امروز شنبه, 25 آذر 1396


يونسي، در جلسه شوراي اطلاع رساني استان؛
کد مطلب : ۱۱۷۲۹  / گروه :  / ۰۶ مرداد ۱۳۹۴  /  بازدید : ۱۳۹۵
هدف خبرنگاران، انعكاس صادقانه اخبار باشد معاون استاندار مازندران با بيان اين كه هدف همه در مازندران، توسعه استان است، عنوان كرد: بايد بدون تعارف و با صراحت در خصوص مسايل استان گفتگو و تعامل كنيم تا راه ها و مسيرهاي توسعه و شكوفايي مازندران را بشناسيم.

 به گزارش روابط عمومي استانداري، عليرضا يونسي رستمي، معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران در جلسه شوراي اطلاع رساني استان با اشاره به اين كه دولت تدبير و اميد از هر امري كه منجر به افزايش دانايي و آگاهي جامعه شود، پشتيباني مي كند، بيان داشت: افزايش علم، اخلاق و فضيلت، در واقع ارتقاء سرمايه يك جامعه است و در اين راستا و در حوزه تقويت آگاهي همواره پاي كار هستيم.

رييس شوراي اطلاع رساني استان، گرامي داشت روز خبرنگار و تجليل از طلايه داران عرصه خبر را يك فرض بر همه مسوولين دانست و ياد آور شد: خبرنگاران، با قلم فرسايي خود، جامعه را در مسير دانايي و عالم شدن ياري مي رسانند و روح جامعه را از غذاي پاك و عطر آگينِ معنويت سرشار مي كنند.

وي با تاكيد بر اين كه خبرنگاران و اصحاب رسانه، همواره مورد تكريم و تجليل اند، افزود: انعكاس صادقانه اخبار به منظور علم افزايي و جهل زدايي از جامعه بايد هدف خبرنگاران باشد و هر چه اخبار و اطلاعات، زلال تر و بي آلايش تر و به دور از شائبه ها باشد، پايه هاي دانايي جامعه را تحكيم مي كند.

يونسي، خاطر نشان ساخت: بزرگ ترين خدمت به جامعه، كمك به علم افزايي و عظيم ترين خيانت به آن، كمك به افزايش جهل در آن است.

وي با اشاره به اين كه تهيه و تنظيم خبر، آداب و ترتيباتي دارد كه چنانچه رعايت نشود به فضيلت جامعه آسيب مي رساند، گفت: خبرنگاران بايد راه درست را از مسيرهاي نادرست بشناسند و رهپويان كمال و تعالي باشند.

رييس شوراي اطلاع رساني استان، تصريح كرد: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي و خانه مطبوعات استان، با برگزاري دوره هاي آموزش هاي تخصصي، مسير را براي حرفه اي و تخصصي تر شدن خبر و خبرنگاري در مازندران باز و هموار كنند.

يونسي با تاكيد بر اين كه بايد راهبرد خبري استان تدوين و تبيين شود، اظهار داشت: اخبار و گزارش ها بايد هدفمند تهيه شود و هدف اصلي كار در حوزه خبر بايد سوق دادن جامعه به تعالي باشد.

وي ضمن گرامي داشت ياد شهداي خبرنگار، خاطر نشان كرد: بايد طوري عمل كنيم كه نام و ياد ما ماندگار باشد و اين هنر انسان هاي متعهد، توانا و عالم است.

معاون استاندار مازندران با بيان اين كه هدف همه در مازندران، توسعه استان است، عنوان كرد: بايد بدون تعارف و با صراحت در خصوص مسايل استان گفتگو و تعامل كنيم تا راه ها و مسيرهاي توسعه و شكوفايي مازندران را بشناسيم.

رييس شوراي اطلاع رساني استان، افزود: استانداري و شخص دكتر فلاح با روي گشاده از نقد منصفانه استقبال مي كنند و هرگونه نقد و انتقاد دلسوزانه را در مسير اعتلاي مازندران كارساز مي دانند.

وي با اشاره به اين كه بايد در ابزار و امكانات كار رسانه اي به منظور استفاده كيفي تر تجديد نظر نمود، گفت: از ظرفيت صاحب نظران رسانه اي استان در جهت تدوين راهبرد رسانه اي بهره گيري مطلوب شود.

يونسي با بيان اين نكته كه در تجليل از خبرنگاران بايد شكل و محتوي هر دو مطمح نظر باشد، ابراز داشت: دولت حداكثر امكانات خود را براي قدرداني از تلاش هاي اصحاب رسانه به ميدان مي آورد.

در اين جلسه كه برخي مديران كل ستادي استانداري، دستگاه هاي اجرايي و مشاوران رسانه اي شوراي اطلاع رساني استان حضور داشتند، احمد مظفري، دبير اين شورا گزارشي از برنامه هاي هفته دولت و اخبار منتشره استانداري در رسانه ها در ماه هاي اخير را ارايه نمود و اعضاء به بيان ديدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.


هدف خبرنگاران، انعكاس صادقانه اخبار باشد
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز5407
مجموع43697989

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری