امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396


وزير ارتباطات در جمع فعالان اقتصادي غرب استان؛
کد مطلب : ۱۴۵۶۷  / گروه : اخبار /  / ۱۶ دی ۱۳۹۵  /  بازدید : ۵۱۳
سياست دولت حمايت از بخش خصوصي و كاهش تصدي گري است / بيمه محصولات كشاورزي، راهبرد اصلي جبران خسارات محمود واعظي،در اين نشست گفت: دولت تدبير و اميد به واگذاري امور به بخش خصوصي و تقويت اين بخش اعتقاد راسخ دارد.

 به گزارش روابط عمومي استانداري، محمود واعظي، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در جمع فعالان اقتصادي غرب استان با اشاره به اين كه پس از برجام تعداد بانك هايي كه با ايران رابطه كارگزاري برقرار كرده اند به 900 بانك رسيده است، ياد آور شد: اين در حالي است كه صادرات نفت و ميعانات نفتي نيز اكنون به بيش از 2 ميليون و 900 بشكه رسيده است.

وزير ارتباطات با اشاره به اين كه دولت تدبير و اميد به واگذاري امور به بخش خصوصي و تقويت اين بخش اعتقاد راسخ دارد، خاطر نشان ساخت: تجارت بدون صادرات فاقد معناست و تقويت بخش خصوصي نيز دفعتا شكل نمي گيرد.

واعظي، با بيان اين كه بازرگاناني كه توانستند در خارج از كشور براي خود بازار ايجاد كنند و با رقبا رقابت نمايند هنوز در حال فعاليت اند، گفت: سياست دولت حمايت از بخش خصوصي و كاهش تصدي گري است.

وي با اشاره به اين كه سياست هاي اقتصاد مقاومتي دقيقا در هيمن راستا تدوين و ابلاغ شده است و بر جلب مشاركت مردم و بخش خصوصي تاكيد دارد، ياد آور شد: در اين شرايط كه دولت توانش در حال تقويت است و مي تواند بانك ها را حمايت كند، سياست اين است كه بخش خصوصي را مورد حمايت قرار دهند.

وزير ارتباطات، ضمن قدرداني از همراهي بانك هاي دولتي استان با بخش خصوصي بر مشاركت بانك هاي خصوصي در اين مسير تاكيد كرد و افزود: در تداوم حمايت هاي دولت در تامين سرمايه گردش، گام بعدي گسترش اختيارات استان است.

وي با اشاره به اين كه از 8 ماه پيش مذاكراتي را با اتحاديه اقتصادي اور آسيا آغاز كرده ايم تا تعرفه صادرات محصولاتمان را در برخي از كالاها پايين بياوريم تا تجار ما بتوانند در بازارهاي هدف رقابت كنند، ابراز نمود: اخيرا در اجلاس سران كشورهاي ياد شده تصويب شده كه در اين مورد با ايران توافق صورت بگيرد.

واعظي با اعلام اين كه از قبل در مورد 16 كالا با آنان توافق كرده ايم و مذاكرات مان از 10 ژانويه ادامه خواهد يافت، خاطر نشان ساخت: تجار مازندراني در اسرع وقت ليست مورد نظر خود را ارايه نمايند.

وزير ارتباطات با تاكيد بر اين كه عرضه هر محصول در بازار هدف بايد با يك برند صورت گيرد، گفت: بازار روسيه براي پذيرش كالاهاي ايراني بسيار آماده و مساعد است.

وي با اشاره به اين كه بيمه محصولات كشاورزي، راهبرد اصلي براي جبران خسارات ناشي از حوادث طبيعي است، خاطر نشان ساخت: بايد فرهنگ بيمه محصولات كشاورزي نهادينه شود.

وزير ارتباطات با اشاره به گشايش هاي پسا برجام، افزود: با هم دلي، صبر و تكيه بر استعدادها و ذخاير كشور مطمئنا بزودي مشكلات حل خواهد شد و اعتلاي كشور در بخش هاي مختلف رقم خواهد خورد.

 


سياست دولت حمايت از بخش خصوصي و كاهش تصدي گري است / بيمه محصولات كشاورزي، راهبرد اصلي جبران خسارات
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز12055
مجموع44845400

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری