امروز دوشنبه, 30 بهمن 1396


معاون سیاسی امنیتی استانداری در نشست هیات اندشه ورز استان
کد مطلب : ۱۴۸۵۳  / گروه : دفتر امور اجتماعي و فرهنگی /  /  بازدید : ۴۸۲

 نخستين نشست هيات انديشه ورز استان به منظور تدوين برنامه اجرايي لازم در راستاي تحقق اهداف اين هيات به رياست معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران تشكيل شد.

عليرضا يونسي در اين نشست با اشاره به اين كه در كشور و استان چالش هايي در حوزه سرمايه اجتماعي وجود دارد و دولت تدبير و اميد از آغاز فعاليت به اين مهم و كاهش آسيب هاي اجتماعي و مشكلات مردم توجه جدي نشان داد، گفت: دولت يازدهم با اجراي طرح تحول سلامت، هزينه درمان مردم را تا سطح قابل توجهي كاهش داد و در حوزه تقويت مباني معنوي و فرهنگي جامعه نيز برنامه هاي خوبي در دستور كار قرار دارد.

معاون استاندار با اشاره به اين كه دولت تدبير و اميد با پذيرش وجود واقعيت آسيب هاي اجتماعي در جامعه، مهم ترين گام را براي مقابله با اين چالش ها برداشت، خاطر نشان ساخت: دولت در ادامه اين راه برنامه عالمانه اي با اخذ نظر از كارشناسان و صاحب نظران ذي ربط را تدوين و اعتبارات لازم را به اين امر اختصاص داد و ضمن تعامل و همفكري با آنان و راه اندازي مركز رصد اجتماعي با حضور جمعي از صاحب نظران اين حوزه به گردآوري اطلاعات و جمع بندي و تحليل آن ها پرداخت.

يونسي با بيان اين كه مركز رصد اجتماعي استاني در مازندران به عنوان پايلوت راه اندازي و پس از جمع بندي آسيب هاي اجتماعي براي هر يك از آن ها چاره انديشي و برنامه راهبردي تدوين شد كه اجراي آن هم چنان تداوم دارد، تصريح نمود: رصد، آسيب شناسي، ارايه خلاقيت ها و نوآوري با توجه به نوع و ميزان آسيب هاي اجتماعي همراه با اتخاذ راهكارهاي اجرايي  و انعكاس و گزارش اقدامات اين بخش به وزارت كشور نيازمند تشكيل هيات انديشه ورز بود كه برآمده از تعبير و رهنمود مقام معظم رهبري است و برگزاري اين نشست در اين راستاست.

وي با اشاره به اين كه در تمامي محلات آلوده مازندارن در دولت تدبير و اميد ساماندهي و بهسازي شد، ابراز داشت: در حوزه طلاق سياست استان در سال 95 جلوگيري از رشد طلاق بود كه بحمدالله با برنامه ريزي، برگزاري جلسات و رصد ماه به ماه فعاليت شهرستان ها، اين مهم محقق شد و تا پايان دي ماه امسال جلوي رشد طلاق گرفته شد و اين آمار رو به كاهش گذاشت.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار با اشاره به اين كه در حوزه اعتياد، بانك اطلاعاتي نسبتا كاملي از آمار معتادان، تركيب جنسيتي، وضعيت تحصيلي حوزه جغرافيايي و ... تهيه شد، اظهار داشت: در مازندران بيش از 63 هزار معتاد وجود دارد و 53 هزار نفر در دولت يازدهم در اين استان تحت پوشش دارو درماني قرار گرفتند و ميل به اعتياد كاهش و ميل به درمان افزايش يافته است.

وي با اشاره به اين كه در حوزه هاي آسيب هاي چندگانه اجتماعي و فرهنگي در استان برنامه داريم، حوزه وظايف سازمان ها مشخص است و بخوبي در راستاي تحقق برنامه ها تلاش مي نمايند، افزود: در حوزه نظارت، ايده پردازي، رصد و آسيب شناسي نيز بدنبال ارتقا وضعيت مي باشيم.

معاون استاندار در ادامه تمركز گرايي و عدم بهره گيري از توان و پتانسيل نيروهاي نخبه محلي را از مهم ترين چالش هاي برنامه هاي توسعه اي دانست و ياد آور شد: دست يابي به مختصات اجتماعي با تاكيد بر ويژگي ها، فرصت ها، تهديدات و پتانسيل هاي محلي و بومي، پيشنهاد برنامه عملي براي كنترل و كاهش آسيب هاي اجتماعي  متناسب با اقتضائات محلي و تجربيات استاني، ايده سازي و نظريه پردازي در زمينه مسائل  اجتماعي براي ايجاد تفاهم منطقي در جامعه فكري و اجرايي، تصميم سازي استراتژيك در سياستگذاري و اعمال مديريت علمي بر پايه مباني علمي، ديني و انقلابي و ارايه استراتژي مشخص براي تحقق سياست ها در قلمرو نهادهاي دولتي را از مهم ترين اهداف فعاليت هاي هيات هاي انديشه ورز بيان كرد.


مازندران در حوزه آسیبهای اجتماعی و فرهنگی برنامه ریزی کرده است
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز14871
مجموع44811756

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری