فارسی| En امروز : 4 اسفند 1397

فرماندار محمودآباد خبر داد :

برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه زینتی در محمودآباد

کد خبر : 17705 3 تیر 1397
پ

فرماندارشهرستان محمودآباد از برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه زینتی شهرستان محمودآباد در شهریور ماه امسال خبر داد. ‎

فرماندار محمودآباد خبر داد :

برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه زینتی در محمودآباد

 

فرماندارشهرستان محمودآباد از برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه زینتی شهرستان محمودآباد در شهریور ماه امسال خبر داد.

 

یحیی یوسف پور  در دومین جلسه ستادی برگزاری جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه زینتی در فرمانداری این شهرستان تشکیل گردیده بود با اشاره ای به پتانسیل و توانمندی شهرستان در زمینه پرورش گل و گیاه زینتی دارد افزود: شهرستان محمودآباد نیز به عنوان نزدیک‌ترین شهر ساحلی به تهران ، مرکزیت کریدور شهرهای ساحلی، نزدیکی به بندر و فرودگاه نوشهرو بندر فریدونکنار دارای موقعیت استراتژیک و ممتازی در بخش پرورش انواع گل و گیاه زینتی می باشد.

 

فرماندار شهرستان محمودآباد با بیان اینکه این شهرستان دارای 80 هکتار گلخانه فضای باز و بسته می باشد گفت: تقریباً 700 نفر بطور مستقیم و 400 نفر بطور غیر مستقیم در این زمینه مشغول بکار می باشند.

 

یوسف پور اظهار داشت: شهرستان محمودآباد در توسعه گلهای شاخه بریده رتبه اول و در گلهای آپارتمانی رتبه سوم استان مازندران را به خود اختصاص داده است.

 

وی در ادامه اظهار نمود در همین راستا و عنایت به بحران خشکسالی پیش رو و لزوم پرداختن به کشت های جایگزین برنج، این مدیریت با هدف حمایت از بخش تولید، از سال 1395 برگزاری جشنواره و نمایشگاه گل و گیاه زینتی در شهرستان در دستور کار این مدیریت قرار گرفته که از استقبال مطلوب تولیدکنندگان و بهره برداران نیز برخوردار بوده است.

اشتراک گذاری