امروز دوشنبه, 27 آذر 1396


استاندار مازندران در جمع فعالان اقتصادي غرب استان؛
کد مطلب : ۱۴۵۶۶  / گروه : اخبار /  / ۱۶ دی ۱۳۹۵  /  بازدید : ۴۵۱
توليد بايد صادرات محور و رقابت پذير باشد ربيع فلاح جلودار در اين نشست با اشاره به ضرورت توسعه صادرات در راستاي تقويت توليد، خاطر نشان ساخت: توليد بايد هم در كيفيت و هم در قيمت، رقابت پذير باشد.

 به گزارش روابط عمومي استانداري، ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در جمع فعالان اقتصادي غرب استان با اشاره به ضرورت توجه به مناطق مختلف مازندران با توجه به شرايط آن مناطق، ياد آور شد: در بحث آمايش مازندران، في المثل غرب استان بايد تلاش شود تا با توجه به وضعيت اين منطقه برنامه ريزي شود.

استاندار با اشاره به اين كه بين برخي قوانين و دستورالعمل ها و موقيعت خاص برخي مناطق استان عدم تناسب هايي مشاهده مي شود، گفت: مجوز فعاليت هاي اقتصادي بايد با توجه به شرايط مناطق مازندران صادر شود.

ربيع فلاح با اشاره به ضرورت توسعه صادرات در راستاي تقويت توليد، خاطر نشان ساخت: توليد بايد هم در كيفيت و هم در قيمت، رقابت پذير باشد.

مقام عالي دولت در مازندران با بيان اين كه بايد فرهنگ توليد در استان به توليد صادرات محور تبديل و در فضاي توليدي استان نهادينه شود، تصريح كرد: وجود زيرساخت هاي لازم براي صادرات از اهميت بالايي برخوردار است و لذا بايد حمل و نقل و امكانات اين بخش تقويت و پايانه هاي صادراتي استان راه اندازي و تجهيز شود.

وي با اشاره به توليد بالغ بر 2.5 ميليون تن مركبات و 300 هزار تن كيوي در استان، تاكيد كرد: تحقيقات در حوزه باغداري بايد به دنبال ارقامي باشد كه با شرايط آب و هوايي مازندران سازگار باشد.

استاندار با تاكيد بر اين كه توليدات باغي استان بايد توجيه داشته باشد و مركز تحقيقات بايد زمينه ترويج را فراهم نمايد، گفت: نبايد عرصه هاي جديد در اين مورد تعريف شود، چرا كه شرايط اقليمي و آب و هوا تغيير كرده است و طول سرما زياد شده است.

ربيع فلاح در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اين كه متاسفانه برخي واحدهاي توليدي كه در گذشته تسهيلات دريافت نموده اند، اين تسهيلات را به رونق توليد اختصاص نداده اند، افزود: وضعيت700 واحد توليدي در سال گذشته بهبود يافت و قريب 260 ميليارد تومان از بسته رونق توليد در سال جاري به واحدهاي توليدي پرداخت گرديد.

وي ضمن قدر داني از همكاري بانك ها در اين راستا، ياد آور شد: واحدهاي توليدي كه پس از دريافت تسهيلات نتوانسته اند به توليد برسند بايد تعيين تكليف شوند.

استاندار با اشاره به اين كه گردشگري در استان بايد متحول شود و درآمد حاصل از آن ارتقا يابد، خاطر نشان ساخت: توسعه توليد گل و گياه بايد در همه مناطق استان مورد توجه قرار گيرد.


توليد بايد صادرات محور و رقابت پذير باشد
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز7856
مجموع43753162

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری