فارسی| En امروز : 4 اسفند 1397

کمیته برنامه ریزی

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان آمل

کد خبر : 1968 23 خرداد 1397
پ

با تخصیص اعتبارات لازم برای دستگاههای اجرایی که پروژه های نیمه تمام دارند این دستگاهها بتوانند پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانند . ‎

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان آمل به ریاست سید جعفر رسولی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان آمل وبا حضور منفرد رئیس گروه زیربنایی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان مازندران و دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان آمل و دیگر مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان آمل 23 خرداد 97 برگزار گردید .

ابتدا بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید ، سید جعفر رسولی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان آمل ضمن خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه گفت : باتوجه به اینکه این جلسه اولین جلسه کمیته برنامه ریزی درسال 97 می باشد امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم برای دستگاههای اجرایی که پروژه های نیمه تمام دارند این دستگاهها بتوانند پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانند .

این مسئول در ادامه افزود : باتوجه به تلاش های مضاعف جناب آقای دکتر یوسفیان نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی مبلغ 40 میلیارد تومان از کمیته برنامه ریزی کشور برای پروژه های عمرانی نیمه تمام شهرستان در نظر گرفته اند که جای تقدیر و تشکر دارد و با تصویب این مبلغ 40 میلیارد تومان مبلغ 20 میلیارد تومان آن جذب و برای اجرای پروژه های عمرانی به دستگاههای مربوطه تخصیص داده شد .

معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان آمل اظهارداشت : پروژه هایی که نیمه تمام و دارای اولویت هستند و وبا تخصیص اعتبار برای اتمام اینگونه پروژه های نیمه کاره می توان مشکل مردم حل نمود را دستگاههای اجرایی معرفی نمایند تا بتوان مشکلات مردم را حل نمود .

سید جعفر رسولی افزود : الحمدا... با همت جناب آقای دکتر یوسفیان نماینده مردم آمل که خیلی از اوقات دست ما را گرفتند و با توجه به پیگیریهای ایشان توانسته ایم بودجه های عمرانی قابل قبولی را برای شهرستان جذب نمائیم .  وباتوجه به اعتبارات تملک دارایی استان و اعتبارات استانی از محل متوازن وضعیت تخصیص اعتبارات به شهرستان که وضعیت بسیار خوب و رضایت بخش می باشد وباتوجه به وضعیت اقتصادی کشور باتوجه به تحریمهایی که از سوی کشورهای دیگر در نظر گرفته شده با جذب اینگونه اعتبارات می توانیم برای رشد و توسعه پروژه های عمرانی گام مثبتی برداشت .

در ادامه منفرد رئیس گروه زیربنایی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان مازندران و دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان آمل بعد از سلام و صلوات و تبریک عید سعید فطر گفت : اولین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان آمل ابتدا در رابطه با اعتبارات سال 96 مختصری از وضعیت تخصیص را شرح می دهم :

شهرستان آمل از سرجمع همه منابع 138 میلیارد و 276 میلیون تومان اعتبار تملک داشته از همه منابع اعم از ملی استانی - تملک سرمایه استانی - نفت و گاز اعتبار ارتقاء شاخص ـ ماده 23 نحوه جرایم رانندگی -  بهسازی روستا  -  اعتباراتی که به عنوان تملک سرمایه و تصویب بدهی دولت ، سرجمع 54 میلیارد و 357 میلیون تومان تخصیص داشته است .

این مسئول در ادامه افزود :  تخصیص بودجه ها به دستگاههای اجرایی اختصاص داده شده است . باتوجه به فرصت اندک دوستان ازطریق ادارات کل و ذیحسابی از واحد طرح و برنامه پیگیری نمایند تا جذب اعتبارات صورت بگیرد در صورت عدم اعلام نیاز به بین دستگاهی تخصیص جابجا می گردد ، بعضی از دستگاههای اجرایی پروژه را اجرا نکردند ، پیمانکار شروع به کار نکرده و طلب کار نیست و از دستگاهی که شروع به کار نکرده به دستگاهی که شروع به کار نموده تعلق می گیرد .

نماینده سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان اظهار داشت :  باتوجه به موضوع اعتبارات سال 97 را به شرح ذیل اعلام می نمایم :  

سرجمع 51 میلیارد و  225 میلیون و 700 هزار تومان ، به بخش اعتبارات استانی از محل متوازن تخصیص یافته که وضعیت خوبی است ، ولی از محل تملک استانی خیلی از دوستان اعتبار می گیرند مثل مرمت و تجهیز واحدهای در اختیار آموزش و پرورش و بهزیستی وبخش کشاورزی بنا به دلایلی اعتبار کاهش داریم ولی در بخش متوازن اوضاع بهتر می باشد .

منفرد بیان کرد : براساس این ارقام و فرمهای سه امضاء برنامه پیشنهادی را به جلسه بعدی ارائه دهند مطابق سنوات گذشته پروژه ها را بررسی و نهادینه می نمائیم  و در سطح استان تخصیص سال 97 بالای 30 درصد به استان ابلاغ گردید که انشاءا... موافقت نامه ها را شروع نمائیم ، از محل تملک استانی فصل آب و فاضلاب ، برنامه ارائه خدمات آب شهری شرکت آب وفاضلاب روستایی استان 23 هزار و 900 میلیون ریال بحث الزام 10 درصد از محل اعتبار استانی آب و فاضلاب روستایی و شهری 10 درصد اعتبار از این محل را بگیرند .

دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان آمل افزود : اعتبار در نظر گرفته برای آب و فاضلاب شهری 102 میلیون تومان ـ فصل اداره عمومی تعمیر و تجهیز 542 میلیون تومان و یک قسمت مربوط به ساختمان بخشداری دشت سر 250 میلیون تومان دستگاه اجرایی راه و شهرسازی می باشد . درفصل امداد و نجات بحث سوانح 21 میلیون و 900 میلیون تومان ـ فنی وحرفه و مهارت آموزی برنامه آموزش مهارت فنی و حرفه ای 18 میلیون و 100 هزار تومان ـ کارو دانش 116 میلیون و 400  هزار تومان ـ فصل انرژی 120 میلیون تومان شرکت توزیع برق ـ فصل دفاع 153 میلیون تومان بحث حوزه مقاومت بسیج ـ فصل اداره کل هواشناسی 150 میلیون تومان ـ حمل و نقل جاده ای 669 میلیون تومان که از این مبلغ راه و شهرسازی 462 میلیون تومان و حمل و نقل جاده ای 207 میلیون تومان ـ فصل صنعت و معدن 255 میلیون تومان شهرکهای صنعتی ـ فصل ورزش 135 میلیون 900 هزار تومان ـ فصل فرهنگ و هنر 130 میلیون تومان ـ فصل میراث فرهنگی 338 میلیون و 200 هزار تومان ـ فصل گردشگری 120 میلیون تومان ـ فصل صنایع دستی 25 میلیون و 800 هزار تومان ـ فصل حمایتی 308 میلیون تومان

این مسئول در ادامه در رابطه با تخصیص اعتبار از محل فرا شهرستانی  اظهار داشت : در فصل مهندسی رودخانه ها 400 میلیون تومان ـ تجهیز مراکز فنی و حرفه ای 200 میلیون تومان ( آموزش و پرورش) ـ نگهداری راهها ( نگهداری محورهای برف گیر استان ) 900 میلیون تومان ـ خرید تعمیر تجهیزات ماشین آلات استان 500 میلیون تومان ـ نگهداری راهها 13 میلیارد تومان  ـ تجهیز زندانها 500 میلیون تومان  ـ صنعت و معدن 280 میلیون تومان ـ هلال احمر 200 میلیون تومان برای پایگاه امداد هوایی  ـ تجهیز مراکز فنی و حرفه ای 300 میلیون تومان  ـ خرید تجهیزات اطفاء حریق استان 80 میلیون تومان در نظر گرفته شده است .

منفرد نماینده سازمان مدیریت وبرنامه ریزی در رابطه با اعتبارات مربوط به متوازن گفت : به استناد قانون اعتبارات متوازن براساس فصل تصویب گردید ، در سالهای گذشته در فرمانداریها براساس اولویت ها بین بخشها توزیع می گردید ، اما امسال اعتبارات متوازن به تفکیک فصل در شورای برنامه ریزی استان تصویب می گردد .

سرجمع 37 میلیارد و 200 میلیون تومان در نظر گرفته شد که از این مبلغ در رابطه با فصل انرژی و توزیع برق 1 میلیارد و 391 میلیون تومان برای برق دار کردن چاههای کشاورزی ـ فصل حمل و نقل ـ راه و شهرسازی 6 میلیارد و 729 میلیون و 300  ـ فصل صنعت معدن 1 میلیارد و 270 میلیون تومان ( برای  شهرک صنعتی ) ـ جهاد کشاورزی 1 میلیارد و 341 میلیون تومان ـ آب منطقه ای 2 میلیارد و 330 میلیون تومان  ـ فصل توسعه و خدمات شهری ور وستایی بنیاد مسکن 5 میلیارد تومان ـ آب و فاضلاب شهری 2 میلیارد و 845 میلیون تومان آب و فاضلاب روستایی 3 میلیارد تومان ـ فصل بهداشت 1 میلیارد و 100 میلیون تومان ـ دین و مذهب اداره اوقاف و امور خیریه 255 میلیون تومان ـ تبلیغات اسلامی 180 میلیون تومان .ـ فصل ورزش و تفریحات ورزش و جوانان 500 میلیون تومان ـ فصل فرهنگ و هنر 271 میلیون و 400 هزار تومان در نظر گرفته شد .  

این مسئول در ادامه بیان کرد : اولویت به پروژه های نیمه تمام و اهمیت پروژه هایی که دستگاههای اجرایی دارند و مناطق محروم را در بر می گیرد می باشد .

سیاستهای مهم توزیع اعتبارات در سال 97 :

درارتباط با توزیع اعتبارات بحث ساختمانهای جدید اداری ممنوع می باشد غیراز تقسیمات جدید کشوری ـ بحث توزیع اعتبارات متوازن باتوجه به سیاستهای موجود بحث خشکسالی ـ بحث اقتصاد مقاومتی ـ بحث زیرساخت ها و معیشت مردم ـ ارتقاء ظرفیت نسبی و ... می باشد که از سیاستهای دولت محترم می باشد که در نظر گرفته شده است .

در ادامه تعدادی از رؤسای دستگاههای اجرایی نسبت به تخصیص مبلغ در ارتباط با پروژه های نیمه کاره سئوالاتی را مطرح که نماینده سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استانداری مازندران نسبت به این سئوالات پاسخهای لازم را ارائه دادند .

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها