امروز دوشنبه, 30 بهمن 1396


تجلیل از خادمان طرح دریا مازندران
کد مطلب : ۱۴۸۵۱  / گروه : دفتر امور اجتماعي و فرهنگی /  /  بازدید : ۳۷۹

عليرضا يونسي در مراسم تجلیل از خادمان طرح دریا که در سالن مدیریت و برنامه ریزی استانبرگزارشداظهارداشت:با استقرار دولت تدبير و اميد، برنامه هاي ساماندهي طرح هاي دريا در گذشته آسيب شناسي، مسايل احصا و برنامه ريزي لازم براي كار در اين حوزه صورت گرفت،.
 وی گفت: عدم ساز و كار لازم براي ساماندهي سواحل مهم ترين مشكل اين بخش بود كه اين ساز و كار با اتكا به ظرفيت هاي استان و ضوابط و مقررات موجود طراحي، به وزارت كشور اعلام و بعنوان طرح كشوري به ديگر استان ها ابلاغ گرديد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اشاره به اين كه در آغاز كار، فعاليت نظام مند در سواحل، پاسخ گويي عوامل دست اندركار در طرح ها، ارتقا كميت و كيفيت ارايه خدمات در سواحل، افزايش امنيت شهروندان، ارتقا فرهنگ معنوي، اخلاقي و ديني در سواحل و ايجاد تعامل و هماهنگي بيشتر بين عوامل و دست اندركاران ساماندهي طرح هاي درياي استان از مهم ترين اهداف فعاليت اين ستاد در مازندران بود، خاطر نشان ساخت: ميلياردها تومان در سواحل مازندران از سوي دولت تدبير و اميد هزينه شد و در 8 شهر ساحلي با اختصاص 8 ميليارد تومان، سواحل بهسازي و زيباسازي گرديد.

معاون استاندار با بيان اين كه طرح هاي درياي استان از 78 طرح به بيش از 98 طرح در سال جاري افزايش مي يابد، گفت: بخش هايي از سواحل استان كه سامان مناسبي نداشتند مورد توجه و ناجيان غريق نيز تحت پوشش قرار گرفتند.

وي به كاهش 63 درصدي آمار غريق در دولت تدبير و اميد در سواحل مازندران نسبت به گذشته اشاره كرد و افزود: 350 نقطه حادثه خيز نيز تحت پوشش خدمات طرح هاي دريا قرار گرفت.

يونسي جلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز، تخريب اين گونه ساخت و سازها در سواحل و آزاد سازي قريب 15 كيلومتر از سواحل را از ديگر اقدامات دولت تدبير و اميد در اين حوزه برشمرد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، با اشاره به اين كه براي سال 96 در اين حوزه طرح هاي خوبي در دست تهيه است، تصريح كرد: رونمايي از كوله بادي و كمر بند نجات غريق، سفارش تعداد قابل توجهي از تابلوهاي هشدار دهنده جهت نصب در سواحل و تجهيز طرح ها به امكاناتي نظير جت اسكي، كانكس، بلند گو و ... از جمله اين اقدامات است كه با اعتبارات دولت خريداري و در اختيار شهرداري ها قرار گرفت.

وي با اشاره به 41 ميليون نفر شب اقامت گردشگر در مازندران تا پايان دي ماه امسال و زيبايي ها و ظرفيت سازي هاي صورت گرفته در سواحل مازندران، اظهار داشت: تعداد قابل توجهي از گردشگران سواحل را براي سياحت و شنا انتخاب مي نمايند و لذا بايد از اين ظرفيت در راستاي افزايش عوايد اقتصادي از اين بخش بهره گيري كرد و ساحل بعنوان يكي از نشانگاه هاي گردشگري مازندران بايد آماده باشد.

يونسي تاكيد كرد: فرمانداران برنامه هاي بهسازي و زيباسازي سواحل، احداث بازارچه ها، راه اندازي تور گردشگري روستايي و ...در دستور كار قرار دهند.

 معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به برگزاري دو انتخابات مهم در 29 ارديبهشت ماه 96، تاكيد كرد: داوطلباني كه قصد كانديداتوري در انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در سال 96 را دارند با مراجعه به مرجع ذي صلاح نسبت به اخذ گواهي عدم سوء پيشينه خود اقدام نمايند.

گفتني است، در اين مراسم با حضور يونسي و برخي از مديران ستادي استانداري و دستگاه هاي اجرايي از كوله بادي و كمر بند ناجي غريق ساخته شده توسط يك شركت دانش بنيان در استان رونمايي شد.

 


با حضورمدیران استانی از خادمان طرح ساماندهی سواحل تجلیل شد
با حضورمدیران استانی از خادمان طرح ساماندهی سواحل تجلیل شد
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز14857
مجموع44811742

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری