فارسی| En امروز : 4 اسفند 1397

فرماندار محمودآباد خبر داد :

نامگذاری 9 شهریور به عنوان روز محمودآباد

کد خبر : 2244 3 تیر 1397
پ

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی سال٩٧ به ریاست حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان محمودآباد و با حضور یحیی یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد و سایر اعضای این شورای در دفتر امام جمعه محمودآباد برگزار شد . ‎

فرماندار محمودآباد خبر داد :

نامگذاری 9 شهریور به عنوان روز محمودآباد

 

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی سال٩٧ به ریاست حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان محمودآباد و با حضور یحیی یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد و سایر اعضای این شورای  در دفتر امام جمعه محمودآباد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد ؛ جلسه شورای فرهنگ عمومی با دستورات جلسه ١ ـ بررسی ناهنجاری های موجود در جامعه به منظور جلوگیری از نارضایتی های مردم .  ٢ ـ برنامه ریزی و نظارت بر سواحل دریا و انجام فعالیت های فرهنگی و هنری  منطبق با  اصول و معیارهای دینی و ارزشی  .در دفتر امام جمعه برگزار گردید .

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان محمودآباد با بیان این که در آستانه رحلت معمار کبیر انقلاب قرار داریم، اظهار داشت: ما ایرانیان معتقدیم که امام (ره) پایه گذاری نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند، ما باید با برنامه ریزی درست یک بار دیگر خود را در مقابل امام و  برنامه های ایشان عرضه داشته تا ببینیم که در واقع آن چیزی که امام از ما خواسته همان بوده که انجام داده ایم یا نه و بخش بیشتری از شورای فرهنگ عمومی ما برمی گردد به واکاوری اندیشه امام، یکی از مسائلی که امروزه در خیلی از محافل مطرح است؛ بحث عدم حمایت مردم از برخی از مسئولین است.

وی با تاکید بر این که مهم ترین بخش جلسه شورای فرهنگ عمومی بر می گردد به موضوع انتخاب ٩ شهریور به عنوان روزملی محمودآباد، تصریح کرد: محمودآباد در واقع دایره المعارف تفکرات، اندیشه ها و چهره های بزرگ در همه عرصه ها است و امیدواریم بتوانیم با بهره برداری از این موقعیت ها محمودآباد را با یک شناسنامه درست به همه بشناسانیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی با اشاره به بررسی های نا موجود در جامعه به منظور جلوگیری از نا رضایتی های مردم، بیان کرد: انقلاب امام به عنوان بزرگترین زلزله در اواخر قرن ٢٠ با نگاه مردم، تنها انقلابی است که با همراهی همه مردم اتفاق افتاده و به فرموده امام قطعاً اگر مردم نبودند انقلابی تاثیر گذار رخ نمی داد؛ دشمن به دنبال ایجاد نارضایتی در بین مردم است؛ امروز در کنار چهره های اثر گذار شهرستان می خواهیم از هشداری که مقام معظم رهبری ما برای بیداری مدیران گفته، بگوییم.

وی گفت: با بیان راهکارها می توان از بروز مشکلاتی که در مواجه با برخی مدیران مردم ما دارند، جلوگیری کرد؛ مردم دوست دارند برای انقلابی که برای آن ایستادگی کردند، توقع دارند مدیران خادم باشند؛ نگرانی های قبل را دیگر نداشته باشیم.

حجت الاسلام موسوی با بیان این که با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و استفاده مردم از سواحل باید نگاه ویژه ای به محمودآباد که به عنوان اولین شهرستانی بوده که از مرکز ایران به دریا وصل می شود، افزود: برای مهمانانی که به این شهرستان می آیند باید برنامه ریزی مناسبی داشت؛ با مدیریت صحیح و با همفکری مدیران محمودآباد استفاده و برنامه های فرهنگی مناسبی در سواحل اجرا کرد.

یحیی یوسف پور فرماندارو نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان محمودآباد در ادامه گفت: راهکار ما در جامعه برای کاهش نارضایتی های مردم از مسئولین در ادارات وقت گذاشتن و تلاش کردن در راستای انجام مسئولیت ها است؛ وظایف محوله را باید به درستی انجام دهیم تا پاسخ گویی مناسبی به مردم داشته باشیم.

وی افزود: مسئولین در ارتباط با مردم و با توجه به تعلیمات دینی و سخن امامان در راستای توسعه زیر مجموعه ها باید تلاش کنند تا مردم رضایت کامل از آن ها در خصوص انجام امورات شهرستان خود داشته باشند.

 

یوسف پور خاطر نشان کرد: در بحث سواحل جلسات متعددی برگزار شده و اهداف های زیادی را برنامه ریزی کرده ایم؛ یکی از این اهداف کارهای فرهنگی بوده که به دنبال نشاط اجتماعی با برگزاری جشنواره ها محیطی شاد را برای مهمانان و مردم محمودآباد رقم بزنیم.

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی محمودآباد با بیان اینکه  در بحث تکدی گری ورود پیدا کرده و تحقیقات و اطلاعاتی لازم را مورد بررسی قرار داده ایم، عنوان کرد: با ورود نیروی انتظامی کسانی را که با این کار برای خود ایجاد شغل کرده اند جمع آوری و آن هایی که واقعا نیازمند هستند؛ گرم خانه هایی در نظرگرفته شود.

در پایان هر یک از اعضای شورا نظرات و پیشنهادادت خود را بیان نمودند .

اشتراک گذاری