگاني در كشور است، ياد آور شد: در بازرگاني، مقياس، برند و ايجاد منافع مشترك مهم است.

مقام عالي دولت در مازندران با اشاره به اين كه فقدان سيستم بازرگاني فعال و پويا ما را در روند تبادلات محصولات توليدي متوقف كرده است، تصريح نمود: از اتاق بازرگاني مازندران خواستم تا ظرفيت سازي بازار را انجام دهد و حلقه هاي مفقوده بازرگاني را شناسايي و برطرف نمايد.

اسلامي، بازرگاني در مقياس بالا را از حلقه هاي مفقوده ظرفيت بازرگاني و تبادلات مهم برشمرد و گفت: تحقق اين مهم، نيازمند برند سازي و استقرار يك نظام يكپارچه بازرگاني است.

استاندار با تاكيد بر اين كه اتاق بازرگاني كشور بايد روي موضوع توانمند سازي بازرگاني كشور كار كند، اظهار داشت: بازرگاني، داد و ستد است و سرمايه گذار واقعي كسي است كه خود را گرفتار تسهيلات بانكي نكند، در همين استان عناصر شايسته اي هستند كه بدون اتكا به دولت و منابع بانكي در كمال عزت و توفيق تجارت مي نمايند.

اسلامي با بيان اين كه محصولات ما، محصولات پرمصرف جهاني و مطابق ذائقه بازار است، ياد آور شد: بايد در سايه رفع حلقه هاي مفقوده تجارت و نظام بازرگاني كارآمد و پويا، محصولات خود را بهنگام به بازارهاي مصرف عرضه كنيم.

استاندار، با اشاره به اين كه در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي بايد نظام اقتصاد مردم محور را توسعه دهيم و منابع خفته را به ميدان فعاليت هاي اقتصادي بياوريم، گفت: بايد از فرصت دريا و دو منطقه ويژه اقتصادي اميرآباد بهشهر و نوشهر به نحو بايسته و مطلوب بهره گيري كنيم و از سرمايه گذاران اهل دعوت نماييم با اولويت صادرات در اين مناطق سرمايه گذاري كنند.

فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتي استان، بر استفاده از ظرفيت هاي مختلف حمل و نقل مازندران در جهت توسعه صادرات تاكيد كرد و عنوان كرد: بايد براي خروج از منابع تك پايه، دولت را توانمند نماييم چرا كه دولت توانمند با ايجاد زيرساخت و اعطاي تسهيلات از بخش خصوصي حمايت و زمينه توانمند سازي بخش خصوصي را فراهم مي آورد.

مقام عالي دولت در مازندران، تصريح نمود: حوزه بازرگاني نيازمند تحول و اقدامات جدي است.

استاندار بر پيگيري مجدانه پنجره واحد سرمايه گذاري استان تاكيد كرد و گفت: مازندران يك استان دانشگاهي و مواجه با انبوه دانش آموخته هاي بيكار است و بايد با فراهم نمودن زمينه كسب و كار و تسهيل آن به رفع اين دغدغه اقدام نمود.

در آغاز اين جلسه مهاجر، رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي مازندران در سخناني كوتاه به تشريح برخي مسايل بخش خصوصي استان پرداخت.


نظام اقتصاد مردم محور بايد توسعه يابد / حوزه بازرگاني نيازمند تحول و اقدامات جدي است
نظام اقتصاد مردم محور بايد توسعه يابد / حوزه بازرگاني نيازمند تحول و اقدامات جدي است
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز19788
مجموع44853133

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری