فارسی| En امروز : 14 فروردین 1399

سرپرست فرمانداری محمودآباد : امنیت و سلامت مهمترین رسالت متولیان انتخابات است

13 آبان 1398
پ

سرپرست فرمانداری محمودآباد :

امنیت و سلامت مهمترین رسالت متولیان انتخابات است.

علیرضا شریعت سرپرست فرمانداری محمودآباد در کارگاه آموزشی فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی محمودآباد گفت: منشور انتخابات رسما  بر اساس ۴ اصل ؛ مشارکت حداکثری، رقابت پذیری، بی طرفی مطلق ناظران و مجریان انتخابات توسط دولت اعلام شد.

کارگاه آموزشی فعالان فضای مجازی و اصحاب رسانه محمودآباد به همت روابط عمومی فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور حجت السلام والمسلمین غلامرضا کاوه رئیس شورای نگهبان در محمودآباد و علیرضا شریعت سرپرست فرمانداری محمودآباد و سرهنگ محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران و داوودی رئیس اداره اطلاعات شهرستانهای آمل و محمودآباد ، حسین زاده دادستان دادسرای عمومی و انقلاب و احمد محمدی معاون سیاسی فرمانداری و سرهنگ باقری فرمانده نیروی انتظامی و سرهنگ ابراهیم نژاد فرمانده سپاه شهرستان محمودآباد در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

علیرضا شریعت سرپرست فرمانداری محمودآباد طی سخنانی در این جلسه با بیان اینکه شعار انتخاباتی بحث قانون گرایی می باشد ، اظهار کرد: فصل مشترک همه ی متولیان انتخابات پیش رو اجرای مر قانون است و با متخلفین برخورد جدی خواهد شد.

سرپرست فرمانداری محمودآباد  تصریح کرد : در تمامی عرصه‌های انتخابات مشارکت حداکثری نیاز است و اعلام مشارکت حداقلی در فضای مجازی متفاوت توسط افراد یا گروه‌های سیاسی خاصی تعبیر نادرست تلقی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی تلاش ما برای حضور حداکثری مردم در انتخابات در سطح شهرستان است، تصریح کرد: تنوع طلبی با نگاه مشارکت و انتخابات درست انجام می‌شود و سلامت نگه داشتن انتخابات وظایف مسئولان است.

فرماندار محمودآباد خاطرنشان کرد: تاکید مقام معظم رهبری در راستای توان افزایی و حضور حداکثری مردم در انتخابات است چراکه که رای مردم و حفاظت از آن حق الناس محسوب می‌شود.

شریعت با بیان اینکه شعار انتخابات قانون‌گرایی، بی‌طرفی مطلق اصحاب رسانه، وحدت و وفاق ملی است، گفت: مسئولان موظف به رعایت قوانین و آشنایی با آن هستند و آزمونی در کشور برای فرمانداران برگزار شده تا قانون انتخابات را هر چه سریعتر یاد گیرند.

وی یادآور شد: هیچ مجری اجرایی حق ندارد بر علیه کاندایدای مجلس در شهرستانی سخن گفته یا موضوعی را اعلام کند.

فرماندار محمودآباد با اشاره به اینکه وحدت و وفاق ملی اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه وحدتی بین مسئولان استانی، شهرستانی و مردم رقم بخورد، افزود: افکار عمومی باید به سمتی سوق پیدا کند تا حق مردم عنوان و ادا شود.

 

رییس پلیس فتا مازندران از پایش فضای مجازی برای جلوگیری از تخلفات انتخاباتی در مازندران خبر داد.

حسن محمدنژاد در کارگاه آموزشی فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی این شهرستان اظهار کرد: هدف ما از بیان موضوع انتخابات و پایش آن بحث اطلاع رسانی درست در سطح شهرستان است.

وی تصریح کرد: تجزیه و تحلیل موضوعات مهم و انتشار اطلاعات با سرعت بالا می‌تواند از جمله مسائل مهم و مورد بحث در این عرصه خواهد بود.

رییس پلیس فتا مازندران خاطرنشان کرد: ادمین‌های گروه‌ و کانال‌های تلگرامی در آستانه انتخابات از هرگونه تبلیغ مستقیم برای کاندیدای انتخابات پیش از موئد مقرر خوداری کرده و با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

محمدنژاد گفت: با توجه به نزدیک بودن زمان انتخابات پایش فعالیت‌های فضای مجازی افراد در دستور پلیس فتا قرار گرفته و موضوع از شهرستان‌ها قابل پیگیری است.

حجت الاسلام غلامرضا کاوه رییس شورای نگهبان محمودآباد در ادامه این نشست اظهار کرد: انتخابات مظهر دموکراسی، استقلال و اقتدار ملی و عزت در کشور است.

وی افزود: انتخابات در کشور ما از اهمیت زیادی برخوردار است و تاکنون ۴۰ انتخابات در کشور برگزار شد که به صورت مستقیم و غیر مستقیم کاندیدا بر کرسی خود نشستند.

رییس شورای نگهبان محمودآباد خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه نقش مهمی در گستردگی اطلاعات در سطح جامعه داشته و وظیفه سنگینی در ارائه اطلاع رسانی مطلوب دارند.

کاوه ادامه داد: پایبندی به قانون امری مهم است که لازمه آن رعایت آن ارائه به نحو درست در سطح جامعه است.

وی تصریح کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی از مراتب مهمی برخوردار  بوده و مسئولیت اصحاب رسانه بسیار سنگین خواهد بود.

انتهای پیام