امروز جمعه, 29 دی 1396


کد مطلب : ۱۳۶۲۱  / گروه : دفتر امور اجتماعي و فرهنگی /  /  بازدید : ۵۲۶

آغاز فعالیت خانه تشکل های غیر دولتی مازندران با انتخاب هیات مدیره

ساری - ایرنا - فعالیت خانه تشکل های غیردولتی مازندران روز شنبه با برگزاری انتخابات برای تعیین اعضای هیات مدیره آغاز شد.

 

این انتخابات با حضور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار و مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و با شرکت نمایندگان 73 تشکل مردم نهاد برگزار شد.
در این انتخابات 17 نفر برای عضویت در هیات مدیره نامزد شدند که از میان آنان چهار نفر با رای مستقیم نمایندگان حاضر برگزیده شدند.
در پایان انتخابات از مجموع 67 رای ماخوذه محمدرضا غلامی با 33 رای ، علی فلاح با 30 رای ، فاطمه ولایتی با 21 رای و احسان قاسمی با 20 به عنوان اعضای هیات مدیره خانه تشکل های غیر دولتی مازندران انتخاب شدند.
این خانه به گفته مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران دارای 9 عضو است که چهار عضو از میان تشکل های مردم نهاد دارای مجوز از استانداری انتخاب شدند و بقیه باید از بین تشکل های دارای مجوز از سایر نهادها برگزیده شوند.
عسی قاسمی طوسی گفت که در انتخابات امروز نمایندگان 55 تشکل دارای مجوز مستقیم از استانداری و 18 تشکل داری مجوز از فرمانداری ها شرکت داشتند و نمایندگان خود را برای عضویت در هیات مدیره انتخاب کردند.
وی افزود : سه نفر نماینده سمن های دارای مجوز از سازمان بهزیستی و 2 نفر از نمایندگان سازمان های مردم نهاد مجوز گرفته از وزارت ورزش و جوانان نیز باید به هیات مدیره راه پیدا کنند تا ترکیب 9 نفره آن کامل شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی مازندران پیش از برگزاری انتخابات هم گفت : خانه تشکل های غیر دولتی استان مازندران به همت دولت تدبیر و امید با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال راه اندازی شده است.
عیسی قاسمی طوسی هدف از راه اندازی این خانه را ساماندهی ، رفع مشکلات و حمایت بیشتر از سازمان های مردم نهاد استان برشمرد .
وی گفت : تا پیش از این تشکل های مردمی دیگر بخش ها از جمله کشاورزی و کارگری دارای مجموعه منسجمی از قبیل خانه کشاورز و خانه کارگر بودند و هم اکنون با راه اندازی خانه تشکل های غیردولتی ، سایر سازمان های مردم نهاد هم دارای تشکیلات منسجم شدند تا مسایل و مشکلات خودشان را مورد بحث قرار دهند.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران با اظهار این که سمن های موجود در مازندران با اخذ مجوز از چند نهاد مشغول فعالیت هستند ، گفت : در این مورد هم ساماندهی صورت خواهد گرفت تا صدور مجوز از سوی یک نهاد باشد و از این طریق نظارت بر فعالیت آنها برای مقابله با آسیب های اجتماعی اثرگذار باشد.

رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز7510
مجموع44238754

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری