فارسی| En امروز : 4 اسفند 1397

شورای اداری

شورای اداری جوانان ادارات شهرستان آمل

کد خبر : 1906 21 خرداد 1397
پ

همه عزیزان از نسل جدید و بعد از انقلاب هستند که انگیزه وانرژی لازم را برای نقش آفرینی در عرصه های مختلف دارند . ‎

 

جلسه شورای اداری جوانان ادارات شهرستان آمل به ریاست حسین احسانی معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان آمل و با حضور یدا... ساعی بخشدار دابودشت ـ فرشید فر بخشدار دشت سر و پهلوان رئیس اداره ورزش و جوانان و تعدادی از جوانان شاغل در ادارات و نهادهای شهرستان آمل 21 خرداد 97 برگزار گردید :

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آمل : ابتدا بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران ، حسین احسانی معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان آمل ضمن خوش آمدگویی به اعضاء حاضر در جلسه و سلام و صلوات به روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و شهدای ایران اسلامی و پیشاپیش تبریک عید سعید فطر گفت : جوانان گرامی اولین جلسه شورای اداری جوانان ادارات شهرستان آمل می باشد که آروزی قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان به درگاه ایزد سبحان را داشته و امیدوارم به برکت ماه مبارک رمضان همه ما بهره لازم را از این ماه برده باشیم .

این مسئول در ادامه افزود : جلسه امروز مربوط به جوانان می باشد که خوشبختانه مدیر اداره ورزش و جوانان نیز از مدیران جوان و تحصیلکرده می باشند که نویدی است برای شهرستان آمل تا انشاءا... با حضور ایشان و با انرژی و توان به عنوان جوان تحصیلکرده بتوانیم شاهد تغییرات و تحولات مثبت در امور جوانان و ورزش شهرستان آمل باشیم .

احسانی بیان کرد : همه عزیزان از نسل جدید و بعد از انقلاب هستند که انگیزه و انرژی لازم را برای نقش آفرینی در عرصه های مختلف دارند  ، در رابطه با نقش جوانان در فرآینده توسعه پایدار چند نکته را فهرست وار عرض می کنم .جوانی سرشار و لبریز از زیبایی و نشاط و احساسات و تحرک می باشد ، هرجامعه ای که می خواهد به سمت توسعه پایدار حرکت کند باید از نسلی پر تحرک و با انگیزه برخوردار باشد .

معاون سیاسی واجتماعی فرماندار اظهار داشت : کشور و جامعه ای پویا است که بتواند از ظرفیت جوانان بهره مند گردد و از خلاقیت نسل جوان در مسیر توسعه انسانی استفاده بکند ، کشور ایران یک کشور جوان و پویا می باشد که بیش از 25 درصد جمعیت جامعه ایران را جوانان تشکیل می دهند . کشور ایران در حال توسعه می باشد که نیازمند نیروهایی است که دارای انگیزه باشند ، جوانانی با داشتن خصوصیات اخلاقی خوب که این نسل می تواند منبع انرژی و نیروی محرکه برای جهت گیریهای سیاسی باشد .

وی ادامه داد : نسل ایران نسل تحصیلکرده و دانش آموخته می باشد که از ظرفیت بالایی برخوردار است که وظیقه ما دولتمردان است که سازو کار لازم در عرصه مدیریت را برای این نسل فراهم نمائیم . ساختار و میانگین سنی مدیران سالخورده می باشد و جامعه ای پویا جامعه ای است که از نخبگان جوان استفاده نماید . باید به جوانان اعتماد نمائیم . در برهه های زمان این جوانان بودند که نقش آفرینی کردند . انقلاب اسلامی با شجاعت و جسارت جوانان بود که به پیروزی رسید ، جوانانی که از حدود و ثغور مملکت ما دفاع کردند این جوانان از 17 سال تا 25 سال بودند که توانستند مملکت را از دست دشمنان نجات دهند . سرمایه گذاری روی نسل جوان در جهت شکوفایی نسل جوان و الگوسازی آنها و روشن کردن ذهن جوانان مبنی بر اینکه آنها می توانند نقطه عطفی در فرآینده ارزش های ملی باشند بسیار حائز اهمیت می باشد .  

حسین احسانی گفت : ما باید در عرصه های مختلف در حوزه های دولتی و خصوصی بویژه از جوانان استفاده نمائیم ، و به همین خاطر از شما دعوت کردیم در جلسه شورای اداری جوانان به جای مدیران ، جوان ترین نیروی اداره شرکت نمایند تا بتوانیم با همفکری شما  شهرستان آمل را به آن افق های بلند برسانیم .

معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری در پایان اظهارد اشت : ما به عنوان مدیران جمهوری اسلامی باید از رفتار ها وسیره پیامبر گرامی اسلام الگو بگیریم و نسل جوان باید به این باور برسد که جوانان می توانند در عرصه های مختلف نشان دهند که می توان بسیاری از موانع را با توانمندی و خلاقیت به قله افتخار رسید و در پایان از حضور تک تک جوانان که حضور یافتند درخواست همکاری داشته و نظرات خود را به جلسه ارائه نمایند و بتوانیم هرسه ماه یکبار این جلسات را برگزار نمائیم .

در ادامه پهلوان رئیس اداره ورزش و جوانان ابتدا باسلام و صلوات به روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی و شهدای آمل و طول عمر برای مقام معظم رهبری گفت : همانطوری که از نامش پیداست اولین جلسه شورای اداری جوانان ادارات است که در استان و حتی در سطح کشور برای اولین بار این اتفاق افتاد و خواستیم تمرینی باشد برای مدیریت آینده ، بتوانیم از قشر جوان در آینده ای نزدیک در شهرستان واستان استفاده های لازم را ببریم .

این مسئول در ادامه افزود : در ارتباط با اهمیت موضوع جوان مطالبی که توسط آقای احسانی معاون سیاسی واجتماعی گفته شد نکات خوب و مثبت و بسیار ارزنده بود ، در حوزه جوان چهار دغدغه داریم ، که اولین دغدغه بحث اشتغال می باشد که  اولین موضوع برای جوانان می باشد که جوانان بعد از فارغ التحصیل شدن دنبال کار می روند و موضوع بعدی بحث ازدواج ـ اوقات فراغت و مسکن می باشد که در شهرستان یک جلسه با حضور 23 دستگاه تشکیل می گردد و این به این معنی نیست که متولی جوانان فقط اداره ورزش و جوانان می باشد ، کار ما در حوزه جوانان به عنوان یک دستگاه اجرایی ستادی می باشد . مسئولیت کار ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستان بر عهده فرماندار می باشد که 23 دستگاه در این حوزه نقش آفرینی می کنند .

رئیس اداره ورزش و جوانان اظهار داشت : امیدوارم بتوانیم قدمهای مثبتی برای جوانان برداریم باتوجه به اینکه بیش از 25 درصد جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند از 15 تا زیر 29 سال و در آمل بیش از 100 هزار نفر جمعیت شهرستان جوانان می باشند . که در حوزه جوانان ما دو رویکرد داریم  ، رویکرد اول به صورت دولتی می باشد در راستای همین بحث تکالیفی وجود دارد که ما در ستاد ساماندهی جوانان به موضوعات آن بررسی می نمائیم  و رویکرد دوم که با کمک و مساعدت جوانان در بخش سازمانهای مردم نهاد بتوانیم فعالیت نمائیم ، در کشورهای توسعه یافته سازمانهای مردم نهاد تشکیل و در امور جوانان رسیدگی می کنند . امورات هر 5000 نفر را باید یک سازمان مردم نهاد عهده دار باشد و در آمل بیش از صد هزار نفر جمعیت جوان وجود دارد که فقط 3 سازمان مردم نهاد در حال فعالیت هستند ، شهرستانی که دارالمومنین است و دارای نخبگان زیادی در حوزه های فرهنگی ، ورزشی ، علمی و ... می باشد باید فعالیت های زیادی در این زمینه صورت گیرد .

رئیس اداره ورزش و جوانان گفت : بعد از تبدیل سازمان ملی جوانان به اداره ورزش و جوانان باید نقش خودمان را در حوزه جوانان فعالتر بنمائیم ، وباید از جوانانی که در شهرستان هستند و نتوانستند خودشان را معرفی نمایند با تشکیل این جلسات و سازمانهای مردم نهاد بتوانیم کاری بکنیم که جوانان خودشان را به مردم بشناسانند .

وی اظهار داشت : در بخش دولتی در بحث آسیب های جوانان پردازشی انجام نشد که دستگاههای اجرایی در بحث پرکردن اوقات فراغت برنامه های خاصی ندارند که باید برای پرنمودن اوقاف فراغت برنامه ریزی انجام شود . بیشتر اوقاف فراغت ما در بطالت سپری می شود که با مدیریت خوب می توان برنامه ریزی کرد . و از شما این انتظار را داریم که ترجیحا دستگاهها برای خودشان مشاور جوان انتخاب نمایند یا از جوانترین فرد در ادارات برای مشاوره استفاده نمود ، در حوزه ادارات تمامی دستگاههای باید برای اهمیت دادن به نسل جوان یک مشاور جوان انتخاب نمایند ، شناسایی جوانان علاقمند که در حوزه مشارکت های مردمی یا سازمانهای مردم نهاد فعالیت دارند بهترین روش می باشد ، در حوزه جوانان واگذاری امور جوانان از طریق سازمانهای مرددم نهاد باید باشد ، تقاضای ما این است که دستگاههای اداری به ما کمک کنند تا دوستان به سمت اداره ورزش و جوانان هدایت شوند و موضوع بعدی شناسایی نخبگان می باشد ، مشارکت در معرفی نخبگان باید در دستور کار شما دوستان باشد با بتوانیم جوانان ، نخبگان و فرهیخته گان شهرمان را بهتر بشناسیم .

رئیس اداره ورزش و جوانان آمل در پایان بیان نمود : ما باید دو کار مهم را انجام دهیم :  1 - بحث اتاق فکر جوان 2 تشکیل مجمع نخبگان ،  که در سطح روستاها و شهرها از طریق دهیاران و شوراهای اسلامی ،  جوانان نخبه را شناسایی نمائیم و  موضوعات مربوط به جوان در رابطه با هفته جوان ازطریق مجمع نخبگان جوان باید پیگیری شود و امیدوارم بتوانیم این جلسات را هر 3 ماه یا 6 ماه برگزار نمائیم تا به امور جوانان رسیدگی بشود .

در ادامه این جلسه فرشید فر بخشدار دشت سر ابتدا ضمن خیرمقدم به حاضرین جلسه و کسب اجازه از معاون فرماندار اظهار داشت : در تمام کارها با بهره گیری از افکار جوانان تحصیلکرده می توان بهره های لازم را گرفت و نسبت به بحث اشتغال جوانان نیز باید تلاش بیشتری شود تا این قشر از جامعه که بعد از گرفتن مدرک بتوانند در جایی مشغول به کار شوند که بسته به نوع مدرک تحصیلی آنها می باشد و در بحث اشتغال بخش دشت سر یکی از کارهایی که انجام داد بحث بوم گردیمی باشد که  9 روستا را پایلوت در نظر گرفته ایم که در سطح استان مازندران با داشتن 56 بخشداری بالای 30 واحد مسکونی را به اداره میراث فرهنگی معرفی کردیم که در بحث اشتغالزایی در حال فعالیت می باشند .

این مسئول در ادامه افزود : بحث دیگر در مورد اشتغال جوانان تحصیلکرد و موفق تولید محصولات ارگانیک و سالم می باشد و جلسه ای که با حضور پروفسور رحمانی انجام دادیم استقبال خوبی انجام شد ، کشاورزی متنوع می باشد ، کشاورزی پسا تولید گرا که کشاورزی آسیبش به محیط زیست کم می باشد . همه دوستان که جوانترین عضو سازمان و ادارات خود هستید آینده مدیریت شهر و استان و حتی کشور بر عهده جوانان می باشد که قطعا این اتفاق می افتد که نیاز به همت همه دوستان می باشد ، لذا انتظار داریم در بحث مدیریت جدید هوش اخلاقی نیاز دارد ، معیار درست کاری می باشد  مسئولیت پذیری کاری که به ما واگذار شده مسئولیت پذیر باشیم و تعهد داشته باشیم ـ بحث بعدی دلسوزی می باشد ـ هوش اخلاقی بحث گذشت و عفو می باشد ، در مجموعه مدیریتی باید گذشت داشته باشیم تا بتوانیم از دانش همه دوستان استفاده نمائیم .

در ادامه این جلسه تعدادی از جوانان حاضر در جلسه نکاتی را به جلسه ارائه دادند که به شرح ذیل می باشد :

اسماعیلی ازبیمارستان امام خمینی (ره) : با تشکر از دکتر پهلوان که با برنامه ریزی خاصی در شهرستان آمل شروع به کار کردند که بتوانیم با تلاش و کوشش ایشان پشتیبان هم باشیم ، اینگونه جلسات در کوتاهترین زمان تشکیل شود تا با همبستگی بین جوانان بتوانیم همدیگر را بهتر بشناسیم ، و با تشکیل این جلسات با داشتن خروجی خوب و مناسب بتوانیم در جلسات آتی مشکلات پیش روی جوانان  را مرتفع نمائیم .

ابوالفضل الیاسی ایرایی مدیر مرکز رشد انتستیتو پاستور ایران : ابتدا از مسئولین شهرستان خصوصاً فرمانداری و اداره ورزش و جوانان تشکر می کنم که این جلسه را برای اولین بار در آمل تشکیل دادند ، بعد از مدت ها توانستیم که در جمع مدیران شهرستانی حضور یابیم ، در تهران ارتباطات نزدیکتری بین جوانان و مدیران وجود دارد ، فکر خوبی انجام شد وصحبت های خوبی شد و ازظرفیت آمل باید استفاده نمود لذا جا دارد مدیران شهرستانی به جوانان بهای بیشتری بدهند تا جوانان تحصیلکرده بتوانند ایده ها و نظرات خود را ارائه دهند و برای رشد و توسعه و بالندگی کشورقدم بردارند .

بهاره قاسمی دانشکده پرستاری : اتفاقا در بخش جوانان اگرچه بکار گرفتن جوانان درست می باشد باید گزینش درست تری انجام شود و بخش شایسته سالاری باید انجام شود ، لازم است توانائیها و شایستگیهایی که جوانان دارند باید استفاده شود ، خیلی از افرادی که توانمندی برای حضور دارند انتخاب نمی شوند که باید در سیاستگذاریها مد نظر قرار گرفته شود تا با یک نگرش درست برای انتخاب همکار استفاده کرد . فاکتورهایی که برای سنجش افراد در نظر گرفته می شود خیلی چیزها انجام نمی شود که باید مد نظر قرار بگیرد .

محمد هادی بابکی از اداره گاز و عضو تیم امداد و نجات کوهستانی تیم هلال احمر استان : بحث ها خیلی قشنگ بود ، فضای عمومی برای فراغت جوانان کم می باشد که نیاز دارد این فضا برای جوانان گسترش یابد .

ابراهیم نژاد از اداره تعزیرات آمل : همه جوانان دارای تحصیلات عالی می باشند ، در دستگاههای اجرایی به دلیل عدم استفاده از جوانان تحصیلکرده موجب می شود که خلاقیت های جوانان از بین ببرد . استفاده از افراد جوان در دستگاهها بعنوان مشاور ، راهنما و ... می توان بر رشد و توسعه ادارات افزود .

سلیمانی اداره تعاون روستایی : خیلی سپاسگزارم از فرمانداری و اداره ورزش و جوانان یک پیشنهاد دارم در بحث شناسایی جوانان که باید جوانان مستعد شناسایی شده و از افکار و نظرات آنها استفاده های لازم را برد .  

در پایان جلسه حسین احسانی معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان آمل گفت : باتوجه به اینکه جلسه اول بود مطالب خوبی از سوی عزیزان مطرح شد ، اگر ما دنبال تحول هستیم تحول زمانی انجام می شودکه افکار مدیران را تغییر بدهیم ، باید مدارا داشته باشیم و تحمل و رواداری مان باید افزایش یابد ، با تشکیل یک جلسه نمی توان این کار را کرد که با همت همه جوانان و افراد باتجربه با تعامل و همفکری همه عزیزان با ایجاد بستری مناسب از توانمندی جوانان بهره کافی را ببریم .

 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها