امروز دوشنبه, 01 آبان 1396


معاون سياسي امنيتي استاندار، در جلسه انجمن كتابخانه هاي استان؛
کد مطلب : ۱۱۴۶۲  / گروه :  / ۱۸ خرداد ۱۳۹۴  /  بازدید : ۱۳۹۲
احداث كتابخانه ديجيتال در مازندران ضروري است يونسي در اين جلسه، خاطر نشان ساخت: كتابخانه هاي مدارس و دانشگاه هاي استان ساماندهي شود / جشنواره كتاب دانش آموزي به منظور هدايت جامعه به سمت كتاب و انس با كتابخواني با جديت برنامه ريزي و پيگيري گردد

 به گزارش روابط عمومي استانداري، عليرضا يونسي رستمي، معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران در جلسه انجمن كتابخانه هاي استان، در آستانه حلول ماه مبارك رمضان، بهار قرآن، بيان داشت: ماه مبارك رمضان، ماه نيايش، ماه شب هاي قدر و نزول قرآن كريم و بخشش گناهان بندگان خداوند سبحان، ماه احسان، صيام و نور و ماه علي (ع) و شهادت آن بزرگمرد هميشه ي تاريخ از ازل تا ابد است.

يونسي با اشاره به اين كه تلاش براي ترويج كتاب و كتابخواني، اهتمام براي افزايش آگاهي و شعور انساني است، ياد آور شد: عقل، مركز شعور انساني است و همواره بايد به سمت كمال و تعالي حركت كند و سرمايه هايش را افزايش دهد و اين مهم تنها در حوزه كسب معرفت و علم محقق مي شود كه بخش عمده آن در حوزه مطالعه صورت مي گيرد.

وي با بيان اين كه تلاش براي عالم تر كردن جامعه، جستجو براي دست يابي به كمال انساني است، افزود: هيچ جامعه فاقد دانش هرگز به كمال نمي رسد و علم، دريچه اي است براي حركت انسان به سمت دانايي و دانش، آموختني و كسب كردني است و بايد همگان در اين مسير بزرگ اهتمام نمايند.

معاون استاندار مازندران، با تاكيد بر لزوم قدرداني جامعه و دست اندركاران امر كتاب و كتابخواني از تلاشگران اين عرصه، بيان داشت: كليد توسعه و سعادت هر جامعه، كتاب است و كساني كه در راستاي تقويت و ترويج كتاب تلاش مي كنند، رسالت سنگيني بر عهده دارند.

يونسي با تاكيد بر اين كه كتابخانه هاي مدارس ساماندهي و در اين مسير از ظرفيت نخبگان اين عرصه استفاده شود، تصريح نمود: ساماندهي كتابخانه هاي دانشگاه ها نيز در مراحل بعدي با جديت در دستور كار انجمن قرار گيرد.

وي با اشاره به اين كه جشنواره كتاب دانش آموزي به منظور هدايت جامعه به سمت كتاب و انس با كتابخواني با جديت برنامه ريزي و پيگيري شود، خاطر نشان ساخت: براي برگزاري جشنواره هاي كتاب بايد برنامه هاي اصولي و اساسي ارايه شود.

معاون سياسي امنيتي استاندار مازندران، بر تهيه مكان و ايجاد كتابخانه در مناطق فاقد كتابخانه در استان، تاكيد نمود و افزود: در اين مسير از ظرفيت و توانمندي مردم و خيرين بهره گيري بهينه شود.

وي بر استفاده از مجموعه ظرفيت هاي استاني در تحقق برنامه هاي كتاب و كتابخواني تاكيد نمود و ياد آور شد: برنامه يي به منظور استفاده از توانمندي سازمان ها، ادارات و نهادهاي فرهنگي، آموزشي، اقتصادي، خدماتي و ....در جهت تقويت برنامه هاي توسعه كتاب و كتابخواني تهيه شود.

يونسي با بيان اين كه احداث كتابخانه ديجيتال در مازندران بسيار ضروري است، عنوان كرد: تيمي مركب از افراد خبره و مسوول، از مراكز اين گونه در سطح كشور بازديد نموده و برنامه پيشنهادي و راه كارهاي لازم را با لحاظ نكات كارشناسي و فني در اين خصوص ارايه نمايد.

وي هم چنين بر بهره گيري از ظرفيت مراكز پژوهشي، آموزشي و دانشگاهي در حوزه هاي تحقيق و بررسي مسايل مربوط به توسعه كتابخواني تاكيد نمود.


احداث كتابخانه ديجيتال در مازندران ضروري است
احداث كتابخانه ديجيتال در مازندران ضروري است
احداث كتابخانه ديجيتال در مازندران ضروري است
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز599
مجموع42897707

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری