امروز دوشنبه, 30 بهمن 1396


عملیات اجرایی بازآفرینی شهری در مازندران آغاز شد
کد مطلب : ۱۶۵۰۱  / گروه : اخبار /  / ۱۹ بهمن ۱۳۹۶  /  بازدید : ۱۸۴
استاندار مازندران : وجود 4800 هکتار بافت فرسوده شهری درمازندران/تسهيلات 10 هزار ميليارد توماني بانكهاي مازندران در 10 ماه گذشته عملیات اجرایی بازآفرینی شهری در مازندران طی مراسمی با حضور رئیس جمهوری از طریق ارتباط ویدئوکنفرانسي آغاز شد.

 در این مراسم که همزمان در ارتباط مستقیم ویدئوکنفرانسی با حضور اسلامی، استاندار مازندران در  محل خانه تاریخی فاضلی ساری برگزار شده بود، عملیات اجرایی نوسازی و بهسازی چهار هزار و 800 هکتار از بافت های فرسوده در 38 شهر استان آغاز شده است.
استاندار مازندران در اين مراسم با بيان اين كه در همدلي و اتحاد، توفيق هست، ياد آور شد: حضرت امام (ره) انقلاب اسلامي را انفجار نور توصيف كردند.رمز پيروزي انقلاب اسلامي در كلمه الله و وحدت كلمه ي مورد اشاره حضرت امام خميني بود.
استاندار با اشاره به اين كه نرخ استهلاك ابنيه بخاطر شرايط طبيعي در مازندران بالاست، افزود: نياز داريم يك كار با قوام مهندسي انجام دهيم تا ساخت و سازها يك كار متفاوت و متحول و با دوام باشد و همه بايد اين مساله را بپذيرند.
مقام عالي دولت در مازندران، ياد آور شد: با توجه به حجم بالاي بافت فرسوده در مازندران، به دليل كمبود زمين، گسترش در سطح براي ما در استان مقدور نيست و از نظر زيرساخت هاي حمل و نقل نيز يك كار طراحي شده انجام نداديم و در هر سال جمعيت و تردد اضافه شده و تنها جاده ها تعريض مي شود و كارها مهندسي شده نيست.
اسلامي با بيان اين كه با وزير راه و شهرسازي توافق كرديم مازندران را يكپارچه و در قالب كلان شهر ببينيم و با يك طرح مهندسي شده مازندران را بازآفريني كنيم، گفت: افتتاح پياده راه قارن كار با ارزشي است و كاركرد هاي مزاحم براي مردم را حذف مي كند و كاركردهاي جديدي كه موجب باز معرفي تاريخ و عظمت مركز استان خواهد شد را در پي دارد.
استاندار با بيان اين كه اين طرح يك پكيج 500 ميليارد توماني خلق منابع هم براي شهرداري ايجاد مي كند و اين موضوع بايد براي همه شهرهاي استان كه داراي بافت هاي فرسوده هستند اتفاق بيفتد، تصريح كرد: در 10 ماهه امسال بانك هاي مازندران بالغ بر 10 هزار ميليارد تومان به مردم تسهيلات پرداخت كرده اند كه 24 درصد آن در حوزه ساختمان است. بايد اين پروژه ها كه بافت هاي فرسوده را احيا مي كند و هم رفاه و هم اشتغالزايي دارد قوي تر دنبال شود.
استاندار مازندران در ارتباط ویدئویی با رئیس جمهوری به وجود 4 هزار و  800 هکتار بافت فرسوده شهری در استان اشاره کرد و گفت: 400 هزار نفر از جمعیت شهری استان در این مناطق زندگی می کنند.
وی خاطر نشان کرد: تا کنون پنج هزار واحد مسکونی در این مناطق با حمایت دولت با دادن تسهیلات ارزان قیمت باز سازی شده است.
استاندار مازندران با بیان اینکه امروز با فرمان شخص رئیس جمهوری عملیات اجرایی باز آفرینی شهری همزمان در تمام شهرهای استان از جمله در 640 هکتار از بافت های فرسوده شهر ساری آغاز شده است، خاطر نشان کرد: پیاده رو خیابان جمهوری و باز گشایی ادامه خیابان قارن از برنامه های جدی این طرح است.
بر اساس آمار وزارت راه و شهر سازی طرح ملی باز آفرینی شهری با هدف ایجاد زیر ساخت های خدماتی، رفع فرسودگی، بهسازی و مقاوم سازی مسکن، تولید مسکن مناسب و ایجاد فضای عمومی در 543 شهر و در 2هزارو 700 محله به مساحت 141هزار هکتار در ایران با فرمان رئیس جمهوری آغاز شده است.


استاندار مازندران : وجود 4800 هکتار بافت فرسوده شهری درمازندران/تسهيلات 10 هزار ميليارد توماني بانكهاي مازندران در 10 ماه گذشته
استاندار مازندران : وجود 4800 هکتار بافت فرسوده شهری درمازندران/تسهيلات 10 هزار ميليارد توماني بانكهاي مازندران در 10 ماه گذشته
استاندار مازندران : وجود 4800 هکتار بافت فرسوده شهری درمازندران/تسهيلات 10 هزار ميليارد توماني بانكهاي مازندران در 10 ماه گذشته
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز17259
مجموع44814144

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری