امروز چهارشنبه, 02 اسفند 1396


جلسه برسی و تبیین فعالیتهای مرکز رصد
کد مطلب : ۱۳۵۸۶  / گروه :  /  بازدید : ۳۹۱

مدیرکل دفتر اجتماعی وفرهنگی استانداری:

عیسی قاسمی طوسی پیش از ظهر یکشنبه درجلسه هم اندیشی و تبیین فعالیتهای مرکز رصداجتماعی که در سالن شماره دو استانداری برگزارشداظهارداشت: سرمایه اجتماعی برای ما بسیار مهم است که مردم به عنوان سرمایه اصلی اجتماعی مورد توجه هستند.

وی با اشاره به این که جلسات تشکیل مرکزرصد با تاکیدات رهبری در وزارت کشور تشکیل شدافزود:براساس دغدغه های رهبری بر5 مسئله فساد اخلاقی ، حاشیه نشینی، طلاق واعتیادقتل موارد دردستور کار شورای اجتماعی کشور قرار گرفت و با برگزاری جلسات فشرده پیگیرشد.

مدیرکل دفتر اجتماعی وفرهنگی استانداری مازندران تصریح کرد:ورود مسولین  به این مقوله ها دردستورکاردفتراجتماعی قراگرفته است .

به گفته قاسمی طوسی طرح پایش آسیبهای اجتماعی در کشور اجرا گردیده که نتایج به دست آمده وعلارغم تلاش 27دستگاه اجرایی نشان دهنده این است که نگاه مردم در بسیاری ازجهات به مسولین ضعیف شده است و نشان دهنده این است که جامعه در بسیاری از حوزه ها اسیب پذیر شده است.

 وی با اشاره به اهمیت مرکز رصدابرازداشت:این مرکز در وزارت کشور شکل گرفته و به صورت پایلوت در استان مازندران که قابلیتهای خوبی دارا است عملیاتی شدکه تاکنون خروجی رضایت بخشی داشته است.

به گفته وی،آمارمرکزرصد بر اساس اطلاعات علمی احسا شده تا در اختیار مدیران قرارگیرداین مجموعه امادگی خود را به عنوان پایلوت مرکز رصد شمال کشوراعلام کرده است و چارت سازمانی آن نیز در حال پیگیری است .

قاسمی طوسی تاکیدکرد:در همه حوزه ها بخصوص در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیازمند احسا اطلاعات به صورت علمی هستیم که در مرکز رصد به صورت جزئیات و ریزبه ریزوعلمی آمارارائه می شود.

به گفته مدیرکل دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری ،در حوزه قتل ونزاع تلفات نزاع اقدام به خودکشی و فوت شدگان خودکشی، دستگیرشده گان، معتادین به مواد مخدر،فرار از منزل، اغفال ،مزاحمت، تصادفات درون شهری ،نارضایتی اقشار و انواع آن .... هر کدام از این موارد به ریز تفکیک شده که با درنظرگرفتن ملاحضات امنیتی اجتماعی دراختیاردستگاهای مربوطه قرارگیرد.

طوسی متذکرشد:دربرخی از اطلاعات امنیتی هم اجازه ورود نداریم ولی مدیران باید در برخی حوزه ها مثل اطلاعات دقیق طلاق واردشده و برنامه ریزیهای لازم برای جلوگیری از افزایش این آسیب را انجام دهند.

وی وجودمرکز رصد اجتماعی فرهنگی را ظرفیت خوبی عنوان کردوافزود: برای استفاده از پتانسیل این مرکز نیازمندهمکاری همه دستگاهای اجرایی است تا از بسیاری از موازی کاریها جلوگیری شود.

طوسی در بخش دیگر فعالیتهای مرکز رصدرا شناسایی و برآوردشاخصهای اجتماعی و فرهنگی ، پدیده ها وآسیبهاعنوان کردوابرازداشت: همه مسائل رصد وبادر نظرگرفتن مسائل امنیتی دراختیار دستگاهاو نخبگان اجتماعی و سیاسی برای تحلیل و برنامه ریزی قرارمی گیرد.

وی درادامه بیان داشت:با ایجاد اتاق فکروبا مشاوره اساتید و نخبگان و کارشناسان مسائل بررسی و راه حلهای مورد نیاز ارائه می شودتا برای مرتفع شدن هر یک برنامه ریزی کارشناسی لازم انجام شود.

طوسی یادآورشد:شاخصها ی تدوین شده و فرمهای مربوطه به دستگاها ارسال می شود که بایدآماردستگاهها به صورت مدون و ماهیانه به مرکزرصد ارسال شود.

 

 

رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز15743
مجموع44880252

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری