امروز چهارشنبه, 02 اسفند 1396


گزارشي از عملكرد اداره دبيرخانه استانداري مازندران
کد مطلب : ۱۵۸۳۰  / گروه : اداره کل امور اداری و مالی /  /  بازدید : ۱۵۲

بسمه تعالي

" سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال "

یکی از مهم ترین بخش های یک شرکت یا سازمان واحد دبیرخانه است ، جایی که تمام نامه های وارده ، صادره و … دریافت یا ارسال و ثبت می گردند بنابراين بدون شک دبیرخانه قلب اداری سازمان مي باشد .

با توجه به اهمیت موضوع؛  مصاحبه اي با آقاي حامد احمدزاده؛ رياست محترم اداره دبيرخانه استانداري ترتيب داده ايم كه شما عزيزان مي توانيد در ادامه اين مصاحبه را مطالعه بفرماييد:

  • ·        جناب آقاي احمدزاده سلام و عرض تسليت به مناسبت ايام محرم؛ اگر صحبت ابتدايي  داريد بفرماييد تا بنده سوالاتم را خدمت شما بيان كنم.

بسم اله الرحمن الرحيم

سلام و درود مي فرستم به ارواح مطهر شهداي اسلام از صدر اسلام تا كنون – شهداي كربلاي ايران و تخصيصا سلام و درود مي فرستم به ارواح پاك و مطهر ده هزار شهيد استان مازندران و شهداي مدافع حرم. همچنين عرض سلام و احترام دارم به محضر امام عصر (عج) و نائب بر حق ايشان حضرت امام خامنه اي.عرض سلام دارم خدمت مردم ولايي و هميشه در صحنه استان مازندران كه هميشه ايام با حضور پرشور و حماسي خويش در مقاطع حساس انقلاب اسلامي ايران مهرتاييدي بر سند ولايتمداري خويش زده اند. گرامي مي دارم هفته دفاع مقدس وهمچنين فرا رسيدن ايام محرم و صفر ماه پيروزي حق بر باطل را خدمت كليه هم استاني هاي عزيز تسليت عرض مي نمايم.

با عنايت  به لزوم وجود سازماندهي هدفمند در روند پيشرفت وتوسعه هر سازمان و با عنايت به اينكه مديريت توانمند و پويا جزء انكار ناپذير در مسير پويايي و توانمندي هر سيستم مي باشد در ابتدا لازم ميدانم از تشريك مساعي برادر ارجمندم جناب آقاي ناصحي مديركل محترم اداري و مالي استانداري مازندران صميمانه تشكر وقدرداني نمايم. بديهي است حركت رو به جلو براي دستيابي به راندمان بالاتر در سيستم و افزايش انگيزش كاركنان در انجام وظايف محوله در كليه بخشهاي اداره كل اداري و مالي مازندران منجمله در اداره دبيرخانه محقق نمي گشت مگر در سايه ارشادات حكيمانه و داهيانه ايشان كه موجبات رشد، توسعه و بالندگي بيش از پيش سيستم را به همراه داشته است.

  • در ابتدا خواهشمندم مهمترين اقداماتي كه در حوزه دولت الكترونيك در  اداره دبيرخانه استانداري صورت پذيرفته را بيان فرماييد.

1-با عنايت به سياستهاي كلان و برنامه محور دولت تدبير و اميد در جهت بسط و توسعه زيرساختها در بخش دولت الكترونيك،اداره دبيرخانه استانداري مازندران نيز با وجود بسترهاي مختلف ارتباطي فيمابين فرمانداريهاي 22گانه و استانداري مازندران(منجمله پيام دولت- پيام ستان) و با نظر به وجود بعد مسافت فيمابين استانداري مازندران و فرمانداريهاي مستقر در نقاط مختلف منجمله غرب استان و در راستاي كاهش تردد ارباب رجوع در مواجهه با امورات اداري مرتبط نسبت به بهينه سازي شبكه اتوماسيون دبيرخانه فرمانداريهاي 22گانه اقدام نمود. در اين راستا با افزايش دسترسي آنان به شبكه اتوماسيون اين اداره،انجام برخي از امور به شهرستانها واگذار شد. با اين رويكرد پس از صدور دستورات اداري لازم توسط مديركل مرتبط و ارجاع به كارشناس مربوطه و امضاي نهايي امكان تهيه پرينت از نتيجه مكاتبه در فرمانداريهاي 22 گانه محقق گرديد.

 

  • يكي از اقدامات مهم در سازمانها و ادارات، افزايش بهره وري در  محيط كار مي باشد. اداره دبيرخانه در اين زمينه چه اقداماتي را انجام داده است ؟

3-با عنايت به سياستهاي دولت محترم يازدهم در خصوص افزايش راندمان و بهره وري سازماني كه بالطبع يكي از روشهاي آن آموزش جهت كاركنان مستقر در دواير مرتبط و فرمانداريهاي شهرستانهاي تابعه مي باشد اينجانب و همكاران طي برنامه زمان بندي اعلام شده نسبت به بازديد ميداني از واحدهاي دبيرخانه مستقر در فرمانداريها و بخشداريهاي تابعه با رويكرود بررسي و رفع كاستيهاي احتمالي آنان و آموزش چهره به چهره به كليه كاركنان و مسئولين دبيرخانه ها درخصوص بهينه سازي عملكرد اتوماسيون اداره دبيرخانه اقدام نموديم كه نتيجه ملموس آن ارئه خدمات مطلوب تر از سوي واحدهاي دبيرخانه شهرستانها در ماموريتها و انجام وظايف محوله بوده است. همچنين با پارتيشن بندي نسبت به تفكيك فضاهاي عملياتي اداره دبيرخانه استانداري مازندران اقدام گرديد كه با بررسيهاي انجام يافته اين امر موجب جداسازي فضاي تخصصي بايگاني و فضاي عمومي آن و افزايش ضريب رضايتمندي ارباب رجوع و همكاران شده است.

اقدام ديگري كه در زمينه افزايش بهره وري در حوزه دبيرخانه استانداري صورت گرفته با عنايت به اينكه دفاتر مختلف ستادي استانداري مازندران در خارج از ساعات اداري نيز مشغول به خدمت و انجام وظايف محوله مي باشند از اينرو اداره دبيرخانه استانداري مازندران نيز در راستاي عمل به رسالت سازماني خويش نسبت به برقراري كشيك در خارج از ساعات اداري اقدام نموده تا از اين منظر خدمات مطلوب تري به ديگر واحدهاي ستادي ارائه گردد.

 

  • ·        با توجه به نامگذاري امسال به نام اقتصاد مقاومتي؛ اهم فعاليتهاي حوزه اداري خود را در اين زمينه بيان فرماييد.

با عنايت به فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر اقتصاد مقاومتي و با توجه به افزايش سرسام آور هزينه هاي جاري در بخش چاپ و تكثير و و لزوم صرفه جويي و بهينه نمودن هزينه ها و در راه دست يافتن به اوامر معظم له، نسبت به واگذاري امورات واحد چاپ و تكثير اداره دبيرخانه به بخش خصوصي اقدام گرديد كه نتيجه شگرف آن كاهش 75% كاغذ مصرفي در بخش فتوكپي از 23/000 برگ به 8/000 برگ در ماه بوده است كه به موازات اين مهم كاهش مصرف در بخش هاي مرتبط ديگر منجمله مصرف كارتريج، برق و ... نيز محقق گرديده است. همچنين در راستاي تحقق اوامر رياست محترم جمهوري جناب آقاي دكتر روحاني در خصوص كاهش تصدي گري دولت و همچنين در راستاي عملياتي نمودن اقتصاد مقاومتي و در راستاي كاهش هزينه هاي پستي غيرمرتبط با اداره دبيرخانه نسبت به واگذاري تصدي گري امورات پستي واحدهاي مختلف ستادي به ايشان اقدام گرديد كه نتيجه ملموس آن كاهش 90% هزينه هاي پستي اداره دبيرخانه از 40/000/000 ريال به 4/000/000 ريال در ماه بوده است. 

  • ·        جناب آقاي احمدزاده ؛ در مورد برگزاري دوره هاي آموزشي براي همكاران و اثرات اين آموزش مطالبي ارائه فرماييد.

با عنايت به وجوب آموزشهاي بهنگام در جهت بروز رساني آموزه هاي تخصصي كليه كاركنان اداره دبيرخانه و بهينه نمودن خدمات ايشان در مواجهه با ماموريتهاي محوله با هماهنگي و همكاري واحدهاي ذيربط نسبت به برگزاري دوره هاي آموزشي و توجيهي جهت كليه كاركنان اداره دبيرخانه اقدام گرديد كه خروجي آن افزايش سرانه كيفيت خدمات اداره دبيرخانه استانداري مازندران و افزايش رضايت مندي ارباب رجوع از خدمات اين اداره در بازه عملكردي دولت يازدهم نسبت به دولتهاي قبلي بوده است.

  • ·        آقاي احمدزاده ضمن تشكر و آرزوي موفقيت براي شما و همكاران محترم اداره دبيرخانه استانداري؛ اگر صحبت پاياني داريد بفرماييد.

در پايان لازم مي دانم ضمن آرزوي طول عمر با بركت براي مقام معظم رهبري (مدظله) از كليه كاركنان خدوم اداره دبيرخانه مستقر در ستاد و واحدهاي تابعه در شهرستانهاي استان كه با تلاش خستگي ناپذير هم آهنگ و يك صدا در جهت اجرايي نمودن سياستهاي دولت تدبير و اميد گام بر مي دارند كمال تشكر و امتنان را داشته باشم و از درگاه احديت براي ايشان صحت و سلامت را خواستارم.

 


مصاحبه با رياست محترم اداره دبيرخانه استانداري مازندران بمناسبت ايام محرم
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز16064
مجموع44880573

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری