امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


استاندار، در جلسه شوراي اداري مازندران، عنوان كرد:
کد مطلب : ۱۴۵۶۰  / گروه :  / ۱۶ دی ۱۳۹۵  /  بازدید : ۶۲۷
پرداخت بيش از 650 ميليارد تومان تسهيلات به واحدهاي توليدي استان در سال 95  / خريد تضميني بيش از 103 هزار تن مركبات از باغداران مازندران تا كنون مقام عالي دولت در مازندران، در اين جلسه ياد آور شد: 10 هزار تن كيوي در قالب خريد توافقي براي آبگيري به استان هاي ديگر و 13 هزار تن كيوي نيز براي آبگيري به كارخانه هاي غرب استان ارسال شده است / بيش از 650 ميليارد تومان تسهيلات به شيوه هاي مختلف به واحدهاي توليدي استان در سال 95 پرداخت…

 به گزارش روابط عمومي استانداري، ربيع فلاح جلودار، استاندرا مازندران در جلسه شوراي اداري استان كه با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در تنكابن برگزار شد، با اشاره به خسارات ناشي از سرماي اخير به باغات استان، گفت: تاكنون بالغ بر 103 هزار تن مركبات در قالب خريد تضميني از باغداران تحويل گرفته شده است و هم چنان نيز تداوم دارد.

استاندار با اشاره به اين كه 10 هزار تن كيوي در قالب خريد توافقي براي آبگيري به استان هاي ديگر ارسال شده است، تصريح كرد: 13 هزار تن كيوي نيز براي آبگيري خريد و به كارخانه هاي غرب استان ارسال شده است.

مقام عالي دولت در مازندران، بيمه كشاورزي را تنها راهبرد براي كمك و حمايت از كشاورزان در اين بحران ها دانست و گفت: در پيش از وقوع سرما نيز تدابيري چون صادرات، ارسال به استان هاي ديگر و فروش در ميادين براي عرضه توليدات بالاي مركبات استان انديشيده شد كه متاسفانه بحران سرما مشكلات جدي بوجود آورد.

رييس شوراي اداري استان با اشاره به اين كه دو برنامه آسيب هاي اجتماعي و اقتصاد مقاومتي در راس برنامه هاي سال 95 قرار دارد، افزود: طلاق از جمله معضلات مهم اجتماعي است و در مازندران با برنامه ريزي و جلسات مستمر شهرستاني و استاني و بهره گيري از همه ظرفيت ها، كار هاي خوبي صورت گرفته است بنحوي كه امروزحدود 1.5 درصد طلاق در استان كاهش يافته و از افزايش آمار وقوع طلاق نيز ممانعت شده است.

رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان، با اشاره به اين كه در مبارزه با اين پديده شوم در بخش هاي مختلف مقابله، پيشگيري و درمان اقدامات قابل توجهي در مازندران صورت گرفته است، اظهار داشت: برنامه مبارزه با سرشاخه ها و توزيع كنندگان خرد مواد مخدر پيشرفت بسيار خوبي داشته، 550 مركز ترك اعتياد توسط بخش خصوصي براي درمان دارويي معتادان فعال است و فضاي استان از معتاد متجاهر عاري است.

رييس شوراي تامين استان، با اعلام اين كه در دولت تدبير و اميد مشكل ضد امنيتي در مازندران نداشته ايم و در جرايم سازمان يافته با كاهش آمار در استان روبرو بوده ايم، گفت: در 3 سال فعاليت دولت يازدهم آمار غريق در سواحل مازندران كاهش 63 درصدي داشته است.

 استاندار به مشكل تامين آب در مازندران اشاره كرد و گفت: فقط 10 درصد از آب هاي سطحي مازندران مهار مي شود و در خصوص تامين آب با يك عقب ماندگي تاريخي روبرو هستيم و سدهاي نيمه تمام از مشكلات اين بخش است كه در گذشته مورد غفلت قرار گرفته است.

 ربيع فلاح با اعلام اين خبر كه از 991 ميليارد تومان اعتبار سفر كاروان تدبير و اميد به مازندران بالغ بر 498 ميليارد تومان تخصيص يافته است، ياد آور شد: 100 ميليارد تومان براي تكميل كمربندي محمود آباد تا غرب مازندران تخصيص يافته است.

وي به موضوع تامين انرژي استان اشاره كرد و گفت: با توجه به وجود قريب 20 ميليون گردشگر در مازندران با ديگر استان اختلاف 10 درصدي مصرف برق داريم كه نيروگاه نوشهر ظرف يكسال آينده در مدار قرار خواهد گرفت و 11 نيروگاه 25 مگاواتي  از سوي بخش خصوصي در دست اقدام است.

استاندار با اشاره به اين كه در حوزه it و ict يك حوزه جديد اقتصادي قابل توجه در استان تعريف شده است، ابراز نمود: مازندران با توجه به اين كه 30 درصد از دانشگاه هاي غيرانتفاعي كشور در استان قرار دارد و با وجود فراواني بالاي دانشگاه ها، از قطب هاي دانشگاهي كشور است و اشتغال دانش آموختگان از جمله ي مهم ترين دغدغه هاي ماست و بايد در اين حوزه ها يك نهضت شكل بگيرد كه مقدمات آن با انعقاد تفاهم نامه كاري با 18 شركت فناوري بزرگ كشور و اخذ مجوز مركز نوآوري فناوري براي استان طي روزهاي اخير در حال تدارك است.

رييس كارگروه تخصصي اشتغال استان با بيان اين كه در حوزه واحدهاي اقتصادي، واحدهاي كشاورزي و صنايع روستايي اقدامات خوبي در مازندران صورت گرفته است، گفت: بيش از 650 ميليارد تومان تسهيلات به شيوه هاي مختلف به واحدهاي توليدي استان در سال 95 پرداخت شده است.

استاندار، با اشاره به برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا در سال 96 گفت: رعايت مر قانون، فراهم كردن زمينه مشاركت حداكثري و صيانت از حقوق مردم مهم ترين وظايف در برگزاري انتخابات آينده است.

 


پرداخت بيش از 650 ميليارد تومان تسهيلات به واحدهاي توليدي استان در سال 95  / خريد تضميني بيش از 103 هزار تن مركبات از باغداران مازندران تا كنون
پرداخت بيش از 650 ميليارد تومان تسهيلات به واحدهاي توليدي استان در سال 95  / خريد تضميني بيش از 103 هزار تن مركبات از باغداران مازندران تا كنون
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز12048
مجموع44845393

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری