فارسی| En امروز : 3 اسفند 1397

جلسه شورای اداری

هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان آمل 3 بهمن 97

کد خبر : 78119 3 بهمن 1397
پ

جلسه شورای اداری شهرستان آمل به ریاست سید جعفر رسولی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان آمل وبا حضور حجت الاسلام مرتضوی امام جمعه آمل ـ حجت الاسلام تقی زاده امام جمعه دابو و دشت سر ـ معاونین فرمانداری ـ بخشداران ـ شهرداران ـ اعضای شورای تأمین و اعضای شورای اداری شهرستان با محوریت حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 آمل ـ 1 بهمن 97 . ‎

 

جلسه شورای اداری شهرستان آمل به ریاست سید جعفر رسولی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان آمل وبا حضور حجت الاسلام مرتضوی امام جمعه آمل ـ حجت الاسلام تقی زاده امام جمعه دابو و دشت سر ـ معاونین فرمانداری ـ بخشداران ـ شهرداران ـ اعضای شورای تأمین و اعضای شورای اداری شهرستان با محوریت حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 آمل ـ  1 بهمن 97  .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آمل : ابتدا بعد از تلاوت آیاتی چند ازکلام ا... مجید و پخش کلیپ ششم بهمن ، حجت الاسلام مرتضوی امام جمعه آمل ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار ویژه شهرستان آمل و اعضاء شورای اداری و حاضرین در جلسه گفت : باعنایت به گرامیداشت حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 ، حماسه ای که مردم آمل آفریدند و حماسه ای ماندگار شد که در تقویم سراسری درج گردید  و یک حماسه ملی شد .

این مسئول در ادامه افزود : ایام فاطمیه است ، شهادت حضرت فاطمه را پشت سرگذاشتیم ، تسلیت و تعزیت عرض می کنم ، سه مطلب دارم خدمت همه عزیزان و سروران گرامی بیان می کنم ، مطلب اول حماسه مردم همیشه قهرمان آمل عزیز در 6 بهمن سال 60 ، انصافاً آن حرکت مردم ـ آن حضور زن و مرد ، در آن روز حساس و به یاد ماندنی دفاع از نظام و انقلاب ، تمام دنیا را به حرکت در آورد ، آن حماسه و دفاع و آن حضور در وصیت نامه سیاسی و الهی مزین گردید و وظیفه همه ما می باشد که در مراسماتی که در زمینه این حماسه در شهرستان آمل برگزار می گردد شرکت نمائیم .

امام جمعه آمل بیان داشت : مطلب دوم بحث چهل سالگی انقلاب است ، آقای فرماندار دستور ویژه دادند و معاونین فرماندار نیز پیگیر این موضوع هستند ، لذا همه مدیران باید پای کار باشند و در جشن چهل سالگی انقلاب باتمام قوا عملکرد نظام را به نمایش بگذارند تا مردم دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی را مشاهده نمایند .

مرتضوی گفت : کارهای خوبی که صورت گرفت ، دستاوردهای چهل سالگی انقلاب ، نظام و شهرمان و کشورمان را بیمه می کند ، دستاوردهای چهل سالگی انقلاب هر اداره ای وظیفه دارد مجموعه اداره خود را قبل و بعد از انقلاب به تصویر بکشد و به مردم اعلام کنند ، توقیعات مردم بالا رفت و ما باید به این توقعات احترام بگذاریم . با وحدت و همدلی می توان آن جایگاه واقعی را به درستی نشان دهیم ، باتوجه به اینکه در ایام فاطمیه قرار داریم ، مردم همکاری خوبی دارند و نسبت به برگزاری جشن ها خیلی از مسائل را رعایت می کنند .

وی افزود : مردم به بزرگان نگاه می کنند که شماها می باشید ، مردم رفتارها و اعمال شما را نگاه می کنند ، اگر مقبول باشد مردم خوب همراهی می کنند ، امروز با توجه به شرایط سختی که در جامعه حکمفرماست ، باتوجه به مشکلاتی که وجود دارد ، مردم هنوز به نظام و انقلاب و کشورشان پایبند هستند ، پس وظیفه ماست که به اعتقاد واعتبار و عقیده احترام بگذاریم و برای مردم ارزش قائل بشویم . مردم پای نظام ایستادند ، هر وقت شهید مدافع حرم ویا شهدای حادثه  بیاورند در مراسم تشییع پیکر آن شهید و در مراسمات حضور می یابند و پای نظام و انقلاب ایستادند . ما در کنار همدیگر وبا هم بودن و مدارا داشتن خیلی از مشکلات جامعه را می توانیم از بین ببریم و جامعه و خانواده ها را به سمت شیرینی و شادمانی و سرور ببریم . نباید از اصول و اعتقادمان بگذریم ، سلامت و دنیای انسان در مدارا با مردم است ، حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری در رابطه با آمریکا فرمودند مدارا با کفر در قاموس و قرآن و مکتب ما جا ندارد پس ما نیز باید از این شیوه درس بگیریم .

امام جمعه آمل بیان کرد : مطلب سوم در رابطه با سازگاری با مؤمنان است ، در جمع متدینین است ، بعضی از اختلافات آتش آن دامن جامعه را می گیرد ، در جامعه ای زندگی می کنیم که مشکلات زیادی وجود دارد پس باید با مردم سازش کنیم و درد مردم را بفهمیم ، باید پای نظام وانقلاب باستیم و خدمت به مردم را سرلوحه کار خودمان قرار دهیم ، مردم نباید پشت درب اتاقمان معطل بشوند وبایستند ، برای مردم آبرو بگذارید ، از آن دفتر به آن دفتر برویم و باید برای مردم هزینه کنیم ، اولین هزینه آبرو می باشد ، اگر برای نظام و مردم آبرو نگذاریم باید از گردونه حذف بشویم .

در پایان حجت الاسلام مرتضوی امام جمعه آمل در رابطه با حضور مسئولین در نماز جمعه و شرکت در مراسمات مذهبی از قبیل یادواره شهداء ـ حماسه اسلامی ششم بهمن و تشییع جنازه شهید باید صورت بگیرد و وظیفه همه مدیران است که در مراسم ششم بهمن و 22 بهمن و روز قدس شرکت نمایند و همه ما درگیر ششم بهمن باشیم ، چون افتخای است برای جهان اسلام ـ کشورمان و شهرستان آمل .

در ادامه حجت الاسلام تقی زاده امام جمعه دابو و دشت سر ضمن تقدیر و تشکر از سید جعفر رسولی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان آمل گفت : همه مدیران عزیزی که در رأس مدیریت در شورای تأمین فرماندار ارزشی و آزاده و جانباز و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان بزرگوار حضور دارند و معاونین فرماندار و دیگر رؤسای ادارات حضور دارند ابراز ارادت خدمت همه مسئولین ، خدا را شاکریم و پیشاپیش یاد و خاطره حمایه سازان و حماسه آفرینان حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 آمل که تکت تک ما و شما نتیجه این حماسه هستیم چنین همایش و جلساتی که توسط فرماندار آزاده و جانباز که خود از بطن همین حماسه است جای بسی افتخار و امیدواری و تقدیر و تشکر می باشد .

در ادامه این مسئول افزود : حماسه اسلامی ششم بهمن موهب الهی بوده ، یک امتحان و آزمون برای مردم آمل و استان مازندران و حتی کشور بوده است ، این شهرستان از عزت آفرینی مردمانی سخت کوش بر خود می بالد تا آمل در شناسنامه نظام جمهوری اسلامی ثبت گردد . امروز باید حرف شهدای ششم بهمن آمل را به زبان بیاوریم ، باید بدانیم وظیفه ما چیست ، امروز جنگ ، جنگ اقتصادی است ، همه می خواهند در چهل سالگی انقلاب ، آرامش نداشته باشیم ،ما از قبل انقلاب که فرماندار نیز خود از بدنه نظام و انقلاب هستند الحمدا... بخشداران ـ شهرداران ـ نماینده محترم وفرماندار و دیگر مدیران همه و همه در حال خدمت هستیم ، امروز باید در خدمت مردم باشیم به فضل خداوند ما دوهدف رهبری و دیگری خدمت به مردم را باید در دستور کار خود قرار دهیم و تشکیل میز خدمت در بخش دابودشت و دشت سر به همت بخشداران و شهرداران و ... به ثمر نشسته  و تکریم ارباب رجوع که خواسته شهدای ششم بهمن نیز بوده در دستور کار همه مدیران می باشد .

امام جمعه دابوو  دشت سر بیان داشت : از همه مدیران شهرداران و بخشداران و همچنین از فرماندار و نماینده محترم و شهردار امامزاده عبدا... (ع) و دیگر دوستانی که در مراسمات و نماز جمعه بخش شرکت می کنند تقدیر و تشکر دارم ، واقعاً سپاسگزارم از اینکه هستید ، تشکر دارم ، ما انتظار داریم حضورتان موجب دلگرمی ما می باشد ، از حمایت همه جانبه همه مدیران و در رأس آنها نماینده پرتلاش و زحمتکش و فرماندار ارزشی و آزاده و جانباز سرافراز کمال تشکر و امتنان را داریم و از خداوند متعال آرزوی سعادت و سلامت برای همه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را داریم .

در ادامه امانی از حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس : ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار و حضور مدیران بیان داشت : با یاد امام و 1048 شهید آمل و شهدای حماسه اسلامی ششم بهمن امیدواریم ادامه دهنده راه شهداء باشیم .

این مسئول بیان داشت : گزارش عملکرد ستاد حماسه اسلامی ششم بهمن در سه محور می باشد 1 ـ برنامه ها 2 ـ پیشنهادات 3 ـ انتظارات می باشد که در خدمت دوستان هستیم ، برنامه های امسال با هدف گذاری روی سه محور می چرخد ، آموزش و پرورش ـ صداوسیما و دیگر ادارات همکاریهای خوبی با ما داشتند ، حدود 90 برنامه در هفته ششم بهمن تا روز شنبه 6 بهمن خواهیم داشت و ادارات آموزش و پرورش و تربیت بدنی بیشترین برنامه های را دارند و آموزش و پرورش با 25000 دانش آموز برنامه های خوبی از قبیل حفظ قرآن ـ مسابقات عکاسی ـ نقاشی ـ خاطره نویسی ـ نمایش ، طراحی و ... همکاری خوبی دارد .

وی در ادامه بیان کرد : در بخش ورزشی شاهد برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در روز جمعه پنجم بهمن هستیم و همچنین تشکیل ستاد و 8 کمیته فعال شدند و پیش بینی 20000 نفر را خواهیم داشت ، و برگزاری 6 مسابقه کشوری ـ مسابقات لیگ بستکبال کشور ـ برگزاری بستکبال با ویلچر جانبازان و معلولین کشوری ـ مسابقات زورخانه ای ـ اسکیت رول بال و ... را نیز در دستور کار داریم و شاهد برگزاری این مسابقات خواهیم بود .

امانی گفت : صداوسیما در تهیه مستندات مختلف از قبیل مستند شهیدان اکبرزاده که در حماسه اسلامی ششم بهمن 2 شهید و یک جانباز تقدیم انقلاب کردند ، برگزاری برنامه های شونیست خانوادگی با خانواده شهید بازدار ـ ضبط برنامه طاهره هاشمی برای سیمان خانواده شبکه استانی ـ ضبط مستند 18 نفره از خانواده های شهداء و 16 نفر از حماسه سازان و پرداختن به سه برنامه محلی و پر طرفدار بوردکا در روستای آهنگرکلا ـ کارکرون در روستای کلاکسر و ... وبرگزاری مراسم در غروب 5 بهمن در مصلی .

نماینده ستاد حماسه اسلامی ششم بهمن اظهار داشت : مطلب سوم پیشنهاد تشکیل ستاد دائمی حماسه اسلامی سال 60 در فرمانداری در طول سال ـ مشخص کردن مکان برای موزه حماسه اسلامی ـ جلسه با مجمع نمایندگان استان ازطریق نماینده آمل جهت تأمین بودجه موزه شهداء ـ درج نام حماسه اسلامی ششم بهمن در کتب درسی ـ ساخت سریال چهل قسمتی درخصوص حماسه اسلامی ششم بهمن و جلسه با استاندار محترم جهت همکاری ادارات و نهادها و تأمین بودجه برای برگزاری مراسم ششم بهمن .

در ادامه سید جعفر رسولی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان آمل ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه و عرض تشکر وقدردانی و خیرمقدم به اعضای شورای اداری و همه مدیران ادارات و بانکها و نهادها و شهرداران وبخشداران و اصحاب رسانه ـ اعضای شورای تأمین ـ مرتضوی امام جمعه آمل ـ تقی زاده امام جمعه دابود و دشت سر و معاونین فرمانداری ، ایام شهادت حضرت فاطمه را تسلیت عرض می کنم ، ایام فاطمیه را پیش رو داریم ، تسلیت عرض می کنم شهادت سرهنگ علیزاده یکی از سربازان عزیز دفاع مقدس که در سانحه هوایی به شهادت رسیدند .

این مسئول در ادامه افزود : موضوع جلسه امروز که با محوریت ششم بهمن تشکیل گردید ، و حماسه اسلامی ششم بهمن و شرکت در مراسم آن باید در دستور کار همه مدیران قرار بگیرد ، در مراسمات مخصوصاً در روز ملی نه تنها آمل هست بلکه روز حماسی برای کشور است که باید این حضور و این حماسه را ارج بنهیم .

معاون استاندار بیان داشت : در شب مراسم همه مدیران باید حضور داشته باشند ؛ شرکت در نمازجمعه مدیران ماهی یکبار بتوانند حضور یابند ، ما مدیر هستیم و مردم از ما انتظار دارند ، باید در نماز جمعه شرکت کنیم ، موضوع ششم بهمن را دوستان در طول این ایام در دستور کار خودشان قرار دهند ، ششم بهمن یک روز ملی است ، روز بصیرت و آگاهی است ، اگر مردم آمل عزیز شدند و کارنامه قبولی گرفتند آن امتحانات را پشت سرگذاشتند و نزد امام عزیز شدند ، در واقعه کربلا جو مسمومی که بنی امیه و بنی عباس به راه انداختند ، اگر روز عاشورا امام و 72 تن ازیاران باوفایش شهید شدند تا عالم برپاست هیچ کس فراموش نخواهد کرد ، 72 تن از یاران امام شهید شدند و هیچ شهیدی مثل شهدای کربلا عزیز نیستند ، موضوع فتنه 88 اگر مردم عزیز شدند بخاطر حضور و مبارزه با فتنه 88 بود که عزیز شدند ، خیلیها مردود شدند و خیلیها در خانه نشستند و سکوت اختیار کردند و حمایت نکردند ، اما مردمی که نه کسی به آنها تکلیف کرد در صحنه آمدند و هیچ کسی اعلام نکردند مردم خودشان تشخیص دادند که چه وقت باید ورود پیدا کنند ، این یک حقیقت است ، آملیها همان روز به موقع تشخیص دادند و به میدان آمدند که تنها شهری که در وصیت نامه سیاسی والهی امام خمینی نامش ثبت و ضبط گردید نام آمل است ، دشمن شناسی خیلی مهم است ، مردم آمل آن شب شناختند و به موقع آمدند و این امر باعث شد تا حماسه اسلامی ششم بهمن به یادگار بماند . انتظار داریم از این ایام بهره ببریم ، در سطح ملی و شهرستان آمل مدیران همکاری نمایند .

سید جعفر رسولی بیان کرد : عملکرد چهل ساله انقلاب باید توسط مدیران بیان گردد و مدیران باید عملکرد دستگاه مربوطه را قبل و بعد از انقلاب به تصویر بکشند و با خبرنگاران و اصحاب رسانه و قلم در جشن چهل سالگی انقلاب شرکت کرده و گزارش عملکرد خود را به خبرگزاریها و سایتهای خبری اعلام کنند تا به گوش جهانیان برسد . دشمن برنامه ریزی کرد که ما چهل سالگی انقلاب را جشن نگیریم ، باتوجه به مشکلات موجود در سطح کشور ، مردم به پای نظام وانقلاب ایسادند باتوجه به امنیت حضور مردم باید عملکرد نظام و دستاوردهای آن را به مردم معرفی کنیم ، در این رابطه همه مدیران با اصحاب رسانه همکاری نموده و نسبت به عملکردشان مصاحبه های صوتی و تصویری داشته باشند .

فرماندار ویژه شهرستان آمل اظهار داشت : موضوع برنامه 100 روزه استاندار محترم به تمام دستگاههای اجرایی از سوی اداره کل اعلام گردید ، برنامه های 100 روزه خود را همه مدیران اعلام کنند ، کاشت درخت که یکی از برنامه های 100 روزه است ، مکانهایی توسط دستگاههای ذیربط برای کاشت درخت انتخاب شدند که مدیران جهت کاشت درخت همکاری نمایند و همچنین ورزش صبحگاهی که در روزهای چهارشنبه به مدت 30 دقیقه باید در تمام ادارات برگزار گردد را نیز همه مدیران جدی بگیرند .

سید جعفر رسولی بیان کرد : بحث تخلیه تلفنی مدیران ، باید به این موضوع نگاه ویژه داشته باشند و به هیچ وجه کسانیکه به عنوان خبرنگار و حتی با خبرنگاران به صورت تلفنی مصاحبه انجام ندهند حتماً باید به صورت حضوری باید انجام گردد ، و تقدیر و تشکر از مدیران که در بحث مدیریت که در چند روز اخیر رخ داد به خوبی حضور یافتند و تقدیر و تشکر از اعضای ستاد تنظیم بازار که سطح شهر بازدیدهایی انجام دادند ، این روند با توجه به پایان سال باید بیشتر انجام شود تا شهروندان بتوانند با آسودگی خاطر خریدهای شب عید خود را انجام دهند مخصوصاً در بحث گوشت و مرغ و میوه شب عید نهایت دقت و تلاش باید به کارگیری شود .

وی گفت : بحث کارگری و کارخانجات تولیدی که در بحث پرداخت حقوق و دستمزد و پاداش آخرسال و عیدی نباید دچار مشکل گردند ، و ادارات تأمین اجتماعی ـ برق ـ گاز ـ آب و مدیران بانکها نهایت همکاری را داشته باشند تا این عزیزان در پایان سال دچار مشکل نگردند و تشکر از اعضای شورای تأمین که بصورت فوق العاده در بحث کمیسیون کارگری با تشکیل کارگروههای توانستند موفق شوند و مشکلات را حل نمایند .

در پایان سید جعفر رسولی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان آمل در رابطه با بحث شناسایی مناطق حادثه خیز که توسط استاندار محترم تذکر داده شد ، مدیران مناطق حادثه خیز شهرستان را شناسایی و بعضی از مناطقی را که با کمترین هزینه و نیاز به اعتبار خاصی ندارند مشکلات را مرتفع نمایند ، و مدیران باید پای کار باشند تا نقاط حادثه خیزی که نیاز به تأمین اعتبار دارند را شناسایی و در جهت رفع مشکلات آن اقدامات لازم را انجام دهند و جشن چهل سالگی انقلاب عملکرد دستگاههای اجرایی باتوجه به دستور استاندار محترم با تهیه بنر و بروشور همه مدیران عملکرد خود را تهیه و جهت ارائه به نمایشگاه برای بازدید عموم انجام دهند .  

در پایان این مراسم از دو نفر از کارکنان فرمانداری که به افتخار بازنشستگی نائل آمدند تجلیل و تقدیر بعمل آمد .  

 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها