فارسی| En امروز : 12 آذر 1399

فرماندار محمودآباد: ساخت و ساز ویلا و شهرک مبنای توسعه روستاها نیست

15 مهر 1399
پ

به مناسبت روز ملّی روستا و به همت روابط عمومی فرمانداری محمودآباد و بخشداری های مرکزی و سرخ رود از 11 روستایی نمونه تجلیل و قدردانی بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان محمودآباد آیین تجلیل از روستائیان نمونه شهرستان محمودآباد به همت روابط عمومی فرمانداری محمودآباد و بخشداری های مرکزی و سرخ رود ظهر امروز سه شنبه 15 مهر با حضور علیرضا شریعت فرماندار شهرستان محمودآباد و علیرضا اسماعیل نیا بخشدار مرکزی و سید احمد هاشمی بخشدار سرخ رود در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

علیرضا شریعت فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در این آیین ، روستاها را هویت هر جامعه ای دانست و گفت: روستا موتور محرک و محور اقتصاد کشور بوده و در سال جهش تولید باید از روستائیان که در تامین مایحتاج اقتصادی خانواده سهیم هستند حمایت ویژه ای کرد.

وی با اشاره به هجوم خوش نشین ها به روستاها جهت ویلاسازی و ساخت و ساز در اراضی کشاورزی و باغی گفت: روستا نشینی نباید تبدیل به خوش نشینی شود و با تشدید نظارت ها باید از تبدیل اراضی کشاورزی جلوگیری شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد موقعیت این شهرستان را یک موقعیت استراتژیکی و بهترین نقطه در استان و شمال کشور برشمرد و افزود: محمودآباد زمین های با ارزشی دارد و سرمایه گذاری در روستاها را باید توسعه محور عنوان کرد و تصریح کرد: ساخت و ساز ویلا و شهرک مبنای توسعه روستاها نیست و نبود زیر ساخت های مناسب و متناسب با ظرفیت روستاها موجب شده است تا در زمینه زباله و خدمات آب و برق و گاز دچار مشکل شویم.

ایشان بهره مندی شهرستان محمودآباد از 85 آب بندان در روستاها را یک ظرفیت مهم برای توسعه تاسیسات گردشگری و درآمد پایدار برشمرد و افزود: توسعه بوم گردی باید در روستاها با محوریت دهیاری ها و شوراها با هدف توسعه اقتصادی و ایجاد زمینه های اشتغال و کاهش بیکاری و ممانعت از مهاجرت بومی ها به شهر صورت پذیرد.

فرماندار محمودآباد خاطر نشان شد در 17 استان کشور برنج کشت می شود و حفظ اراضی کشاورزی به لحاظ  تامین امنیت غذایی از جایگاه مهمی برخوردار است و این مهم در تامین صلابت سیاسی و اقتصادی هر جامعه ای نقش بسزایی دارد.

در بخش پایانی این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه از 11 روستایی نمونه شهرستان که در حوزه تولیدی ، کشاورزی ، اقتصادی و ... فعال بودند تجلیل قدردانی بعمل آمد.

ابراهیم نائیج از روستای جونی کلا ، علیرضا هدایتی از روستای خوردنکلا ، سید خلیل پیغمبرزاده از روستای بولیده ، محمد شاکری از روستای گلیرد ، بهروز وثوق از بخش مرکزی و میثم قلی پور از روستای علمده غربی ، غلامرضا تراز از روستای اسلام محله ، سید زین العابدین جعفری از روستای عبدالله آباد  ، حاج علی رضایی از روستای علمده شرقی ، قاسم شکری از روستای حاجی کلا علیا از بخش سرخ رود 11 روستایی نمونه شهرستان بودند که در این مراسم تجلیل شدند.