امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


استاندار مازندران در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان
کد مطلب : ۱۶۱۲۸  / گروه : اخبار /  / ۱۲ آذر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۲۵۷
فناوري هاي نوين راه رشد و پيشرفت ماست  / نتایج پژوهش ها در زندگی مردم به کار گرفته شود استاندار مازندران فناوري هاي نوين را راه رشد و پيشرفت دانست و گفت: نتایج پژوهش ها در زندگی مردم وارد شده و به کار گرفته شود.

محمد اسلامی در حاشیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار کرد: خودباوري و اعتماد به نفس زمينه خلاقيت و ابتكار را فراهم مي كند و فناوري هاي نوين راه رشد و پيشرفت ماست
وي ادامه داد : زمانی می توان به جایگاه علم، فناوری و پژوهش افتخار کرد که مطمئن باشیم پژوهشگاه‌ها و تحقیقات در جهت پاسخ به مسائل قرار گرفته‌اند و می‌تواند در نارسایی ها به جامعه کمک کند.

وی با بیان اینکه در مازندران نیروهای علمی و مراکز فراوانی وجود دارد که باید به منظور حل مسائل پیش‌رو کار کنند، تصریح کرد: پژوهش ها باید سفارشی و تقاضا محور شود و در راستای پاسخ به مسائل کشور باشد.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه در این استان سرفصل های مختلف مانند محیط زیست، کشاورزی و صنایع نوین باید برای شکوفایی اقتصادی استان به خدمت گرفته شود، خاطرنشان کرد: برای شکوفایی اقتصادی مازندران ضرورت دارد تا فعاليت شركت هاي دانش بنيان و پارک علم و فناوری مورد حمايت جدي استانداری و تمامی دستگاه های اجرایی قرار گيرند تا فناوری های نوین به زندگی مردم وارد شود.
اسلامی با بیان اینکه برنج پر بازده معطر که امروز رونمایی شد می‌تواند نمونه ای از این کار باشد، گفت: اساس کار این است که مردم، پژوهشگران و اساتید تجربه های موفق معرفی شده را در این نمایشگاه ببینند و به عنوان الگو و نمونه معرفی و تشویق شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات موتور محرک توسعه و شتاب بخش است، اظهار کرد: فناوری اطلاعات موجب می شود ساختار کوچک شده و هزینه ها کاهش یابد و به سوی دانش بنیان قوی تر حرکت کرد.
استاندار مازندران در پایان با تاکید بر اینکه فناوری اطلاعات باید برای تحول و نه سرگرمی وارد جامعه شود، گفت: با فناوری اطلاعات کمترین هزینه و بیشترین بازدهی به دست می‌آید.


فناوري هاي نوين راه رشد و پيشرفت ماست  / نتایج پژوهش ها در زندگی مردم به کار گرفته شود
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز19811
مجموع44853156

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری