امروز دوشنبه, 30 بهمن 1396


کد مطلب : ۱۳۵۹۵  / گروه : دفتر امور اجتماعي و فرهنگی /  /  بازدید : ۶۲۸

  اولين جلسه هم انديشي و تبيين فعاليت هاي مركز رصد اجتماعي استان رأس ساعت 30/10 روز يكشنبه مورخ 27/4/1395 در سالن شماره 2 استانداري با حضور اكثريت اعضاء برگزار گرديد . ابتدا آياتي چند از كلام ا... مجيد تلاوت سپس جناب آقاي طوسي مدير كل محترم امور اجتماعي و فرهنگي استانداري ضمن عرض سلام و خوشامدگوئي در خصوص اهميت ، اهداف و وظائف مركز رصد اجتماعي سخنان مبسوطي ارائه نمودند . ايشان بيان فرمودند : انسان معاصر با توجه به مجموعه امکانات ، ابزارها ، فناوری‌ها  و تغییرات و تجربه‌های جدید ، و غلبه ي تكنولوژي و فضای مجازی ، ارتباطات و رسانه‌ها دچار مسائل اجتماعي و فرهنگي متعدد و خاصي شده است ، كه حل آن نيازمند نگاه تازه و واقع بينانه در سايه ي خردگرایی، علم ورزی و نهادهاي مدرن و گروه های مرجع مي باشد . لذا در اين راستا شوراي اجتماعي وزارت كشور جهت ساماندهي آمارهاي موجود در حوزه ي اجتماعي و فرهنگي نسبت به راه اندازي مركز رصد اجتماعي اقدام نموده است . و بالتبع آن مركز رصد اجتماعي استان مازندران ، بعنوان مركز پايلوت كشوري در تاريخ 3/4/1395 بعنوان پايگاه داده هاي اجتماعي و فرهنگي استان در راستاي تأكيد مؤكد مقام معظم رهبري افتتاح و در نظر دارد دو وضعيت ذيل را در استان به تفكيك شهرستان ها ترسيم نمايد :

الف-  وضعيت موجود استان در حوزه هاي متعدد اجتماعي ، فرهنگي ، جمعيتي ، سياسي  ، محيط زيستي و ... .

ب- وضعيت مطلوب استان با تشكيل اتاق فكر و بهره گيري از نظرات اساتيد و نخبگان استاني جهت ارتقا ء و توسعه ي استان به طور ويژه در شاخص هاي اجتماعي و فرهنگي .

و با ترسيم وضعيت موجود و وضعيت مطلوب سه هدف ذيل را دنبال مي كند :

1-شناخت و بازنگري مسائل اجتماعي و فرهنگي استان

2-تجزيه و تحليل داده ها از طريق متخصصين حوزه هاي اجتماعي و فرهنگي

 

3-در اختيار گذاشتن نتايج به مديران و برنامه ريزان حوزه هاي اجتماعي و فرهنگي

  كه در راستاي رسيدن به اين اهداف ، گام اول در اختيار داشتن آمارهاي موجود در سال جاري و سنوات گذشته در حوزه هاي متعدد مي باشد ، تا بتوان بر اساس مستندات واقعي و راستي آزمائي داده هاي موجود در حوزه هاي متعدد به نوعي واقع گرائي در مسائل اجتماعي و فرهنگي دست يابيم . فایلهای ضمیمه


رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز17690
مجموع44814575

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری