فارسی|En امروز : 26 دی 1397

پیام استاندار مازندران به مناسبت سالروز اوج مبارزات مردم ساری در 18 دی ماه 57

کد خبر : 77600 18 دی 1397فرهنگی
پ

احمد حسین زادگان، به مناسبت سالروز قیام مردم ساری در 18 دی ماه 57 پیامی صادر کرد. در بخشی از این پیام آمده است: یوم الله 18 دی ماه ساری یادآور بیداری، بصیرت و جانفشانی مردم و روحانیت مرکز مازندران بود که در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در همه صحنه های خطیر بویژه دوران دفاع مقدس، پایبندی خود را به آرمان‌های انقلاب، امام راحل و مقام‌ معظم رهبری نشان دادند. ‎

متن کامل پیام استاندار مازندران به مناسبت سالروز اوج مبارزات مردم ساری در 18 دی ماه 57 به شرح زیر است:

انقلاب اسلامی ایران؛ که با رهبری حکیمانه و شجاعانه حضرت امام خمینی (ره) و همراهی سراسری طبقات مختلف مردم و گروه های فکری و سیاسی برای براندازی استبداد ستم شاهی از سال 42 آغاز شده بود، در سال 57 با بیداری، بصیرت و اقدامات انقلابی ملت ایران به اوج خود نزدیک شد و صحنه هایی شکوهمند از اتحاد، ایثار و شهادت طلبی را به نمایش گذاشت که در صحیفه تاریخ مقاومت مردم ایران جاودان خواهد شد.

مردم انقلابی و ولایتمدار ساری که همواره به نقش و رسالت خود در روند پیروزی انقلاب اسلامی با تقدیم شهدای والامقام عمل نمود، در 18 دی ماه 57 نیز در لبیک به دعوت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و در کنار صفوف ملت انقلابی ایران در سراسر کشور، برای سرنگونی رژیم طاغوت قیام کرد.

یوم الله 18 دی ماه ساری که در ادامه قیام خونین و ماندگار 29 آبان ساری رقم خورد، یادآور بیداری، بصیرت و جانفشانی مردم و روحانیت مرکز مازندران بود که در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در همه صحنه های خطیر بویژه دوران دفاع مقدس، پایبندی خود را به آرمان‌های انقلاب، امام راحل و مقام‌ معظم رهبری نشان دادند و همواره چون نگینی درخشان بر تارک تاریخ مقاومت این شهر انقلابی می‌درخشد.

این جانب واقعه 18 دی ماه 57 شهر ساری که اوج تظاهرات حق طلبانه مردم این شهر در روند پیروزی انقلاب بود و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی استان مازندران، شهر ساری خصوصا شهدای این واقعه را گرامی می دارم و امیدوارم، نخبگان، هنرمندان، مورخان و اهالی قلم و رسانه برای تبیین وقایع انقلاب اسلامی از جمله واقعه 18 دی ماه شهر ساری برای جوانان و آیندگان، نهایت اهتمام را بکار بندند. 

احمد حسین زادگان

استاندار مازندران

اشتراک گذاری