امروز دوشنبه, 01 آبان 1396


واعظي، در جلسه شوراي اداري استان، عنوان كرد:
کد مطلب : ۱۴۵۶۱  / گروه : اخبار /  / ۱۶ دی ۱۳۹۵  /  بازدید : ۴۱۷
دولت تدبير و اميد، دولتي فراجناحي و معتدل است / تدوام توسعه زيرساخت هاي ict مازندران با سرمايه گذاري 422 ميليارد توماني وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، در اين جلسه با اشاره به اين كه مازندران استان بسيار مهمي است و بايد به آن توجه بيشتري صورت گيرد از سفر رييس جمهور براي افتتاح چند پروژه در آينده به استان خبر داد.

 وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، خبر داد: رييس جمهور براي افتتاح چند پروژه در آينده به مازندران سفر خواهد نمود.

به گزارش روابط عمومي استانداري، محمود واعظي، در جلسه شوراي اداري استان در تنكابن با اشاره به اين كه در آغاز به كار دولت تدبير و اميد، با توجه به شرايط داخلي، منطقه اي و جهاني، دولت به دنبال ايجاد آرامش بود كه بحمدالله حضور بالاي مردم در انتخابات و هم دلي و اتحاد موجود، منجر به تحقق اين مهم شد، گفت: قدم بعدي ايجاد ثبات اقتصادي بود، ليكن شرايط اقتصادي كشور بسيار متزلزل بود و كشور در شرايط تحريم قرار داشت.

واعظي با اشاره به اين كه در آغاز به كار دولت يازدهم تورم بالاي 40 درصد بود و اينك به زير 8 درصد رسيده و تك رقمي شده است، افزود: هم چنين دولت با مشكلات ديگري چون ركود و اشتغال روبرو بوده است و مي بايست زمينه حل اين مسايل را فراهم مي كرد.

وي با بيان اين كه دولت براي حل اين مشكلات نياز به تحرك ديپلماتيك و همكاري با كشورهاي همسايه و مذاكره با جهان داشت، افزود: امروز تحريم ديگر وجود ندارد و ما مي توانيم گام هاي اقتصادي خود را بدرستي برداريم.

واعظي با اشاره به اين كه بر اساس گزارش وزير نفت امروز با صادرات بيش از 2 ميليون 900 بشكه نفت، با بالاترين رقم صادرات اين محصول پس از انقلاب روبرو هستيم و درآمد آن نيز تماما در اختيار ما قرار دارد، گفت: در ديگر حوزه ها نظير حمل و نقل و ديگر بخش ها نيز به همين منوال است و خريد 200 هواپيماي جديد براي نوسازي ناوگان حمل و نقل هوايي نيز نتيجه اعتبار اقتصادي بوجود آمده است.

وزير ارتباطات با اشاره به اين كه امروز صادرات غير نفتي كشور از واردات پيشي گرفته است، تصريح كرد: دولت وعده كرده بود كه سال 95 سال رونق اقتصادي باشد كه بحمدالله شاخص هاي در سال جاري همه مثبت است و البته اينها بايد به معيشت و اشتغال مردم تسري يابد.

وي با بيان اين كه دولت چند بعدي كار كرده و همزمان با آماده كردن فضاي بين المللي، در توسعه بخش هاي مختلف داخل كشور با توجه به بودجه خوب عمل كرده است، گفت: از سوي ديگر بر اساس سياست هاي اقتصاد مقاومتي، دولت همه بستر را براي ورود بخش خصوصي به حوزه سازندگي كشور آماده نمود و بانك ها در خدمت بخش خصوصي براي اعتلاي اقتصادي قرار گرفته اند.

واعظي اقتصاد مقاومتي را نهضتي سراسري در كشور و راهبرد نجات بخش اقتصاد برشمرد و افزود: مازندران در بخش هاي مختلف اقتصاد مقاومتي در رتبه هاي نخست و بالاي كشور قرار دارد.

وي با اشاره به برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا در سال 96، گفت: دولت همواره بر اين اعتقاد داشته كه زمان برگزاري انتخابات همان زمان تعيين شده از سوي قانون براي رقابت هاي انتخاباتي باشد و بنوعي كار كند كه در پي حاشيه سازي نباشد و از حاشيه هاي احتمالي كه از سوي برخي شكل مي گيرد پرهيز نمايد.

وزير ارتباطات با بيان اين كه دولت از بين ورود به مسايل جانبي و حاشيه اي و خدمت به مردم، خدمت را انتخاب نموده است و مقام معظم رهبري نيز بر اصل خدمت به مردم در ديدار با هيات دولت تاكيد فرموده اند، اظهار داشت: متاسفانه برخي جريان ها دامن زدن به تبليغات انتخاباتي زودرس و نسبت دادن مسايل نادرست به دولت و عوض كردن فضا هستند، لذا مديران بايد هوشيار باشند كه اين نوع حركت ها مردم را مايوس نكند، چرا كه مهم ترين سرمايه مردم هستند و دولت هم دولت فراجناحي و معتدل است و هر آن كسي كه معتدل باشد و قانون اساسي را باور داشته باشد مي تواند در دولت كار كند.

وي با اشاره به اين كه دور ميز دولت و در استان ها افرادي با تفكرات مختلف نشسته اند و اينچنين نيست كه همه از يك تفكر خاص باشند، هر كسي كه شايسته است در اين دولت جايگاهي براي خدمت دارد، گفت: بايد تلاش كنيم اين دولت كه متعلق به مردم و برآمده از راي مردم هست با مقاصد انتخاباتي كساني كه در پي مخدوش كردن دستاوردها و اقدامات دولت هستند وارد حاشيه نشود.

واعظي برجام را بزرگ ترين دستاورد خارجي دولت دانست و ياد آور شد: رهبري معظم انقلاب فرمودند سخنان اين جانب در خصوص برجام در مورد بدعهدي امريكاست و ما قدردان زحمات دولت و تيم مذاكره كننده هستيم و اينها همه تلاش خود را براي تامين منافع كشور انجام دادند، ليكن هم چنان شاهد هستيم كه عده اي عليرغم فرمايشات مقام معظم رهبري بدعهدي امريكا را رها كردند و نوك تيز حملاتشان به سمت كساني است كه رفتند براي مملكت و نظامشان افتخار آفريدند.

وزير ارتباطات با اشاره به اين كه اگر مذاكرات نبود امروز تحريم سر جايش بود، فروش نفتمان در اين وضع نبود و صادرات غير نفتي ما بيشتر از نفت نبود، خاطر نشان ساخت: در تمام نظر سنجي مردم از برجام حمايت كردند و همه بايد دستاوردهاي دولت كه دستاورد نظام است را پاس بداريم و مراقب باشيم تا مردم ما مايوس نشوند و خوشبختانه وضعيت كشور در حوزه هاي مختلف به سرعت در حال مثبت شدن است.

وي با بيان يان كه مازندران استان بسيار مهمي است و بايد توجه ويژه اي به آن بشود، افزود: در خصوص مشكلات و پيگيري هاي استان در بخش ها مختلف بنده نيز با تمام توان در كنار استاندار و نمايندگان مردم مازندران در مجلس قرار دارم.

واعظي با اشاره به اين كه بدنبال اين هستيم كه زير ساخت هاي استان توسعه پيدا كند، تصريح كرد: در 3 سال گذشته بيش از 600 ميليارد تومان براي زير ساخت ها سرمايه گذاري كرديم و بنا داريم تا پايان دولت بيش از 422 ميليارد تومان در مازندران سرمايه گذاري كنيم.

وزير ارتباطات با اعلام اين كه در 3 سال گذشته شبكه انتقال استان 30 برابر، پهناي باند 3.5 برابر، مشتركين اينترنت استان 4 برابر و بيش از 2 هزار روستا از اينترنت برخوردار شدند و تمام شهرهاي مازندران از نسل سوم تلفن همراه و 30 شهر هم برخوردار از نسل چهارم تلفن همراه برخوردارند، اعلام نمود: شبكه انتقال استان 4 برابر، پهناي باند استان 3 برابر و تمام روستاهاي بالاي 20 خانوار داراي اينترنت خواهند شد و نسل چهارم تلفن همراه به 45 شهر ارتقا خواهد يافت و 570 كيلومتر فيبر نوري بين شهري در مازندران كشيده خواهد شد.

وي، افزود: بعد از تهران در هيچ استاني تا اين حد سرمايه گذاري در حوزه زيرساخت هاي ict نداشته ايم و اميدواريم نتيجه اين تمهيدات توسعه اشتغال بويژه در ميان دانش آموختگان باشد.

 


دولت تدبير و اميد، دولتي فراجناحي و معتدل است / تدوام توسعه زيرساخت هاي ict مازندران با سرمايه گذاري 422 ميليارد توماني
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز611
مجموع42897719

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری