فارسی| En امروز : 3 اسفند 1397

با حضور استاندار مازندران

نیروگاه ۱۲ مگاواتی شهرک صنعتی شهدای محمودآباد افتتاح شد.

کد خبر : 78736 16 بهمن 1397
پ

همزمان با چهلمین بهار شکوهمند انقلاب اسلامی نیروگاه ۱۲ مگاواتی شهرک صنعتی شهدای محمودآباد طی مراسمی با حضور حسین زادگان استاندار مازندران و حجت السلام موسوی امام جمعه و یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد و مدیران کل دستگاههای اجرایی استان و مدیران ادارات محمودآباد افتتاح و به بهره برداری رسید. ‎

با حضور استاندار مازندران

نیروگاه ۱۲ مگاواتی شهرک صنعتی شهدای محمودآباد افتتاح شد.

 

همزمان با چهلمین بهار شکوهمند انقلاب اسلامی نیروگاه ۱۲ مگاواتی شهرک صنعتی شهدای محمودآباد طی مراسمی با حضور حسین زادگان استاندار مازندران و حجت السلام موسوی امام جمعه و یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد و مدیران کل دستگاههای اجرایی استان و مدیران ادارات محمودآباد افتتاح و به بهره برداری رسید.

احمد حسین زادگان استاندار مازندران طی سخنانی در این مراسم اراده نظام و دولت را خدمت به مردم معرفی کرد و ضمن اشاره به مشکلات کشورهای همسایه تصریح کرد: اگر به این دل ببندیم که فرد یا گروهی در شکل قهرمان اوضاع کشور ما را تغییر داده و بهبود خواهند بخشید تفکری اشتباه است زیرا تجربه کشورهای همسایه نظیر سوریه، مصر و تونس عدم چنین اتفاقی را به ما گوشزد می کنند.

استاندار مازندران با اشاره به اختلاف سلایق گروه های سیاسی گفت: عملکرد یک مسئول یا دولت نباید به واسطه اختلاف سلیقه تحت شعاع قرار گیرد زیرا در این حالت خدمات صادقانه نظام زیر سوال خواهد رفت.

وی این رفتار را جفای به انقلاب خطاب کرد و افزود: با نگاهی به پیشرفت های جمهوری اسلامی در بخش های متنوع کشاورزی، صنعت، راه سازی، آّب، برق و گاز متوجه خواهیم شد که این انحراف ها محصول عوامل خارجی است.

استاندار مازندران از گسترش سالن های ورزشی در روستاها و همچنین تعدد و تکثر واحدهای درمانی و بیمارستانی به عنوان یکی از دستاوردهای مفید انقلاب یاد و خاطرنشان کرد: تمام این پیشرفت ها بخاطر مردم و برای آنان محقق شد و نباید اجازه دهیم ذهنیت مردم با دخالت بیگانگان منحرف شود.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ماهیت انقلاب در شعارهای آن مشهود است گفت: عمده شعارهای انقلاب جنبه سیاسی و فرهنگی داشت و شعار اقتصادی جزء اولویت ها نبود اما وظیفه هر انقلابی تامین و بهبود وضعیت معیشتی، اقتصادی و رفاهی مردم است.

حسین زادگان با اذعان به اینکه در حوزه برق رسانی مشکلاتی وجود دارد گفت: در سال گذشته در بحث مدیریت مصرف برق حتی در دستگاه های دولتی موفق عمل نشد، البته باید باور داشت، مدیریت منابع بدون مشارکت مردم معنا پیدا نمی کند.

وی با بیان اینکه دولت مدتی است که وظیفه احداث نیروگاه را به بخش خصوصی واگذار کرده است گفت: احداث نیروگاه 500 مگاواتی محمودآباد آخرین پروژه در دست دولت بود و اکنون دولت تنها هزینه تضمین برق و سوخت را تقبل می کند.

حسین زادگان توزیع و گسترش نیروگاه ها در سطح کشور را یکی از تدابیر پدافند غیرعامل عنوان و خاطرنشان کرد: در زمان جنگ نیروگاه های کشور تحت آسیب دشمن قرار داشت که اکنون با این رویکرد ضریب آسیب پذیری کاهش یافته است.

استاندار مازندران نیروگاه را از ضروریات کشور در مباحث مختلف به ویژه صنعت دانست و گفت: هرگز نگاه اشتغال زایی به احداث نیروگاه وجود نداشته و این مراکز تامین کننده انرژی در کشور هستند.

وی با تصریح اینکه امروزه دشمن با هوشمندی، امید مردم را مورد هدف گرفته و به دنبال نشر یاس و ناامیدی در بین مردم است تاکید کرد: با نسل جدیدی در کشور روبرو هستیم که دشمن ایمان آنها را هدف قرار داده و باید این نسل را با اقدامات انجام شده هر چه بیشتر آشنا کنیم.

حسین زادگان در پایان با ابراز تاسف از عدم توجیه نسل جدید د رابطه با فعالیت های انجام شده و عدم تبلیغ گسترده اقدامات گفت: هر چه قدر آمار و جدول مقایسه ای تهیه گردد و به مردم ارائه کنیم باز هم جبران مافات نبوده چراکه در زمینه آگاه سازی نسل جدید با دستاوردهای انقلاب کم کار بودیم.

 

یحیی یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد در حاشیه این مراسم در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص این نیروگاه گفت: نیروگاه ۱۲ مگاواتی شهرک صنعتی شهدای محمودآباد دارای ۶ دستگاه مولد کاترپیلار هر یک به قدرت دو مگاوات با راندمان بسیار مطلوب است که با اعتباری بالغ بر 2/6 میلیون یورو توسط بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.

 

فرماندار محمودآباد کمک به تولید برق شبکه سراسری و جلوگیری از اعمال خاموشی، کاهش تلفات شبکه توزیع و فوق توزیع، افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه زیر ساخت‌های استان در راستای اصل ۴۴ و افزایش پایداری شبکه و تامین برق مستمر از جمله اهداف ساخت این مولد مقیاس کوچک برشمرد.

 

اشتراک گذاری