فارسی| En امروز : 10 خرداد 1399

فرماندار محمودآباد: توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در دستور کار قرار دارد

24 اردیبهشت 1399
پ

فرماندار محمودآباد: توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در دستور کار قرار دارد

 

فرماندار محمودآباد با بیان اینکه اقدامات مکانیزاسیون کشاورزی این شهرستان در دستور کار قرار دارد، گفت: لازم است در این خصوص همکاران ما اقدامات جدی را انجام دهند.

جلسه کارگروه آب و خاک شهرستان محمودآباد با محوریت تامین سوخت کشاورزان پیش از ظهر امروز به ریاست علیرضا شریعت فرماندار و با حضور حسین زراعتی دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری مازندران و صدیقه حق شناس معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری و ساعدی کارشناس اداره بحران و سوخت سازمان جهاد کشاورزی و محمدی معاون حفاظت منابع آب سازمان آب منطقه ای استان و افتخاری معاون شرکت پخش فرآورده های نفتی ناحیه چالوس در محل فرمانداری تشکیل شد.

علیرضا شریعت فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در این جلسه اظهار کرد: در حال حاضر هیچ توجیهی برای از بین بردن زمان نیست، زمان نشا بوده و روزهای پایانی را طی می‌کند.

وی تصریح کرد: زمانی برای ثبت کردن مشکلات چاه‌های زمین کشاورزی در سامانه وجود ندارد و صلاح نیست کشاورز با لباس کارگری زمین بیرون بیاید و وقت خود را در این زمینه بگیرد در حالیکه  افراد تحصیل کرده ما هم برای ثبت موضوعات متنوع و نیازمندی کشاورزان به سراغ سامانه نمی‌روند.

فرماندار محمودآباد خاطرنشان کرد: تقاضای من از مسئولین مربوطه هم این است که  امور  آب زمین های کشاورزی محمودآباد را هرچه جدی‌تر رسیدگی کنند.

شریعت گفت: چیزی که به دنبال آن هستیم بحث روان سازی و تسهیل سازی امورات کشاورزی است چرا که در چنین شرایطی نیاز به سوخت دارند و برای رفع آن باید به صورت عملی وارد میدان شویم و این مشکل را حل کنیم.

وی تاکید کرد: اگر در این جلسات به هر میزانی توانسته باشیم مشکل کشاورز را حل کنیم به همان اندازه می‌توانیم بگوییم رضایت خاطر خود را هم فراهم کردیم.

فرماندار محمودآباد افزود: در برنامه‌ریزی‌های ملّی و استانی آمارهایی که داده می شود باید درست باشد تا دوستان ما برنامه‌ریزی درستی در این زمینه انجام دهند و اکثر اتفاقاتی که در دستگاه‌های مختلف می‌افتد این است اگر به طور مثال آمار کم یا بیشتری دهند فکر می‌کنند به نفعشان بوده در صورتی که آمارهای متنوع از سوی دستگاه های مختلف باعث تشدت در تصمیم گیری می‌شود.

شریعت یادآور شد: بنابراین دستگاه‌های مربوطه برای حل این مشکل آمارهای دقیق تری بگیرند تا هر چه سریع تر مشکلات کشاورزان  مرتفع شود.