امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


نبيان، در جلسه شوراي حفاظت منابع آب استان، عنوان كرد:
کد مطلب : ۱۶۱۲۳  / گروه : اخبار /  / ۱۱ آذر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۱۵۴
برای مدیریت مصرف آب باید از مشارکت عمومی بهره برد / ضرورت مديريت پايدار منابع آب معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مازندران، در اين جلسه بر ضرورت مديريت جامع و پايدار منابع آب استان تاكيد كرد و گفت: برای مدیریت مصرف آب باید از مشارکت عمومی استفاده كرد و همچنین مردم را در این عرصه توانمند کنیم.

 به گزارش روابط عمومي استانداري، علي نبيان، معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مازندران در جلسه شوراي حفاظت منابع آب استان، گفت: نبايد اجازه دهيم كه آب خوان هاي ما دچار افت شود.

نبيان با بيان اهميت منابع آب در توسعه و اشتغال استان، ياد آور شد: نبايد اجازه بدهيم با برداشت هاي بي رويه و غير اصولي، آبخوان هاي ما دچار افت و چالش شود.

وي بر ضرورت مديريت جامع و پايدار منابع آب استان تاكيد كرد و گفت: برای مدیریت مصرف آب باید از مشارکت عمومی استفاده كرد و همچنین مردم را در این عرصه توانمند کنیم.

معاون استاندار با اشاره به اين كه در بخش آب هاي سطحي در سال هاي اخير اتفاقات خوبي صورت گرفته كه بايد توسعه يابد و سدهاي در دست اجرا ديگر هر چه سريعتر به مدار بهره برداري برسد، افزود: با توجه به محدوديت ذخيره آب در تاسيسات آبي و كاهش بارش روان آب در دو ماهه اخير اميدواريم با نزول رحمت الهي اين نگراني ها برطرف شود.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مازندران با اشاره به تسهيلات دولت در بخش آبياري تحت فشار و ارتقاء راندمان آبياري، نصب تجهيزات اندازه گيري را به موازات آبياري تحت فشار و قطره اي بخصوص در اراضي بزرگ ضروري برشمرد.

يخكشي، مدير كل آب منطقه اي استان و دبير اين شورا، گزارشي از وضعيت منابع آب و ضرورت حفاظت آن ارايه كرد و افزود: از لحاظ كاهش بارش، مازندران در مقايسه با ديگر استان ها در رتبه دوم قرار دارد.

در اين جلسه هم چنين حيدر پور و رضوي، مديران كل جهاد كشاورزي و هواشناسي استان نيز به ارايه گزارش پرداختند.


برای مدیریت مصرف آب باید از مشارکت عمومی بهره برد / ضرورت مديريت پايدار منابع آب
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز20243
مجموع44853588

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری