فارسی| En امروز : 4 اسفند 1397

فرماندار ساری:

اصناف قلب تپنده اقتصاد کشور است

کد خبر : 70394 9 تیر 1397
پ

فرماندار ساری اصناف را قلب تپنده اقتصاد کشور خواند و افزود: باید به مطالبات اصناف بها داده و به مشکلات آن‌ها رسیدگی شود. ‎

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری، عباسعلی رضایی در جلسه‌ای با حضور اعضای هیئت‌رئیسه اتاق اصناف ساری، با بیان اینکه بازاریان به‌عنوان خادمان اقتصادی در تمامی دوران انقلاب، نقش درخشان خود را ایفا کرده‌اند، گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس و نیز در دوران تحریم‌های ظالمانه، نقش کلیدی اصناف در تأمین مایحتاج مردم بر هیچ‌کس پوشیده نبوده است.

 

وی با اشاره به نقش اصناف در تنظیم بازار و تحقق سیاست‌های شعار سال که حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده است بر لزوم حضور مؤثر آنان در این رسالت تأکید کرد و گفت: باید همه اعضا اتاق اصناف تلاش کنند تا از حق‌وحقوق بازاریان دفاع شود.

فرماندار ساری اصناف را قلب تپنده اقتصاد کشور خواند و افزود: باید به مطالبات اصناف بها داده و به مشکلات آن‌ها رسیدگی شود.

رضایی بر لزوم نظارت در امور صنفی تأکید و اظهار کرد: اتاق اصناف نهاد ناظر بر اتحادیه‌ها بوده و باید تلاش شود با نظارت بر عملکرده اتحادیه‌ها توانمندی این تشکل‌های صنفی طبق قانون نظام صنفی در خدمت به بازاریان و حل مشکلات آن‌ها روزبه‌روز کارآمدتر شود.

 

در آغاز این جلسه پیرزاده رئیس اتاق اصناف ساری اهم مشکلات این نهاد را ضرورت اصلاح قانون نظام صنفی، مهار معضل قاچاق، مهار تورم، اعطای وام‌های کم‌بهره به بنگاه‌های صنفی، معافیت مالیاتی برای کم‌درآمدها، انجام طرح‌های تحریک بازار، اعلام کرد.

 

اشتراک گذاری
پیوند ها