امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


کد مطلب : ۱۰۸۰۱  / گروه :  / ۲۸ بهمن ۱۳۹۳  /  بازدید : ۱۵۴۸
عزم جدي استانداران آستراخان روسيه و مازندران براي توسعه روابط تجاري و اقتصادي استاندار مازندران در دیدار با ژيلكين استاندار آستاراخان روسیه به وجود ظرفیت های مناسب برای همکاری بین دو استان اشاره و گفت : شرایط امروز برای همکاری متقابل وجود دارد و سران کشورهای دوطرف نیز برای برقراری ارتباط آماده همکاری هستند و توسعه روابط دو طرف به يك برنامه عملياتي و عزم جدي نياز دارد.


ربیع فلاح جلودار در دیدار با ژيلكين استاندار آستراخان روسیه در محل استانداري با ابراز خرسندی از انتخاب ايشان براي سومين بار به عنوان استاندار آستراخان گفت :  هر چیزی که مردم انتخاب می کنند درست است
استاندار مازندران با تشكر از مهمان نوازي مسئولين آستراخان گفت : اقدامات عملیاتی و اجرايي برای توسعه روابط اقتصادي و تجاري بايد  در برنامه کاری هیاتهای تجاری دو طرف مورد توجه قرار گيرد
وی با اشاره به ظرفیت مازندران برای صادرات کالا به آستراخان گفت : دو طرف باید زمينه گسترش توسعه صادرات و واردات و رفع مشکلات اقتصادی تجار را مرتفع كنند..
فلاح اضافه کرد: برخی مشکلات در حوزه تجارت وجود دارد که نیاز است دو طرف برای رفع مشکل اقدام عملیاتی را در برنامه کاری قرار دهند، مازندران از استانهای مهم بخش کشور است که در زمینه تولیدات کشاورزی و دامی رتبه ممتاز را دارد.
وی یادآور شد: مازندران ماهانه می تواند بیش از 5 هزار تن مرغ مورد نیاز آستراخان را با استاندارهای مورد نیاز تامین کند، تولیدات ما به سایر کشورها در حال صادرات است و بازار آستراخان نیز برای ما مهم است.
استاندار مازندران خاطر نشان کرد: قابلیت مازندران در تولید مواد لبنی مورد بازدید شما قرار گرفت و این محصولات به خلیج فارس و سایر کشورهای اروپایی صادر می شود.
وی بر حل مشکلات حمل و نقل بر اساس قرارداد دو جانبه تاکید کرد و گفت : در این زمینه نیاز به همکاری دو جانبه بیشتر احساس می شود تا این مشکلات حل و فصل شود.
فلاح با اشاره به اینکه در حمل و نقل دریایی مشکلاتی وجود دارد که نیاز است نسبت به رفع آن اقدام اساسی انجام شود ابراز امیدواری کرد برنامه ریزی برای کاهش هزینه گمرکی در این سفر به نتیجه مناسبی برسد.
وی خواستار سرعت در تخلیه کالا در گمرک شد و با اعلام اینکه آماده همکاری در زمینه تولید محصولات کشاوزی هستیم، گفت: در زمینه تامین مصالح ساختمانی و نیازمندی های دیگر از جمله سیمان نیز آماده هم هستیم که به صورت جدی تر فعالیت کنیم.
وی بیان داشت: در ارائه روادید تجار و رانندگان نیاز به مساعدت بیشتری است،این موضوع نکته ای است که می تواند برای توسعه روابط اثر گذار باشد.
وی خواستار توجه به همکاری فرهنگی دو جانبه شد و گفت: حضور دانشجویان دو کشور می تواند پایه همکاری دو جانبه باشد که در زمینه فرهنگی نیز اقداماتی در دستور کار قرار گیرد.
فلاح تاکید کرد: زمان بندی برای اجرای تفاهمنامه دو جانبه در برنامه کاری قرار گیرد و مسائل و مشکلات دو جانبه به صورت هفتگی و روزانه رسیدگی و نسبت به رفع آن اقدام شود.
وی در ادامه خواستار فعالیت دو استان در زمینه گردشگری شد و گفت: علاقه مندی به حضور آژانس های مسافرتی نیز در استان مازندران وجود دارد و در زمینه ایجاد پرواز نیز بخش خصوصی مازندران اعلام آمادگی کرد و در این مسافرت این موضوع به نتیجه برسد.
استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت بندری استان آستراخان گفت: بنادر در حوزه تجاری دو طرف باید فعال شود تا زمینه تبادل کالا برای تجار دو طرف فراهم شود.
استاندار مازندران خواستار برپایی نمایشگاهی از دستاورد آستارخان در مازندران شد و در ادامه با اشاره به قابلیت تجاری مازندران در زمینه ورزش گفت: یکی از زمینه هایي که برای جوانان می شود به آن توجه کرد توسعه مناسبات ورزشی است، برگزاری مسابقات ورزشی دو جانبه در برنامه کاری قرار گیرد، توسعه مناسبات ورزشی می تواند به توسعه روابط اجتماعی دو طرف کمک کند.
استاندار مازندران از استاندار آستراخان براي حضور مجدد در مازندران دعوت كرد و ابراز اميدواري نمود تا هر شش ماه يكبار سفرها تكرار شود تا شاهد پيشرفت هر چه سريعتر مفاد توافقنامه باشيم .

 


عزم جدي استانداران آستراخان روسيه و مازندران براي توسعه روابط تجاري و اقتصادي
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز12025
مجموع44845370

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری