امروز دوشنبه, 30 بهمن 1396


جلسه هم اندیشی مسئولان و کارشناسان امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و فرمانداریهای مازندران
کد مطلب : ۱۶۲۸۷  / گروه : دفتر امور اجتماعي و فرهنگی /  /  بازدید : ۹۶
پیشرفت مازندران در کاهش اعتیاد/ سند نشاط اجتماعی تدوین می شود مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران ضمن اشاره به تدوین سند نشاط اجتماعی گفت: استان مازندران در حوزه ی اعتیاد و موادمخدر از رتبه دوم به رتبه بیستم تنزل پیدا کرده است.

عیسی قاسمی طوسی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران در جلسه هم اندیشی مسئولان و کارشناسان امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و فرمانداریهای مازندران که در مجتمع شهید شهریاری چاکسر محمود آباد برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر ما در استان شاهد وضعیت بهتری در خصوص آسیب های اجتماعی هسیتم  به طوری که مازندران در حوزه ی مواد مخدر و اعتیاد از رتبه ی دوم به رتبه بیستم تنزل پیدا کرده است.

 

وی گفت: دولت تدبیر و امید، رویکرد مطلوبی در مقابله با آسیب های اجتماعی دارد و اعتبارات مناسبی را برای این مهم اختصاص داده است.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران از پنج حوزه ی مهم که اولویت اول امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران است خبر داد و گفت: حوزه ی اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، فساد و فحشا و مناطق حاد و بحرانی از اولویت های کاری امور اجتماعی بوده که اسناد آن در استان تنظیم شده است.

قاسمی طوسی افزود: ما در افزایش امید و اعتماد در جامعه نیاز به چراغ راه و تدوین سند نشاط اجتماعی داریم که این امر با بهره گیری از دیدگاه های نخبگان، صاحب نظران و مشارکت دستگاه های ذیربط محقق می شود.

وی تأکید کرد: باید برنامه ی غنی و مؤثر فرهنگی برای جامعه تدارک ببینیم و در این راستا کارشناسان مسائل اجتماعی باید موضوعاتی همانند طلاق و اعتیاد را تحلیل کرده و این نتایج را به فرمانداران خود داده تا مورد بررسی و اجرا در سطح شهرستان قرار گیرد.

یحیی یوسف پور فرماندار محمود آباد نیز در این مراسم ضمن ایراد سخنرانی در خصوص مسائل و آسیب های اجتماعی اظهار داشت: سمن ها سرمایه های اجتماعی ما هستند، باید بیش از پیش در موضوعات اجتماعی مطرح شده و حضور داشته باشند.

وی افزود: سازمان های مردم نهاد نقش مؤثری برای سالم سازی محیط دارند و در راستای فرهنگ سازی اثرگذاری خوبی در سطح استان خواهند داشت.

فرماندار محمود آباد با اشاره به اینکه مسائل فرهنگی در جامعه پیوستگی با هویت ملی ما دارد، گفت: هویت ملی بدنه ی تنومند درختی است که هویت فرهنگی ما از شاخه های اثرگذار آن است.

یوسف پور گفت: برای پیشگیری معظل و آسیب های اجتماعی باید تحلیل ها و بررسی های لازم از سوی کارشناسان مربوطه انجام شود تا کوتاهی در این امر دامن گیر جامعه و مردم نباشد.

در پایان این مراسم نیز هر یک از مسئولان و کارشناسان امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و فرمانداریهای استان به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند.


پیشرفت مازندران در کاهش اعتیاد/ سند نشاط اجتماعی تدوین می شود
پیشرفت مازندران در کاهش اعتیاد/ سند نشاط اجتماعی تدوین می شود
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز14846
مجموع44811731

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری