فارسی| En امروز : 4 اسفند 1397

فرماندار محمودآباد :

اعتیاد اصلی ترین دغدغه و آسیب اجتماعی در کشورمان بشمار میرود.

کد خبر : 17707 3 تیر 1397
پ

یحیی یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در خطبه های پیش از نماز جمعه شهرمحمودآباد به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: : بیش از 90 درصد مردم ایران اعتیاد را مهمترین دغدغه و مهمترین آسیب اجتماعی می دانند. ‎

فرماندار محمودآباد :

 اعتیاد اصلی ترین دغدغه و آسیب اجتماعی در کشورمان بشمار میرود.

 

یحیی یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در خطبه های پیش از نماز جمعه شهرمحمودآباد به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: : بیش از 90 درصد مردم ایران اعتیاد را مهمترین دغدغه و مهمترین آسیب اجتماعی می دانند.

وی با اشاره به ویژگی های آسیب های اجتماعی از جمله مخرب بودن و  در برگرفتن کل جامعه به تشریح اعتیاد و مواد مخدر در ابعاد جهانی ، منطقه ای و ملّی پرداخته و با بیان آمار حضور معتادین در سطح کشور گفت : در هر 2 ساعت یک نفر در ایران بخاطر سوء مصرف مواد جان خود را از دست می دهند که یک چهارم مرگ و میر در ایران پس از تصادف، سوانح سوختگی و بیماریهای قلبی و عرقی می باشد.

 رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان محمودآباد با اشاره به بیات  مقام معظم رهبری در سال 1394 که اعتیاد را بعنوان آسیب اول و اولویت نخست آسیب های اجتماعی کشور برشمرده و آن را فرهنگ صادراتی غرب به کشورها و عامل تباهی و نابودی نسل جوان دانسته و دستور دادند بجدیت برای رفع آن باید برنامه ریری شود گفت: همجواری با افغانستان بعنوان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر جهان ، تهاجم فرهنگی و اجتماعی از سوی دشمنان در قالب جنگ نرم ، ساختار معیوب اقتصادی و اجتماعی ، عوامل محیطی، فرهنگی و روانشناختی نظیر دسترسی آسان به مواد ، سبک جدید زندگی ، افسردگی ، بحران هویت و... از جمله عوامل شیوع مواد مخدر در کشور دانست.

فرماندار شهرستان محمودآباد در پایان گزارشی از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته درطی 4 سال اخیر 95(-1392) در سطح کشور و مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته و همچنین کشفیات مواد مخدر از سال 1395 تاسه ماهه اول سالجاری  در شهرستان محمودآباد ضمن تاکید بر ناامن نمودن فضا برای فعالین در زمینه قاچاق مواد مخدر  در راستای مبارزه با مواد مخدر خواستار مشارکت و همکاری همه جانبه مردم و سمن ها و همچنین رسانه ها در این حوزه شد.

اشتراک گذاری