مطالبه گری مهم ترین رسالت فعالان اجتماعی است

نشست هم اندیشی فعالان اجتماعی شهر محمودآباد با فرماندار این شهرستان ظهر روز دوشنبه 24 تیر با حضور علیرضا شریعت سرپرست فرمانداری محمودآباد و نمایندگان ادارات و نمایندگان سازمانهای مردم نهاد فعال وسایر فعالان اجتماعی و رسانه ای در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

این نشست که با دستور کار مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری برگزار‌ می شد ، سرپرست فرمانداری محمودآباد با اشاره به نقش و کارکرد سازمانهای مردم نهاد در تقویت وانسجام بخشی مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری شهروندان گفت: در گذشته نه فضا برای مشارکت اجتماعی شهروندان وجود داشت و نه ابراز لازم فراهم بود ولی تشکل های مدنی بهترین فرصت برای کسانی است که برای رفع مشکلات شهر و منطقه خود دغدغه دارند می باشد.

نماینده عالی در شهرستان محمودآباد ضمن قدردانی از تلاش های فعالان زیست محیطی شهرستان در حوزه زباله گفت: مشکلات زباله در محمودآباد از مرز هشدار و تهدید گذشته و برای حل این معضل مهم رایزنی و پیگیری های استانی و ملّی در دستور کار قرار دارد.

علیرضا شریعت افزود: به فضای فعالیت های سمن ها اعتقاد دارم و برای رفع موانع و مشکلات فعالیت هرچه بیشتر این سازمان ها تلاش خواهم کرد و انتظار میرود در دسته از جلسات مهم و اثربخش مدیران شخصاً حضور داشته باشند.

این مسئول با اشاره به قابلیت های نسل جوان جامعه تصریح کرد : باید به جوانان تریبون داد و روحیه مطالبه گری در جامعه تزریق شود و با بهره مندی از ظرفیت نیروی انسانی کارآمد و توانمند برای رفع مشکلات عمومی شهرستان گام برداشت.

ایشان مهم ترین ویژگی فعالان اجتماعی فعال در سمن ها را مسئولیت پذیری و دغدغه داشتن نسبت به مشکلات جغرافیای زندگی خود دانست و افزود: این دسته از افراد می دانند از کجا فعالیت خود را آغاز نموده و دلسرد از رفتار سایرین نخواهند شد و مبنای فعالیتشان دلی و خود انگیخته می باشد.

چاپ محتويات