فارسی| En امروز : 4 اسفند 1397

فرماندار محمودآباد در گفتگو با خبرنگار ایسنا:

شهدا سرمایه های دفاع مقدس هستند

کد خبر : 74067 9 مهر 1397
پ

یحیی یوسف پور در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در محمودآباد ، با بیان این که واژه جنگ همراه با کشته شدن و خونریزی برای هیچ کدام از ملت ها خوب نبوده است، اظهار کرد: جنگ آسیب ها و فشارهای اقتصادی همراه با اثرات روانی برای خانواده های یک ملت به همراه دارد. ‎

فرماندار محمودآباد گفت: شهدا سرمایه های دفاع مقدس بوده و فرهنگ سازی ایثار و مقاومت با پر رنگ کردن یاد شهدا محقق می شود.

 

یحیی یوسف پور در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در محمودآباد ، با بیان این که واژه جنگ همراه با کشته شدن و خونریزی برای هیچ کدام از ملت ها خوب نبوده است، اظهار کرد: جنگ آسیب ها و فشارهای اقتصادی همراه با اثرات روانی برای خانواده های یک ملت به همراه دارد.

وی با اشاره به این که واژه جنگ و دفاع دو مقوله جداگانه بوده، تصریح کرد: جنگ ها به علت هایی همچون سلطه طلبی، غارت منابع سایر کشورها، مورد قبول دولت ها و ملت ها نبوده است؛ اما واژه دفاع یعنی از مرز و بوم خود در کشور دفاع کنیم.

یوسف پور خاطر نشان کرد: اندیشه دینی، مذهبی و باورهای ما دفاع، مقدس است؛ کشوری که از ملت خود دفاع می کند، مورد احترام است.

فرماندار محمودآباد مردم محور بودن را یکی از ویژگی های دفاع مقدس دانست و گفت: حضور در جبهه ها در قالب فرمان امام در قاب بسیج و پشتیبانی مردم و دوم خدا محوری جنگ بود که با یاری از خداوند و ائمه اطهار و باور این اندیشه باعث قوت قلب می شد.

وی افزود: یکی از بهترین راه های مبارزه با آسیب های اجتماعی، پررنگ تر کردن یاد شهدا و آشنایی جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت است؛ بسیج ریشه در اعتقادات دینی و مذهبی دارد که به عنوان سد بزرگی در برابر دشمنان مقاومت می کند.

یوسف پوراظهار کرد: در تفکر بسیجی فعالیت فرهنگی بسیج به شناخت بهتر اسلام منجر می شود؛ بسیج یکی از مولفه های مهم و اثرگذار حفظ انسجام در داخل جامعه اسلامی است و می تواند نقش اثر گذاری در وحدت و همدلی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، ایفا کند.

 

اشتراک گذاری