فارسی| En امروز : 4 اسفند 1397

با حضور فرماندار محمودآباد از هنرمندان خوشنویس تجلیل شد.

کد خبر : 2240 3 تیر 1397
پ

دوازدهمین همایش خوشنویسی کتابت وحی با حضور خوشنویسان استان مازندارن در حسینیه روستای خوردونکلای از توابع شهرستان محمودآباد برگزار گردید ‎

 

با حضور فرماندار محمودآباد از هنرمندان خوشنویس تجلیل شد.

 

دوازدهمین همایش خوشنویسی کتابت وحی با حضور خوشنویسان استان مازندارن در حسینیه روستای خوردونکلای از توابع شهرستان محمودآباد برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد ؛ همایش خوشنویسی قرآن کریم ( کتابت وحی ) با همت انجمن خوشنویسان ، خانه هنرمندان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد و باحضور خوشنویسان مقطع ممتاز استان مازندران ٢٠ خرداد ماه مصادف با ٢٥ ماه مبارک رمضان در حسینیه روستای خوردونکلا برگزار شد.

  در راستای جشن های رمضان ، دوازدهمین همایش استانی کتابت وحی با حضور بیش از ٨٠ هنرمند خوشنویس با کتابت آیات "سوره مبارکه  زُخرف "در محمودآباد برگزار شد.
در این همایش فرماندار ، امام جمعه ،محمدی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، یوسفی رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی  فرمانده سپاه ، فرمانده نیروی انتظامی ، رئیس بنیاد شهید ، رئیس اداره تبیلغات اسلامی ، رئیس کتابخانه های عمومی محمودآباد ، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آمل و هنرمندان شهرستان محمودآباد حضور داشتند.

یحیی یوسف پور فرماندار محمودآباد با حضور در این همایش با اشاره به این که هنر خوشنویسی در کنار کتابت وحی تشخص یافته، اظهار کرد : کاربردی تر کردن کتابت قرآن بسیار کار پسندیده ای بوده و ما مسلمان هستیم و قرآن نقش مهمی در زندگی ما دارد.
وی افزود : با توجه به این که بعضی از آیات قرآن اثر گذاری بیشتری در زندگی ما داشته می توان آن ها را تیتر کرده و با ابداع و نوآوری آن را به قلم تحریر در بیاوریم و در زندگی ما نقش ایفا کند.

یوسف پور یادآور شد : در هم آمیختن کلام قرآن و قلم ما در قالب یک تابلو نقش ببند می تواند اثر گذاری زیادی در زندگی ما داشته باشد و تولید این‌گونه آثار که برگرفته از قرآن کریم و آیات الهی است قطعاً می‌تواند پیوند بین فرهنگ، هنر و معنویت را تعمیق بیشتری ببخشد.

یوسفی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد بیان کرد : امسال دوازدهمین دوره از برگزاری این همایش در این شهرستان بوده اما با رویکردی متفاوت که با کمک خانه هنرمندان محمودآباد اقدام به چاپ ٢٠ اثر منتخب کتابت شده و در مجموعه ای نفیس چاپ خواهد شد ، و به عنوان اثری ماندگار حوزه کتابت خوشنویسی ؛ عرضه می شود . 
وی گفت : این همایش با حضور خوشنویسان ممتاز از سراسر استان که بیش از ٨٠ نفر بوده برگزار شده و آیات مبارکه سوره زُخرف توسط این خوشنویسان در همایش کتابت می شود.
یوسفی با بیان این که امسال همایش نسبت به سال های گذشته با کیفیت بهتری برگزار شد، افزود :   تلاش می کنیم با ارائه دستاوردهای قرآنی زمینه ساز ترویج فرهنگ قرآنی بین اقشار مختلف جامعه باشیم.

در پایان همایش با حضور فرماندار محمودآباد  و  امام جمعه شهرستان و یوسفی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولین با اهداء جوایز و لوح سپاس از خوشنویسان حاضر در همایش تجلیل به عمل آمد .  

 

اشتراک گذاری