فارسی|En امروز : 29 شهریور 1397

تجلیل از دانش آموزان و فرهنگیان حافظ کل قرآن کریم مازندران با حضور استاندار

کد خبر : 1989 24 خرداد 1397فرهنگی
پ

با حضور استاندار مازندران، از 71 دانش آموز و فرهنگی حافظ کل قرآن کریم استان با اهداء لوح تقدیر، تجلیل شد. ‎

با حضور استاندار؛ دانش آموزان و فرهنگیان حافظ کل قرآن کریم مازندران تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی، استاندار مازندران در جمع حافظان کل قرآن کریم آموزش و پرورش استان با اشاره به این که بسیار خشنودم که در جمع فرزندان ارزشمند و نورانی دیار علویان و دانش آموزان و فرهنگیانِ حافظ، خادم و ناشر قرآن کریم حضور یافته ام، تصریح نمود: شایستگی این نسل و ارزش زندگی ما در این عصر؛ نیازمند توجه بیش از پیش به قرآن کریم است و باید با همه وجود به قرآن روی بیاوریم.

استاندار، با بیان این که خدواند از ما شکوفایی، رشد و سعادت در دنیا و آخرت را انتظار دارد، خاطر نشان ساخت: خداوند متعال از عبودیت ما بی نیاز است، آنچه بندگان انجام می دهند فقط برای خود است و پروردگار اجر و پاداش آنان را می دهد.

مقام عالی دولت در مازندران اظهار داشت: نیاز داریم که بیش از پیش به خویش بازگردیم و در قرآن عمیق شویم و تامل کنیم و قرآن کریم را در زندگی مان جاری و ساری نماییم.

اسلامی با اشاره به آیه 33 سوره الرحمن، یاد آور شد: در این آیه و فرمان خداوند؛ علم و ثروت بی اندازه ای نهففه است که می تواند برای ملت ها سرمایه باشد. ما چه اندازه این حکم و فرمان حق را اجابت نموده ایم.؟

وی با بیان این که باید بیش از پیش از قرآن بهره مند گردیم، چرا که نشانی همه سعادت ها در قرآن مجید وجود دارد، افزود: از خداوند می خواهیم ما را با معانی، مفاهیم و محتوای قرآن آشنا و متوجه سازد.

استاندار گفت: ان شاء الله با توسعه دارالقرآن، با ایجاد شبکه استانی قرآن و فضای آموزشی در فضای مجازی برای توسعه قرآن بتوانیم سهم مازندران در تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر وجود 10 میلیون حافظ قرآن در کشور را تحقق بخشیم .

استاندار گفت: در مازندران، ثروت انسانی با نشاط و ظرفیت های گوناگون داریم که می توانیم با برنامه ریزی؛ بیشترین گسترش را در برنامه های توسعه قرآنی داشته باشیم.

اسلامی با اشاره به این که باید در راه توسعه قرآن ثابت قدم باشید، گفت: باید این نهالی که برای گسترش قرآن غرس کرده اید را تکثیر نمایید تا در سایه چراغ هدایت قرآن؛ جامعه ای سعادتمند و رستگار را شاهد باشیم.

گفتنی است در این مراسم با حضور استاندار مازندران، از 71 دانش آموز و فرهنگی حافظ کل قرآن کریم استان با اهداء لوح تقدیر، تجلیل شد.

 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری