امروز چهارشنبه, 02 اسفند 1396


کد مطلب : ۱۳۶۸۸  / گروه : دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع /  /  بازدید : ۱۴۲۵
استانداري مازندران حائز مقام دوم  كشوري در خصوص توسعه و ترويج فرهنگ نماز شد ناصحي با تاكيد بر افزودن بار محتوايي برنامه هاي فرهنگي اثرگذار گفت: نبايد هدف را در امورات فرهنگي كسب مقام و رتبه قلمداد كرد بلكه اقدامات موثر فرهنگي مي تواند به جامعه در برون رفت از انحرافات كمك شاياني نمايد.

 

مرتضي ناصحي مديركل اداري و مالي استانداري مازندران در اولين جلسه شوراي فرهنگي استانداري در سال 1395، اهداف و برنامه هاي فرهنگي استانداري را  در سال جاري تبيين نمود.
ايشان احراز مقام دوم كشوري درخصوص توسعه و ترويج فرهنگ نماز در سطح استانداري هاي سراسر كشور را مرهون اهتمام ويژه مجموعه اعضاي شوراي فرهنگي و شوراهاي زير مجموعه دانست و بر ادامه و تقويت اهداف اين شورا تاكيد كرد.
ناصحي مستندسازي فعاليت ها را يكي از اقدامات مهم در جهت انعكاس فعاليت ها و نتايج ملموس عملكرد اين شورا در سطح كشور برشمرد و گفت: استانداري به عنوان يك دستگاه نظارتي ، پيشاني دستگاه هاي اجرايي استان مي باشد كه بايد در تمامي مسائل به ويژه امور فرهنگي پيشگام بوده و با فضاسازي مناسب تبليغي در جهت ترويج فرهنگ ديني و مذهبي جامعه گام موثر بردارد.
مديركل اداري و مالي استانداري  ضمن اعلام آمادگي واحد متبوعش در پشتيباني از فعاليت هاي فرهنگي در استانداري تصريح كرد: رعايت حقوق بشر در دين اسلام به زيبايي در شرايط قبولي نماز متجلي گشت كه نشان از تعالي دين اسلام در ميان تمامي اديان دارد اما متاسفانه عملكردها در حد انتظار نيست و لازم است اقدامات زيربنايي مناسبي از طريق تبديل تهديدها به فرصت مبذول گردد.
ناصحي با تاكيد بر افزودن بار محتوايي برنامه هاي فرهنگي اثرگذار گفت: نبايد هدف را در امورات فرهنگي كسب مقام و رتبه قلمداد كرد بلكه اقدامات موثر فرهنگي مي تواند به جامعه در برون رفت از انحرافات كمك شاياني نمايد.
وي با اشاره به جريان اسلام هراسي  كه در دنيا توسط كشورهاي استعمارگر غربي دنبال مي شود گفت: مقابله با هجمه هاي فرهنگي و خلق ايده هاي نو در پاسداشت از مناسبت هاي ملي و مذهبي مي تواند توجه افراد يك جامعه را از حاشيه ها به سمت اصول بنياديني كه مورد غفلت قرار گرفته است سوق دهد.
مديركل اداري و مالي استانداري با اشاره به پرهيز از موازي كاري واحدها و شوراهاي فرهنگي در پيگيري امورات فرهنگي تصريح كرد: ضرورت دارد وظايف شوراي فرهنگي و دستورالعمل هاي ابلاغي در راستاي ترويج فرهنگ نماز كه از سوي وزارت كشور به استانداريها ابلاغ شد بر اساس وظايف اعضاي شوراي فرهنگي تفكيك و بر اساس جدول زمانبندي مشخص مورد پيگيري قرار گيرد.
ناصحي ، برگزاري دوره هاي آموزشي مجازي در خصوص نماز ، مسابقات نقاشي با موضوع نماز ويژه فرزندان همكار ، تجليل از فرزندان ساعي همكاران ، برگزاري مسابقات كتابخواني ، مقاله نويسي و همچنين برپايي گردهمايي تجليل از برگزيدگان مسابقات فرهنگي را از برنامه هاي شوراي فرهنگي در سال جاري برشمرد و خاطرنشان ساخت:  بروز رساني شيوه هاي اجراي اقدامات فرهنگي بر اساس تحولات فرهنگي جامعه  و جهان از اهميت بسزايي برخوردار است .
مديركل اداري و مالي از تشكيل تيم بازرسي نامحسوس از ارزيابي نمازخانه هاي فرمانداريها و بخشداريهاي استان خبر داد و گفت: قطعا اين گزارش ها مبناي مناسبي براي ارزيابي و رتبه بندي فرمانداريها در بحث فرهنگي و اقامه نماز خواهد بود.
وي بر هم افزايي و همكاري تمامي واحدهاي فرهنگي در برگزاري برنامه هاي هفته دولت در استانداري تاكيد كرد.


استانداري مازندران حائز مقام دوم  كشوري در خصوص توسعه و ترويج فرهنگ نماز شد
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز17011
مجموع44881520

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری