فارسی|En امروز : 28 آذر 1397

فرماندار ساری در نشست هم‌اندیشی با مدیران سازمان‌های مردم نهاد ساری:

جامعه قدرتمند نیازمند مشارکت مردمی است

کد خبر : 71238 11 مرداد 1397
پ

فرماندار شهرستان ساری ضمن تأکید بر لزوم حمایت از سمن‌ها به‌عنوان بازوان دولت اظهار کرد: جامعه قدرتمند نیازمند مشارکت مردم بوده و بهترین ابزار جلب، بروز و ظهور مشارکت، سازمان‌های مردم‌نهاد هستند که در شهرستان ساری نیز این سمن‌ها کارنامه موفقی داشته‌اند. ‎

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ساری، عباسعلی رضایی در نشست هم‌اندیشی مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان ساری، با بیان اینکه سیاست کلی دولت واگذاری امور به سمن‌هاست، گفت: توجه به سازمان‌های مردم‌نهاد که دارای پتانسیل بسیار هستند از برنامه‌های اساسی دولت است و در همین راستا نیز امروز سیاست دولت، شفافیت و پاسخگویی صادقانه به مردم است و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند حلقه واسط بین دولت و مردم باشند و رضای خدا و خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند زیرا کاری که نقطه حرکت آن خدا و همراهی مردم باشد قطعاً مورد استقبال مردم و موفق خواهد شد.

وی ضمن تأکید بر لزوم حمایت از سمن‌ها به‌عنوان بازوان دولت اظهار کرد: جامعه قدرتمند نیازمند مشارکت مردم بوده و بهترین ابزار جلب، بروز و ظهور مشارکت، سازمان‌های مردم‌نهاد هستند که در شهرستان ساری نیز این سمن‌ها کارنامه موفقی داشته‌اند.

فرماندار شهرستان ساری با بیان اینکه در چشم‌انداز بلندمدت سازمان‌های مردم‌نهاد باید مستقل باشند، خاطرنشان کرد: این در حالی در کوتاه‌مدت سازما‌ن‌ها نیازمند حمایت هستند.

رضایی با اشاره به کمبود‌های شهرستان ساری، خاطرنشان کرد: سمن‌ها به‌عنوان مجموعه‌های غیرسیاسی، غیرانتفاعی، غیردولتی و داوطلبانه باید زمینه مشارکتشان در همه صحنه‌ها به‌صورت فعال و مستقل فراهم شود.

وی مهم‌ترین عمل برای پیشرفت سمن‌ها برنامه‌ریزی و داشتن هدف دانست و افزود: اعتقاد به اینکه با حداقل‌ها می‌توانیم همه‌چیز داشته باشیم و باشوکت، قدرت و همت موجب افزایش اعتماد مردم به سمن‌ها شوید تا بتوانید جایگاه ویژه‌ای در جامعه داشته باشید.

همچنین در این نشست صمیمی مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان ساری به بیان گزارش و مشکلات سمن‌های خود پرداختند.

 

 

اشتراک گذاری
پیوند ها