امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


استاندار مازندران در نشست با مجمع نمایندگان مازندران
کد مطلب : ۱۶۱۲۹  / گروه : اخبار /  / ۱۲ آذر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۲۲۲
با تعامل پایدار و هم افزایی باید مسیر تعالی و توسعه استان را هموار کنیم نشست هم انديشي مجمع نمايندگان استان با استاندار مازندران براي بررسي چالش ها و ارايه راهكارهاي توسعه استان برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومي استانداري، محمد اسلامي، استاندار مازندران در اين ديدار ضمن تبريك روز مجلس و بيان اين كه آيت الله مدرس يك نماينده و وكيل ماندگار مردم در مجلس است كه روز مجلس بنام ايشان نامگذاري شده است، با اشاره به اهميت برگزاري نشست هاي هم انديشي فصلي با نمايندگان مردم مازندران در مجلس شوراي اسلامي، ياد آور شد: بايد با تعامل پايدار مسايلي را كه موجب برون رفت استان از وضع موجود و هموار سازي مسير براي رشد و تعالي مازندران كه داراي ظرفيت هاي والايي است شناسايي نمود و مشكلات پيش روي رشد و شكوفايي استان در بخش هاي مختلف را رفع نمود.
استاندار با بيان اين كه امروز تراز منابع و مصارف استان منفي است و توان دولت در استان نسبت به گذشته براي عمل به تعهدات خود كاهش يافته است، تصريح نمود: موضوع مهم خلق منابع و اتخاذ تدابير لازم براي توانمند سازي دولت براي ارايه خدمات به مردم است.
اسلامي اتخاذ روش اعطاي تسهيلات به واحدهاي توليدي بعنوان راه حل رونق توليد در سال هاي گذشته را يك مشكل مهم عنوان كرد و افزود: متاسفانه با توجه به تحليل منابع بانك ها عمل به اين روش ديگر ممكن نيست و ما امروز شاهد آن هستيم كه عمده بانك ها ديگر قادر به انجام اين تعهد نيستند چرا كه منابع آن ها محدود شده است.
استاندار با بيان اين كه براي آندسته از شركت ها و واحدهاي توليدي غير دولتي كه به دلايل مختلفي چون عدم توان ارزش آفريني، باز ماندن از رقابت، عدم كارآمدي مديريت، عدم اصلاح فرآيندها و ... دچار مشكلاتي بودند مصوبات خوبي از ستاد تسهيل گرفته شد و براي هر يك از اين صنايع به اعتبار مشكلات آن راهبردي ارايه شد تا صنايع ما از اين سيستم ناكارآمد خارج شوند، گفت: نبايد بهيچ وجه اين واحدها را مجددا به فرآيند استمهال و اخذ تسهيلات جديد وارد نمود.
اسلامي با اشاره به اين كه برخي توليدكنندگان شايسته در استان با توجه به فضاي جديدي كه در اين راستا ايجاد شده براي ورود به توليدات داراي اولويت اعلام آمادگي نموده اند، اظهار داشت: به اين ترتيب مي توانيم سرمايه گذاراني كه داراي منابع قابل اعتماد و پايداري هستند را براي سرمايه گذاري در چند نقطه از استان كه داراي ظرفيت بالايي است دعوت به همكاري نماييم.
 نماينده عالي دولت در مازندران، با اشاره به اين كه در ادامه اين اقدامات با صندوق هاي معتبر كشور در حال مذاكره هستيم، تصريح كرد: در نخستين گام از ارتباطات بين المللي با سفير كره جنوبي مذاكره كرديم و مقرر شد تا كره جنوبي با دعوت از شركت هاي بزرگ و سرمايه گذار براي فعاليت در حوزه هاي خدمات و تبادل كالا، اتصال برندهاي استان با برندهاي آنان و توسعه كشتي سازي و قايق سازي براي گسترش گردشگري و سرمايه گذاري مستقيم در دو منطقه ويژه اقتصادي اميرآباد و نوشهر در جهت توسعه تبادلات و تعاملات گام بردارد و ديدار با سفير صربستان گام ديگر در اين راستا بود كه صورت گرفت.
استاندار افزود: نياز داريم در اين شرايط منابع و سرمايه هاي مختلف داخلي و خارجي را به استان وارد كنيم تا خون تازه اي در رگ هاي استان جريان پيدا كند تا حركت رو به جلو در مازندران شتاب يابد.
وي با اشاره به اين كه در فصل برداشت مركبات قرار داريم و بايد محصولات بر اساس منطق بازار و عرضه و تقاضا ارايه شود، گفت: از تشكل ها و نهادهاي هاي دست اندركار اين بخش خواستيم تا با ذخيره سازي مازاد محصول مركبات و حذف دلالان و سودجويان، بتدريج مركبات وار بازار شود تا باغدار از عوايد آن بدرستي بهره مند گردد و در اين راستا با استانداران استان هايي كه بازار محصول مركبات هستند نيز مذاكره كرده ايم.
استاندار، با اشاره به اين كه متاسفانه فقدان سيستم بازرگاني كارآمد در كشور موجب عدم پويايي تجارت و صادرات و توليد شده است و لازم است تا با رفع حلقه هاي مفقوده و برند سازي نسبت به تسخير بازارهاي هدف صادراتي اقدام كنيم، ابراز داشت: به فرمانداران و بخشداران اختيار داديم تا روستا به روستا در ميدان عمل نسبت به توانمند سازي روستاييان، تقويت توليد مولد و اشتغال روستايي و تثبيت جمعيت روستاها اهتمام و اقدام نمايند.
وي با تاكيد بر اين كه پنجره واحد سرمايه گذاري بايد بسرعت زمينه تسهيل سرمايه گذاري را فراهم آورد و پويايي و كارآمدي خود را دنبال كند، تصريح كرد: آموزش و پژوهش استان نيازمند بازمعماري است تا رشته هايي در دانشگاه پايه گذاري شود كه نياز بازار باشد و هم چنين بايد با مهارت آموزي و اعطاي تسهيلات دانش آموخته هاي استان را براي راه اندازي كسب و كارهاي نو ترغيب نمود.
اسلامي ادامه داد : مازندران در زيرساخت ها فناوري و ضريب نفوذ اينترنت شاگرد اول كشور است و امروز از محل آي تي و آي سي تي مشاغل بسياري براي جوانان و فارغ التحصيلان مي توان ايجاد نمود
مقام عالي دولت در مازندران، ناكارآمدي نظام مديريت در استان را از جمله مشكلات اساسي برشمرد و عنوان داشت: براي شناسايي عناصر كارآمد و ناكارآمد از صدر تا ذيل در استان يك كميسيون ارزيابي تشكيل داديم كه كارش را با ارزيابي فرمانداران آغاز نموده است و در ادامه مديران دستگاه هاي اجرايي را ارزيابي خواهد كرد و در اين خصوص بدنبال يك نظام هماهنگ مديريتي هستيم تا تحول مورد نظر را در مازندران آغاز كنيم.
وي با اشاره به اين كه در حوزه گردشگري ايجاد دو هتل بين المللي را پيگيري نموديم و در حال جانمايي هستيم، خاطر نشان ساخت: هماهنگ كرديم در بوم گردي و صنايع دستي نيز آنچه كه از سوي استان معرفي شود تسهيلات مورد نياز را دريافت نمايد تا صنايع مردم اين مناطق كه در رونق اشتغال نقش مهمي مي تواند ايفا نمايد احيا شود.
اسلامي در پايان خاطر نشان ساخت: بايد براي توانمند سازي دولت در راستاي انجام خدمات و تكاليف قانوني، مجلس مجدانه استانداري را در اين خصوص ياري كند.
در اين جلسه نمايندگان مردم مازندران در مجلس شوراي اسلامي به بيان ديدگاهها و نظرات خود پرداختند 


با تعامل پایدار و هم افزایی باید مسیر تعالی و توسعه استان را هموار کنیم
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز19776
مجموع44853121

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری