امروز چهارشنبه, 02 اسفند 1396


گزراشي از عملكرد حوزه اداري و رفاه استانداري مازندران
کد مطلب : ۱۵۷۱۹  / گروه : اداره کل امور اداری و مالی /  /  بازدید : ۲۲۱

بسمه تعالي

" سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال "

به مناسبت هفته دولت مصاحبه اي با آقاي مهندس سعيد صادقي نوا؛ رياست محترم اداره امور اداري و رفاه استانداري ترتيب داده ايم كه شما عزيزان مي توانيد در ادامه اين مصاحبه را مطالعه بفرماييد:

  • جناب آقاي مهندس سلام و عرض تبريك خدمت شما به مناسبت هفته دولت و اعياد قربان و غدير.

بسم اله الرحمن الرحيم

بنده هم خدمت شما عرض سلام و ادب دارم و اعياد بزرگ قربان و غدير را خدمت شما و همكاران محترم و مردم شريف مازندران تبريك عرض مي كنم. همچنين هفته دولت را با ياد شهيدان گرانقدر رجايي و باهنر گرامي مي دارم و به روح بلند اين عزيزان سلام و درود مي فرستم.

  

  • در ابتدا خواهشمندم مهمترين اقداماتي كه در دوره 4ساله دولت تدبير و اميد در حوزه اداري استانداري صورت پذيرفته را بيان فرماييد.

همانطور كه مستحضر هستيد هفته اول شهريورماه؛ به مناسبت شهادت دو دولتمرد بزرگ انقلاب اسلامي ؛ شهيد محمد علي رجايي(رئيس جمهور) و شهيد حجت الاسلام والمسلمين دكتر محمدجواد باهنر(نخست وزير) هفته دولت نام گرفته است. در طي اين هفته؛ مردم با عملكرد و دستاوردهاي دولت در زمينه هاي مختلف عمراني، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي آشنا مي شوند.

بنابراين درحوزه اداري و رفاه استانداري نيز اقدامات ويژه اي در دولت يازدهم در زمينه هاي مختلف انجام شده است كه به چند نمونه آن اشاره خواهم كرد..

درخصوص رتبه كاركنان محترم استانداري، فرمانداريها و بخشداريها تابعه در سطوح پايه 257نفر،ارشد 300نفر،خبره 376 نفر و عالي 435 نفر ارتقا پيدا كردند. همچنين در اين مدت تعداد 1750 نفر از همكاران عزيز ما انتصاب و ارتقا طبقه پيدا كردند.ضمن اينكه در اين مدت 4 سال براي 7500 نفر از همكاران عزيز حكم كارگزيني صادر گرديده و براي 120 نفر از همكاران محترم استانداري و فرمانداريهاي تابعه حكم بازنشستگي صادر شده است.

در خصوص جلساتي كه توسط اداره امور اداري و رفاه استانداري برگزار شده نيز مي توان به تعداد 56 جلسه كميته سرمايه انساني و طبقه بندي مشاغل  و 7 جلسه دبيري كميته سرمايه انساني و فرهنگ سازماني  اشاره نمود. ضمن اينكه در اين مدت سند نيروي انساني استانداري و فرمانداريها جهت ارائه به وزارت كشور تهيه و تدوين شده است.

 

  • در خصوص تبديل وضعيت كاركنان قراردادي و پيماني و استخدامي جديد در دولت تدبير و اميد چه اقداماتي صورت گرفته است؟

در مورد استخدام و تبديل وضعيت كاركنان قراردادي و پيماني در دولت يازدهم اقدامات خوب و موثري صورت گرفته؛ بطوريكه تعداد 117 نفر از نيروهاي قراردادي به پيماني تبديل وضعيت شده اند كه اين امر موجب خوشحالي و دلگرمي اين عزيزان و خانواده هاي محترمشان شده است.همچنين تعداد 61 نفر از فرزندان معزز شهدا و ايثارگران نيز جذب استانداري مازندران شده اند. ضمن اينكه 9 نفر از عزيزاني كه در آزمون ادواري نمره قبولي كسب كرده بودند تبديل وضعيت داده شده اند.

 

  • لطفا بفرماييد در حوزه رفاهي اداره امور اداري و رفاه استانداري توسط مجموعه شما براي كاركنان استانداري و خانواده هاي محترمشان چه برنامه هايي صورت گرفته است؟

يكي از موضوعاتي كه هميشه دغدغه امور اداري و رفاه استانداري بوده بحث رفاه و معيشت همكاران و خانواده هاي  محترم اين عزيزان مي باشد. بدين منظور اين اداره هر ساله با بانكهاي عامل  استان رايزني كرده تا تسهيلات مورد نظر را براي كاركنان استانداري،فرمانداريها و بخشداريهاي تابعه فراهم نمايد كه در سال 95 براي 600نفر از اين عزيزان مبلغ 63 ميليارد ريال تسهيلات 2 و 10 و 20 ميليوني در نظر گرفته و اختصاص داده شده است. در سال 96 نيزبا توجه به درخواستهاي همكاران محترم تسهيلات 10 و 20 و 30 و 50 ميليوني درنظر گرفته شده كه مراحل اداري آن در دست اقدام مي باشد. همچنين جهت رفاه حال كاركنان استانداري و خانواده هاي محترمشان و ايجاد شور شعف در آنها به منظور زيارت بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) ، با 2 هتل در مشهد مقدس رايزني  صورت گرفته كه همكاران محترم مي توانند با خيالي آسوده به مشهد مقدس سفر نمايند.همچنين درحوزه بيمه همكاران و خانواده هاي مكرمشان مورد حمايت بيمه تكميلي قرار گرفته اند كه 50% حق بيمه آنان از سوي استانداري پرداخت مي گردد.

 

  • آقاي مهندس با تشكر از شما ، اگر صحبت پاياني داريد بفرماييد.

در آخر بنده از همه همكاران محترم ستادي ، فرمانداريها و بخشداريهاي تابعه كمال تقدير و تشكر دارم و موفقيت روزافزون براي همه همكاران محترم را در راستاي اهداف مقدس نظام اسلامي از خداوند منان مسئلت دارم. 


مصاحبه با رياست محترم اداره امور اداري و رفاه استانداري بمناسبت هفته دولت
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز16068
مجموع44880577

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری