امروز دوشنبه, 27 آذر 1396


کد مطلب : ۱۵۳۹۵  / گروه : دفتر هماهنگی امور اقتصادی /  /  بازدید : ۲۰۵

بررسی و مطالعه در امور تولید وارایه پیشنهادات لازم در جهت رفع مشکلات و بهبود وضعیت اقتصادی دراستان بر اساس اسناد بالادستی و قوانین و مقررات مربوط .

 

انجام هماهنگی‌های لازم بمنظورتشکیل  و مدیریت بازارچه‌های مرزی دراستان بر اساس ضوابط  و مقررات مربوطه و نظارت و ارزیابی عملکرد آنها با همکاری سایر واحدها و دستگاه‌های ذی‌ربط بر اساس اسناد بالادستی و قوانین و مقررات مربوط .

 

پیگیری مسائل و مشکلات اقتصادی مرتبط با بازارچه‌های مرزی  و تعاونی‌های مرزنشین .

 

نظارت و پیگیری امور مربوط به گندم ، آرد ونان و هماهنگی جهت ابلاغ دستورات و اجرایی شدن تصمیمات ملی در حوزه  مذکور.

 

ساماندهی و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط جهت اجرای مصوبات ستاد هدفمندی یارانه‌ها.

 

ارزیابی وضعیت پیشرفت پروژه‌های مهم اقتصادی بخش خصوصی دراستان  و پیگیری لازم برای رفع مشکلات و موانع احتمالی آنان .

 

هماهنگی و نظارت بر فرآیند تهیه و توزیع  کالا و مایحتاج عمومی و رسیدگی به امور مرتبط  به تنظیم بازار کالا و خدمات استان .

 

انجام هماهنگی لازم در خصوص پیگیری مشکلات بخش صنعت و معدن استان ، شهرک‌های صنعتی و خوشه‌های صنعتی وارایه پیشنهادات درراستای رفع مشکلات به دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان .

 

اعمال کنترل لازم و بررسی  مسائل و مشکلات مرتبط  با زنجیره‌های تأمین و توزیع کالا و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی .

 

ارائه نظرات وپیشنهادات جهت بهبود وضعیت و پیشرفت فعالیت‌های اقتصادی و تجاری ، مناطق آزاد تجاری و مناطق ویژه اقتصادی  و سایر دستگاه‌های اقتصادی مرتبط  بر اساس اسناد بالادستی و قوانین و مقررات مربوط .

 

هماهنگی و بررسی عملکرد بانک‌های دولتی و خصوصی وموسسات مالی و اعتباری و بیمه‌های دولتی دارای مجوز .

 

پیگیری مسائل مربوط به ارتقاء سطح معیشت مرزنشینان با همکاری سایر واحدها و دستگاه‌های ذی‌ربط استان .

 

هماهنگی و همکاری با واحدهای استانی دستگاه‌های اجرایی دربخشهای مختلف اقتصادی (صنعت و معدن ، کشاورزی ، خدماتی و منابع طبیعی استان).

 

هدایت و راهبری امور مربوط به توسعه مناطق مختلف استان ، ازجمله اخذ آمار و اطلاعات لازم و طرح موضوعات در کمسیون‌ها، شوراها وستادهاو کمیته‌های ذی‌ربط جهت همکاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و ارائه تحلیل‌های لازم به مسئولین ذی‌ربط .

 

شرکت در جلسات مربوط  به امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای ( کمیسیون ها ، شوراها ، ستادها ، کارگروه‌ها و کمیته‌ها وزیر مجموعه‌های آنان ).

 

نظارت و هماهنگی فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی مسئول درامرصادرات به‌منظور تحقق اهداف و تکالیف مرتبط مندرج در سند راهبردملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور، سند توسعه استان وسایرسیاست‌های کلان اقتصادی .

 

ایجاد  هماهنگی بین دستگاه‌های مسئول درامرصادرات به‌منظور فراهم نمودن تسهیلات لازم برای توسعه صادرات خدمات به‌ویژه خدمات فنی و مهندسی و ترانزیت کالا از استان .

 

هماهنگی  به‌منظور تدوین و اجرای برنامه‌های حمایتی ، هدایتی ، فنی وزیر بنایی بخش صادرات استان درراستای اسناد بالادستی و قوانین و مقررات مربوط .

 

پیگیری برنامه‌های مربوط به توسعه صادرات استان در چارچوب سیاست‌های ابلاغی .

 

شناسایی  و پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی صنعتی  .

 

پیگیری و نظارت  برنامه‌ی  راهبردی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در مبادلات مرزی ( مناطق آزاد و ویژه ، بازارچه‌های مرزی ، اسکله‌های خاص ).

 

رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز16342
مجموع43761648

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری