فارسی| En امروز : 4 اسفند 1397

فرماندار ساری تاکید کرد:

اهمیت اجرای برنامه های پیشگیرانه در حوزه مواد مخدر و اعتیاد

کد خبر : 70458 12 تیر 1397
پ

فرماندار ساری با بیان اینکه به‌منظور ارتقاء کمی و کیفی ساکنان محلات هدف و رفع آسیب‌های اجتماعی، برنامه‌هایی در راستای بهسازی، فرهنگی و آموزشی در مناطق انجام‌گرفته، افزود: به غیر از اقدامات گستره انتظامی و قضایی، کلاس و کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و مهارت‌های زندگی در مدارس، مراکز روستایی، مساجد روستایی و شهری و دانشگاه‌ها برگزار شد. ‎

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری، عباسعلی رضایی در گفت‌وگویی با بیان اینکه هفته مبارزه با مواد مخدر نماد تأکید بر اولویت یک موضوع مهم است، گفت: این هفته برای مبارزه با مواد مخدر در نظر گرفته‌شده تا نشان دهد که اولاً جامعه به مبارزه با مواد مخدر اهمیت زیادی قائل است و ثانیاً نوعی یادآوری برای اقدامات جمعی و جهانی برای مبارزه با مواد مخدر را تداعی کند.

وی با اشاره به اینکه پیگیری مسائل، مشکلات و کاهش آسیب در مناطق آسیب‌پذیر در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در فرمانداری متناظر با استان و کشور در حال فعالیت است، اظهار کرد: شهرستان ساری با جمعیتی معادل 504295 نفر دارای 4 شهر، 6 بخش، از نظر آسیب‌های اجتماعی (اعتیاد) دارای سه منطقه آسیب‌پذیر 75 دستگاه، کوی نوبنیاد و کوی غفاری است.

فرماندار ساری با بیان اینکه به‌منظور ارتقاء کمی و کیفی ساکنان محلات هدف و رفع آسیب‌های اجتماعی، برنامه‌هایی در راستای بهسازی، فرهنگی و آموزشی در مناطق انجام‌گرفته، افزود: به غیر از اقدامات گستره انتظامی و قضایی، کلاس و کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و مهارت‌های زندگی در مدارس، مراکز روستایی، مساجد روستایی و شهری و دانشگاه‌ها برگزار شد.

رضایی به حمایت مالی افراد آسیب‌پذیر در شهرستان اشاره و اذعان کرد: با حمایت از تعاونی‌ها و طرح‌های اشتغال‌زا در مناطق آسیب‌پذیر درصد قابل‌توجهی مصرف و فروش مواد مخدر در این مناطق کاهش می‌یابد.

 

اشتراک گذاری
پیوند ها