امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


يونسي، در جلسه كميته تخصصي توسعه مشاركت هاي مردمي، عنوان كرد:
کد مطلب : ۱۶۱۴۲  / گروه : اخبار /  / ۱۴ آذر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۱۷۰
اهتمام دولت تدبير و اميد به درمان معتادان و اشتغال بهبود يافتگان از اعتياد معاون استاندار و جانشين رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان، در اين جلسه با تاكيد بر اين كه آموزش هاي در نظر گرفته شده براي بهبود يافتگان از اعتياد بايد منجر به ايجاد مهارت در فرد شود، گفت: بايد روي موضوع اشتغال و توانمندسازي بهبود يافتگان از اعتياد بيشتر كار شود.

 به گزارش روابط عمومي استانداري، عليرضا يونسي رستمي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران در جلسه كميته تخصصي توسعه مشاركت هاي مردمي و سازمان هاي مردم نهاد استان ، ضمن تبريك ميلاد خجسته گوهر تابناك خلقت از ازل تا ابد، حضرت ختمي مرتبت محمد مصطفي (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع)، با اشاره به اين كه پس از استقرار دولت تدبير و اميد، كارها در بخش هاي مختلف از جمله مبارزه با مواد مخدر به صورت عالمانه و با برنامه در دستور كار قرار گرفت، گفت: در آغاز به كار دولت يازدهم اطلاعات دقيقي از معتادان استان وجود نداشت، كمپ هاي ترك اعتياد تحت نظارت كامل و دقيق نبودند و شاهد معتادان متجاهر و محلات آلوده در مناطق مختلف استان بوديم كه بحمدالله امروز كليه محلات آلوده در مازندران پاكسازي و بهسازي شد و در ديگر حوزه ها نيز اقدامات شايسته اي صورت گرفت.

جانشين رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان، با اشاره به اين كه اكنون وضعيت بسياري از مناطق آسيب ديده استان مطلوب تر شده و در حال بازبيني اين مناطق و رفع نواقص احتمالي هستيم، عنوان نمود: در دولت تدبير و اميد، برنامه جامع كنترل و كاهش اعتياد استان تهيه و بر اساس آن اقدامات بايسته اي صورت گرفت.

يونسي با بيان اين كه امروز اكثر قريب به اتفاق معتادان استان تحت پوشش و مراقبت هاي درماني قرار دارند و موضوع اعتياد به عنوان يك بيماري در جامعه نهادينه شده، بنحوي كه معتادان در كنار خانواده هاي خود اقدام به درمان خويش مي نمايند، افزود: دولت تدبير و اميد، اعتبارات مشخص و قابل توجهي را براي كاهش هزينه درمان معتادان به اين امر اختصاص داده است.

معاون استاندار، ياد آور شد: در شيوع شناسي اعتياد كه توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور تهيه شد، مازندران كه در مصرف مواد مخدر در آغاز به كار دولت يازدهم در رتبه دوم قرار داشت، امروز به رتبه بيستم ارتقا يافته است.

يونسي، اشتغال بهبود يافتگان را از دغدغه هاي دولت تدبير و اميد دانست و خاطر نشان ساخت: در برش استاني  تفاهمنامه منعقد شده بين ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور و سازمان فني و حرفه اي، 3600 نفر از بهبوديافتگان از اعتياد در مازندران بايد توسط فني و حرفه اي استاندر سال 96 در رشته هاي مختلف آموز ش ببينند كه اين آموزش ها در حال انجام است و انتظار مي رود با جديت استمرار يابد.

وي با تاكيد بر اين كه اين آموزش ها بايد منجر به ايجاد مهارت و يادگيري عملياتي در فرد شود، گفت: بايد روي موضوع اشتغال و توانمندسازي بهبود يافتگان از اعتياد بيشتر كار شود.

معاون استاندار بر ضرورت نيازسنجي آموزشي براي هر دوره از بهبود يافتگان در مراكز مختلف تاكيد كرد و ياد آور شد: دولت تلاش دارد تا منزلت اجتماعي اين افراد حفظ شود بهمين دليل هزينه درمان اين عزيزان را فراهم مي كند لذا ارزيابي از تاثير آموزش هاي ياد شده براي بهبود يافتگان در راستاي تامين معيشت و پايداري اقتصادي و اميدواري به آينده صورت گيرد.

يونسي بر استفاده از ظرفيت و توانمندي سمن ها در مبارزه با اعتياد تاكيد كرد و تصريح نمود: طرح آمايش سمن ها تهيه شود.

وي با بيان اين كه در دولت تدبير و اميد خانه تشكل هاي مردم نهاد در مازندران راه اندازي شد و برنامه هاي خوبي در دستور كار اين خانه قرار گرفت، افزود: خانه تشكل ها، پراكندگي سمن ها در استان، توانمندي هر كدام از سمن ها و نوع فعاليت و كمك هاي قابل ارايه از سوي آن ها در مبارزه با اعتياد را احصا كند.

در آغاز اين جلسه ميرزايي، دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان، گزارشي از اقدامات و برنامه هاي مرتبط با اشتغال بهبود يافتگان از اعتياد استان را تشريح نمود و حسين زاده، دبير كميته تخصصي توسعه مشاركت هاي مردمي و سازمان هاي مردم نهاد استان، گزارشي از فعاليت هاي اين كميته ارايه كرد.

 


اهتمام دولت تدبير و اميد به درمان معتادان و اشتغال بهبود يافتگان از اعتياد
اهتمام دولت تدبير و اميد به درمان معتادان و اشتغال بهبود يافتگان از اعتياد
اهتمام دولت تدبير و اميد به درمان معتادان و اشتغال بهبود يافتگان از اعتياد
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز20239
مجموع44853584

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری