فارسی| En امروز : 4 اسفند 1397

برگزاری جلسه کارگروه توسعه مدیریت استانداری به ریاست حسن خیریانپور

کد خبر : 71411 18 مرداد 1397
پ

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعۀ منابع گفت : میز خدمت به عنوان یک مرکز ارتباطات در سازمان است که هدف استقرار آن ارائه خدمات بهنگام و کارآمد به ارباب رجوع می باشد. ‎

 

 
دراین جلسه که باحضور اعضای کارگروه توسعه مدیریت استانداری دردفترکارجناب آقای حسن خیریانپور به منظور ارائه گزارش هایی در خصوص ارتقا سلامت اداری و گلوگاه فساد اداری و استقرار میز خدمت و همچنین گزارش ثبت عملکرد ماهانه واحدهای ستادی در سامانه داشبورد مدیریتی برگزارشد :  
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعۀ منابع گفت : میز خدمت به عنوان یک مرکز ارتباطات در سازمان است که هدف استقرار آن ارائه خدمات بهنگام و کارآمد به ارباب رجوع می باشد. یک میز خدمت موفق شامل چهار عنصر کلیدی نیروی انسانی، فرآیند، اطلاعات و ابزار می‌باشد که با ترکیب مناسب این اجزا منافع بسیارزیادی برای سازمان می‌آفریند.
ایشان ضمن تاکید بر راه اندازی میز خدمت الکترونیک با عنایت به دستورالعمل ابلاغی سازمان اداری و استخدامی کشور به منظور ارائه خدمات به موقع، سریع و آسان به ارباب رجوع و همچنین ارتقاء رضایت مندی آنان بیان داشت استانداری و دستگاه های اجرایی مکلفند نسبت به برنامه‌ریزی و اجرای مفاد دستورالعمل» میز خدمت الکترونیکی« و آموزش متصدیان آن اقدام کنند.
وی در ادامه اعلام داشت:میز خدمت حضوری استانداری به طور کامل راه اندازی شده است ،همچنین اکثر دستگاههای اجرایی استان اقداماتی را در این خصوص انجام داده اند وبا توجه به اینکه میز خدمت مسئولیت عامی دارد نافی مراجعات نمی باشد و اظهار امیدواری کردندکه با پیگیری ،جدیت و اهتمام لازم در این خصوص مشکلات یا نقایص احتمالی را برطرف و  به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.
همچنین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بر ضرورت بررسی و شناسایی نقاط ضعف و آسیب پذیر نظام اداری استان تاکید کرد و افزود: با شناسایی هرچه بهتر و دقیق تر گلوگاههای فساد خیز در دستگاه ها ، می توان با برنامه ریزی دقیق و بکارگیری راهکارهای مناسب در جهت ارتقا سلامت نظام اداری گام های موثرتری برداشت .وی محافظت از سلامت نظام اداری را امری بسیار مهم و حساس دانست و اظهار داشت: با شناسایی و محافظت از گلوگاههایی که امکان فساد در آنها محتمل است می توان در مبارزه با فساد اداری موفق شد.
در پایان ایشان به منظور ثبت گزارش عملکرد استان در سامانه داشبورد مدیریتی که از سوی وزارت کشور طراحی شده است تاکیدات لازم را به مدیران واحدهای ستادی نمودند و خواستار دقت و سرعت مدیران در موعد مقرر برای ثبت گزارش در سامانه مذکور شدند.

اشتراک گذاری